XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

15 października 2023

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2022

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości i miłości do Ojczyzny”. Dziś, a także jutro, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo przed Bożym Tronem, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Dziś ofiary zbierane do puszek przed kościołem przeznaczone są na Papieski Fundusz Stypendialny jako pomoc dla ubogiej i utalentowanej młodzieży. Bóg zapłać.

2. W przykryte przez dzisiejszą niedzielę liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa obchodzimy też Dzień Dziecka Utraconego.

3. W środę przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia, z tej okazji wszystkim Lekarzom, Pielęgniarkom, Ratownikom Medycznym i pozostałym pracownikom służby zdrowia, składamy serdeczne podziękowania za codzienny trud opieki o nasze zdrowie i życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa św. Łukasza.

4. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej, w naszym kościele w dni powszednie o godzinie 17.00 Msza Święta, a po niej różaniec, natomiast w niedziele po Mszy Św. o godzinie 9.30. Kto nie może dotrzeć na różaniec do kościoła to zachęcamy do jego odmawiania na wioskach czy w naszych rodzinach.

5. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną, będziemy gościli w naszej parafii s. Maksymę posługującą w Łagiewnikach. Za tydzień taca przeznaczona na misje. Po Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby klasztoru w Łagiewnikach.

6. Parafia Ducha Świętego w Kadzidle wraz ze Szkołą Ewangelizacji Dobrego Pasterza zaprasza  każdą kobietę na: Kurs Maria Magdalena 17-19.11.2023 r. Czas kursu jest wyjątkowym czasem odkrywania prawdy o pięknie kobiecości, czasem odkrywania prawdy o tym kim jestem w oczach Chrystusa, czasem odkrywania i przyjmowania prawdy o sobie w oparciu o Słowo Boże. Zapisy przez stronę parafii oraz u ks. Przemysława Sasinowskiego.

7. Jest już nowy kalendarz intencji Mszy Św. na 2024 r. Jeśli ktoś pragnie zamówić Mszę Św. gregoriańskie prosimy o zgłaszanie się jak najwcześniej. Można też zamawiać intencję na rok 2024.

8. W godzinach kancelaryjnych możemy zamawiać wypominki za naszych zmarłych w kancelarii parafialnej i po Mszy Świętej w zakrystii.

9. Rozpoczęliśmy sprzątanie na grobach naszych bliskich na naszym cmentarzu grzebalnym. Jest serdeczna prośba, żeby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, ziemi, żywych kwiatów, ale na osobne miejsce. Nie wrzucajmy również dużych, plastikowych wieńców, ale składajmy je obok, gruz zabieramy ze sobą. Do kontenerów wrzucamy szkło i pojedyncze śmieci.

10. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszła: Kazimiera Pozarzycka lat 79 ul. Myśliwska. Dariusz Trzciński lat 51 ul. Wrzosowa pogrzeb jutro o godz. 13.00.  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…