I NIEDZIELA ADWENTU 2023

03 grudnia 2023

I NIEDZIELA ADWENTU, 03.12.2023, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Jest to  czas radosnego  oczekiwania na narodziny Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami. Zapraszamy na roraty, codziennie o godz. 7:00; dodatkowo dla dzieci i młodzieży  roraty będą we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Na Msze roratnie starajmy się przynieść ze sobą lampiony.

2. Za tydzień w niedzielę 10 grudnia ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą na pomoc Kościołowi na Wschodzie .

3. Drogie dzieci, rozpoczynamy konkurs adwentowy, który polega na wykonaniu dekoracji choinkowej. Należy wykonać dekorację na choinkę, którą trzeba PODPISAĆ IMIENIEM I NAZWISKIEM, a następnie powiesić na choince w Kościele. Trzy wylosowane dekoracje będą nagrodzone nagrodami, a pozostałe upominkami. Zachęcamy Was drogie dzieci.

4. Parafialny Zespół Caritas informuje, ze na końcu kościoła na stoliku są wyłożone torby - Tytki Charytatywne. Osoby, które chcą wesprzeć swoją pomocą potrzebujących parafian mogą zabrać pustą torbę do domu. Wypełnione torby przynosimy do kościoła do 17 grudnia 2023r.

5. Caritas Diecezji Łomżyńskiej informuje, że są organizowane zimowe kolonie dla dzieci. Termin dla chętnych z naszej parafii jest wyznaczony od 15 do 21 styczeń 2024r roku ( osiem dni). Wiek od 8 do 16 lat. Cena uczestnictwa jednego dziecka z ubezpieczeniem KRUS - 300 zł. (+ zaświadczenie) natomiast ZUS - 1200 zł. Więcej informacji u księży wikariuszy i p. Marty. Serdecznie zapraszamy

6. Dziś w naszej parafii rusza akcja "Paczuszka dla maluszka", której organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Celem akcji jest wsparcie podopiecznych fundacji oraz innych placówek wsparcia, czyli znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej mam i ich dzieci. W inicjatywę można włączyć się poprzez przygotowanie paczki z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki, płyny do prania, kremy, szampony, pieluchy i pozostawienie jej pod choinką, która stanie w naszym kościele. W zamian zabieramy z choinki symboliczną papierową bombkę do domu. Można też wpłacić darowiznę na konto fundacji. Beneficjentem naszych paczuszek jest Ośrodek Wsparcia Rodziny im. św. Faustyny Kowalskiej w Łomży. Akcja, zakończy 6 stycznia 2024. Serdecznie zapraszamy do pomocy. Więcej szczegółów i wykaz potrzebnych artykułów na plakacie oraz na stronie www.paczuszkadlamaluszka.pl.

7. Zostały poddane renowacji dwa świeczniki, z XIX wieku, które stoją na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy. Całość kosztów została pokryta z dotacji, konserwacji zabytków.

8. Zostało wykonane nowe oświetlenie prezbiterium i bocznych ołtarzy.

9. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Święte o godzinie 7.00; 9.30 i o 17.00.

10. Drodzy Lektorzy Słowa Bożego, zapraszamy do odbioru w zakrystii po Mszy Świętej harmonogramu czytań Słowa Bożego na miesiąc grudzień  i styczeń.

11. Są do nabycia przy kościele świece Caritas na stół wigilijny. Cena świecy 20 zł.

12. Zapraszamy do służby liturgicznej ołtarza jako ministrant, chętne osoby dorosłe. Mężczyźni, którzy mają takie pragnienie służyć przy ołtarzu i dla Boga, zapraszamy do zapisów w Zakrystii.

13. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 15-17 grudnia (piątek – sobota – niedziela). Msze św. w godz.: 7.00, 9.30, 12.00 i 17.00 , w niedzielę 7.30.

14. Pojawiły się przymrozki, stąd mamy prośbę, aby znosząc zmarznięte kwiaty nie wrzucać ich do kontenera tylko położyć je obok kontenera.

15. Jeśli ktoś chciałby ofiarować choinki świerkowe do kościoła, to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

16. W dniu 06.12.2023 (środa) od godz. 8:00 w przychodni lekarskiej „doktor Ewa", przy ul. Kościuszki 15 w Kadzidle, odbędą się badania USG doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, usg tarczycy, usg nerek, usg płuc, usg stawów, oraz echo serca. Badania są odpłatne. Więcej informacji w przychodni.

17. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki. Ofiary składane mu przy tej okazji są naszym podziękowaniem za jego codzienną całoroczną pracę i posługę na rzecz naszej parafii:

a) Poniedziałek – Kadzidło: ul. Kurpiowska, lewa strona w kierunku Piaseczni; ul. Moniuszki, Słowackiego, Sienkiewicza, Orzeszkowej, Konopnickiej, Ks. Wojtyły i Bema

b) Wtorek – Kol. Szwed, ul. Jagodowa, Poziomkowa, Wrzosowa, Sienkiewicza i Żytnia

c) Środa – od godz. 12.00 ul. Kościuszki, 1 Maja, i Ogrodowa

d) Czwartek – od rana ul. Zawadzka, Mickiewicza

e) Piątek – wieczorem: ul. Tatarska, i osiedle pod Tatarami

f) Sobota – od rana ul. Szkolna, Słoneczna, Leśna, Zielona, Parkowa, Baśniowa, i druga część ul. Armii Krajowej

18. Dziękuje za złożone ofiary na pracę przy naszej parafii: Pani Marianna Sęk Grale 100 zł.

19. Od dziś odmawiane są nowe wypominki. Kto zauważyłby błąd w odmawianiu wypominek prosimy by przyjść do zakrystii o sprostowanie.

20. Po każdej Mszy Świętej można nabyć kalendarze parafialne na rok 2024, w Zakrystii lub u Ministrantów. Koszt 10 zł.

21. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 WIECZÓR UWIELBIENIA z modlitwą o uzdrowienie, zachęcamy do pozostania po Mszy Świętej.