XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

12 listopada 2023

Ogłoszenia duszpasterskie 12.11.2023

1. Możemy jeszcze zamawiać wypominki za bliskich zmarłych, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Rodziny Franciszkańskiej.

3. Dziś dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, ofiary do puszek będą zbierane na akcje „Kościół w Potrzebie”.

4. W czwartek 16 listopada święto Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, prośmy przez Jej przyczyną o pokój na świecie.

5. Pan Organista rozpoczął roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny, będzie to wyglądało jak w ubiegłym roku. Ofiary składane mu przy tej okazji są naszym podziękowaniem za jego codzienną całoroczną pracę i posługę na rzecz naszej parafii.

a) Poniedziałek – Siarcza Łąka

b) Wtorek – Golanka

c) Środa – Brzozówka

d) Czwartek – Tatary

e) Piątek – Kadzidło – Podtatarze – i Podgatka

f) Sobota – Kadzidło, ul. Sosnowa, Świerkowce, Brzozowa i Akacjowa

6. Można nabyć już  świecę Caritas na stół wigilijny w cenie 20 zł.

7. Nie minęło wiele czasu od beatyfikacji Rodziny Ulmów w Markowej. Pamięć o tym wydarzeniu jest wciąż żywa. Oddając cześć relikwiom świętych i błogosławionych, Kościół czci samego Boga, za wielkie rzeczy, których dokonał przez życie i w życiu ludzi, których prowadził ku świętości. To święci i błogosławieni, ufnym i pełnym zawierzenia sercem, w gorliwości wiary odpowiedzieli na boże wezwani. Jest mi niezmiernie miło zaprosić was drodzy parafianie na uroczyste wprowadzenie Relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów do naszej świątyni i parafii w niedzielę 19 listopada na Mszę Świętą o godz. 12.00. Zapraszamy na tę uroczystość i zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem bł. Rodziny Ulmów o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.

8. Serdecznie zapraszamy na kurs Alpha (Alfa), który jest serią 10 spotkań wyjaśniających podstawy wiary chrześcijańskiej. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego istotne jest potwierdzenie uczestnictwa u księży. Pierwsze spotkanie: CZWARTEK 16.11.2023 godz.19.00 – 21.00 w Domu Parafialnym. Kolejne spotkania w CZWARTKI (za wyjątkiem 30.11.2023) aż do 8 lutego 2024, w tych samych godzinach. Zapraszamy.

9. Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii, obecnie na Osiedlu Pabichowym. Bardzo serdecznie zachęcamy, by każda rodzina przygotowała się duchowo do spotkania z Jezusem.

10. Można już  nabyć nasze parafialne kalendarze na 2024 rok po 10 zł.

11. Znosząc chryzantemy z grobów naszych bliskich nie wrzucamy do kontenerów tylko obok. Szklane znicze zabierzmy ze sobą do domu można umyć i wykorzystać jeszcze raz.

12. Biuro Radia Maryja przy parafii pw. Św. Antoniego w Ostrołęce, zaprasza słuchaczy Radia Maryja oraz innych pielgrzymów  na dziękczynną pielgrzymkę do Torunia  w dniu 2 grudnia 2023 r. Koszt 80 zł. (Zapisy w biurze w Ostrołęce (środa) godz. 17 00 -18 00 tel.  513 164 246