PIELGRZYMKA AUTOKAROWA DO WŁOCH w dniach 01 – 09.07.2024

29 listopada 2023

PIELGRZYMKA AUTOKAROWA DO WŁOCH (01 – 09.07.2024)
PADWA – ASYŻ – NURSJA – CASCIA – ORVIETO – RZYM - NEAPOL O. DOLINDO – POMPEJE MB. RÓŻAŃCOWA – PIETRELCINA – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO - MANOPELLO
1. DZIEŃ 01.07. Poniedziałek: Wyjazd na pielgrzymkę (0,15), przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię. Przyjazd do hotelu we Włoszech w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
2.DZIEŃ 02.07. Wtorek: Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w dalszą drogę. Przyjazd do Padwy, wizyta w Bazylice Św. Antoniego, Msza Święta, krótkie zwiedzanie, przejazd do hotelu w okolicach Asyżu, obiadokolacja i nocleg.
3. DZIEŃ 03.07. Środa: Śniadanie, przejazd do Asyżu. Msza Święta, zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka ze słynnymi freskami Giotta, następnie czas wolny w miasteczku i krótki spacer przez centrum. Odwiedzimy Piazza Comune z portykiem świątyni Minerwy i kościół św. Klary. Wizyta w Bazylice Matki Bożej Anielskiej, chwila zadumy i modlitwy w Porcjunkuli. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.
4. DZIEŃ 04.07. Czwartek: Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Rzymu, po drodze nawiedzimy Nursję – miasto rodzinne św. Benedykta i św. Scholastyki. Przejazd do Casci, zwiedzanie Sanktuarium św. Rity – kościół i klasztor z relikwiami Świętej. (JEŚLI CZAS POZWOLI dodatkowo Wizyta w Katedrze w Orvieto). Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, obiadokolacja i nocleg.
5. DZIEŃ 05.07. Piątek: Śniadanie (suchy prowiant), następnie przejazd do RZYMU. Wizyta na Grobie św. Jana Pawła II, zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny, następnie spacer po mieście z przewodnikiem(4,3km) – kościół św. Filipa Neri – Chiesa Nuova, Piazza Navona, Pantheon, Fontana di Trevi, Piazza Venezia, Altare della Patria, Foro Romano, Palatino, Arco di Constantino, Colosseo(z zewnątrz). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
6. DZIEŃ 06.07. Sobota: Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Neapolu, nawiedzenie grobu Ojca Dolindo. Przejazd do San Giovanni Rotondo, po trasie krótki postój wizyta w Domu Ojca Pio w Pietrelcinie.(JEŚLI CZAS POZWOLI dodatkowo przejazd do Pompejów. Wizyta w Papieskim Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, Msza Święta, pobyt w Sanktuarium.) Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
7. DZIEŃ 07.07. Niedziela: Msza Święta w Sanktuarium. Śniadanie.  Zwiedzanie z przewodnikiem m.in. zabudowania klasztorne, Kościół i Bazylika Matki Bożej Łaskawej, Grób, Kościół Ojca Pio, Droga Krzyżowa, Dom Ulgi w Cierpieniu. Przejazd do Monte San Angelo. Pobyt w Sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd nad morze, relaks i wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.
8. DZIEŃ 08.07. Poniedziałek: Śniadanie, wyjazd w drogę. Po trasie wizyta w Manopello w kapucyńskim Sanktuarium Świętego Oblicza – Volto Santo. Dalsza droga do hotelu w północnych Włoszech. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
9. DZIEŃ 09.07. Wtorek: Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Austrię, Czechy do Polski. Po trasie przerwa na obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach nocnych.
Cena: 1100pln + 330euro
Cena zawiera: transport komfortowym autokarem: 8 noclegów w hotelach w pokojach z łazienkami;8 śniadań i obiadokolacji; opłaty drogowe, autostradowe, wjazdy do miast; ubezpieczenie KL i NNW; składkę na TFG i TFP; podatek VAT.
UWAGA: Dodatkowo 220 euro płatne na wydatki związane z realizacją programu nie podlegające rozliczeniu.
Każdy uczestnik powinien obowiązkowo posiadać przy sobie WAŻNY dokument – dowód osobisty lub paszport.
Program wyjazdu jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, warunki drogowe, dostępność miejsc, które odwiedzamy i ich własny plan zajęć itp.

Rezerwacje miejsca dokonuje się przez wpłatę 1100 zł na numer konta:

Parafia pw. Ducha Świętego

ul. Sportowa 3, 07-420 Kadzidło

Numer konta: 79 1600 1462 1020 1275 0000 0002 (BANK BGŻ  PARIBAS)

Tytułem wpłaty: Pielgrzymka Włochy- lipiec - imię i nazwisko

I RATA: 1100 przy zapisie ( do końca grudnia 2023)

II RATA: 550 € EURO (osobiście do ks.Przemysława - do 30 maja 2024)