XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

1 października 2023

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 01.10.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym po Mszy Św. o godz. 17.00. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach i we wioskach.

2. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów,  każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

3. 2 października o godz.11.00  w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Jazgarce zostanie odprawiona Msza Święta.

4. W środę przypada święto św. Franciszka z Asyżu, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich działającego przy naszej parafii, zachęcamy do wstępowania w jego szeregi, by uświęcać się duchowością franciszkańską w życiu codziennym. O godz. 17.00 Msza i różaniec O Boże bł. i wstawiennictwo św. Franciszka dla Franciszkańskiej Wspólnoty Świeckich.

5. W czwartek 5 października I czwartek miesiąca. O godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o godzinie 17.00 różaniec i Msza Święta. W liturgii tego dnia wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla samych siebie i dla całego świata. Ucałowanie relikwii.

6. Drodzy kandydaci do bierzmowania, przypominany o pierwszym obowiązkowym spotkaniu w pierwszy piątek miesiąca na Mszy Św. wieczornej o godz. 17.00.

7. W piątek 6 października I piątek miesiąca, Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 17.00 o godz. 15.00 Msza Święta w kaplicy w Glebie. Już  o godz. 6.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec  z tymi osobami co codziennie odmawiają o 7 Msza św. po Mszy św. wznowienie  adoracji do Mszy św. o godz. 8.30. Najświętszy Sakrament adoruje Rodzina Franciszkańska. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.  O godz. 17.00 różaniec, a po nim  Msza Święta.

8. W  sobotę 7 października I sobota miesiąca. Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną. Nabożeństwo I Soboty rano o 6.00 różaniec przed Najświętszym Sakramentem z tymi osobami, które codziennie odmawiają, 15 minutowe rozważnie, Msza Święta, a po Niej wznowienie adoracji, litania do Matki Bożej i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. O  godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu o 17.00 różaniec i Msza Święta. Tego dnia liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, tym bardziej zapraszam wszystkich parafian na wspólnotową modlitwę różańcową.

9. Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. Dla narzeczonych i małżonków przygotowano 5 spotkań poświęconych budowaniu szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny, a dla rodziców 5 spotkań poświęconych sztuce mądrego i odpowiedzialnego wychowania dzieci. Narzeczeni, którzy ukończą Studium Życia Rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii. Informacje i zapisy na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej          www.duszpasterstworodzin.lomza.pl

10. Różaniec w środę 4 października  o godz. 19.00 w Klimkach.

11. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na WSD w Łomży.

12. Za tydzień ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na Caritas.

13. Powoli rozpoczynamy sprzątanie na grobach naszych bliskich na cmentarzu grzebalnym. Mamy serdeczną prośbę, aby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, ziemi, żywych kwiatów, ale na osobne miejsce obok kontenerów. Nie wrzucajmy również dużych, plastikowych wieńców, ale składajmy je obok, gruz zabieramy ze sobą. Do kontenerów natomiast wrzucajmy szkło i pojedyncze śmieci.

14. Zapraszamy dziś na Wieczór Uwielbienia i Uzdrowienia, po Mszy Świętej o godzinie 17.00.

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Franciszek Duszak lat 86 z Kuczyńskich, śp. Konstanty Bednarczyk lat 86 z Długiego Kątu, śp. Przemysław Bakuła lat 41 ze Strzałk pogrzeb we wtorek o godz.14.00. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…