XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

22 październik 2023

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 22.10.2023

Ogłoszenia duszpasterskie.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W sobotę 28 października święto apostołów: Szymona i Judy Tadeusza, a zarazem 98 rocznica powstania naszej Diecezji Łomżyńskiej, szczególnie w tym dniu ogarnijmy naszymi modlitwami naszą diecezję. W czwartek również imieniny obchodził będzie Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski, również Jego osobę, polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach.

3. Zaczynamy zapisy w Zakrystii lub u ks. Przemysława Sasinowskiego na 38 Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, które odbędą się w Wyszkowie 25 listopada 2023. Zachęcamy młodzież, szczególnie od klasy 7 i 8 szkoły podstawowej i powyżej oraz wszystkich chętnych, powyżej 13 roku życia. Zapisy do 15 listopada.

4. Zapraszamy narzeczonych i pary rozeznające swoje powołanie małżeńskie na kurs przedmałżeński. Spotkania dla narzeczonych w formie nadzwyczajnej tzw. Weekendowej, odbędą się 06 i 07 kwietnia oraz 20 i 21 kwietnia 2024. Zgłoszenia u ks. Przemysława Sasinowskiego, więcej informacji na stronie parafii i na „Fejsbuku”.

5. Zbliżają się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Porządkujemy groby naszych bliskich zmarłych, przynosząc kwiaty i znicze nie przesadzajmy w ich nadmiernej ilości. Zmarli oczekują przede wszystkim naszej modlitewnej pamięci i pomocy, a nie tylko kwiatków i lampek. Tradycja chrześcijańska wypracowała sprawdzone formy modlitewnej troski o zmarłych, a są to intencje Mszy Świętych, wypominki roczne, wypominki jednorazowe i podzwonne. Takiej pamięci o naszych bliskich zmarłych uczmy także nasze dzieci. Nasze zachowanie na cmentarzu, miejscu świętym, powinna cechować powaga, skupienie, wyciszenie i pobożna modlitwa. Na cmentarzu nie wolno palić papierosów i wprowadzać psów.

6. Wypominki roczne będą przyjmowane przez Siostry Zakonne w Sali Księdza Mieszki. W dni powszednie możemy zamawiać wypominki za naszych zmarłych w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia, albo po Mszy Świętej.

7. Po Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby klasztoru w Łagiewnikach.

8. Jest już nowy kalendarz intencji Mszy Św. na 2024 r. Jeśli ktoś pragnie zamówić Mszę Św. gregoriańskie prosimy o zgłaszanie się jak najwcześniej. Można też zamawiać intencję na rok 2024.

9. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli: śp. Eugeniusz Bogdański lat 67 z Siarczej Łąki. Józef Stodolski lat  ze Strzałk pogrzeb jutro o godz. 10.00 Polećmy ich miłosierdziu Bożemu .