XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

24 WRZEŚNIA 2023

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.09.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Ksiądz Rektor naszego Seminarium Duchownego w Łomży zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w utrzymaniu Seminarium. Prosimy Panie i Panów Sołtysów z poszczególnych wiosek o dokonanie zbiórki. Bóg zapłać.

2. W piątek 29 września o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji generała Aleksandra Krzyżanowskiego ps. „Wilk” byłego patrona Publicznego Gimnazjum w Kadzidle zamordowanego 29 września 1951 roku przez komunistów.

3. Zbiórka ministrantów w każdą sobotę o godz. 10.00 w Kościele. Prosimy rodziców, aby przypomnieli swoim synom o spotkaniu. Służba ministranta przy ołtarzu jest wielkim zaszczytem. Gratulujemy rodzicom i ministrantom, którzy dziś o godz.12.00 złożyli/ą przyrzeczenia ministranckie przed Bogiem i zapraszamy również chętnych chłopców do służby przy ołtarzu Pańskim. Zapisy u ks. Przemysława.

4. Zapraszamy na kurs ewangelizacyjny Emaus – Jak zrozumieć i pokochać Słowo Boże. Jeśli masz problem z codziennym czytaniem Słowa Bożego to ten kurs jest właśnie dla ciebie. Doświadczysz na nim czym jest i jak smakuje Pismo Święte, które jest podstawowym pokarmem każdego chrześcijanina. Kurs odbędzie się w dniach 13-15 października 2023 r. w Domu Parafialnym. Kurs prowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji Theoforos.  Zapisy i więcej informacji u ks. Adama.

5. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w rodzinach i wioskach. W dni powszednie różaniec po Mszy Świętej o godz. 17:00, w niedzielę i święta po Mszy Św. o godzinie 9:30.

6. Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. Dla narzeczonych i małżonków przygotowano 5 spotkań poświęconych budowaniu szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny, a dla rodziców 5 spotkań poświęconych sztuce mądrego i odpowiedzialnego wychowania dzieci. Narzeczeni, którzy ukończą Studium Życia Rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii. Informacje i zapisy na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej. Łączny czas trwania Studium to 5 miesięcy (pięć sobót, po jednej w miesiącu). Pomyślcie proszę czy nie łatwiej zarezerwować sobie jedną sobotę w miesiącu, niż pięć sobót w odstępie tygodniowym (tzw. forma podstawowa przygotowania) albo dwa weekendy (tzw. forma nadzwyczajna). Zalety Studium i potrzebne informacje znajdują się w zakładce: Studium Życia Rodzinnego. Podajemy terminy zajeć w roku 2023/2024: 21 października, 18 listopada, 2 grudnia 2023, 20 stycznia i 10 lutego 2024 r.

ZAPISY i INFORMACJE: Wydział Duszpasterstwa Rodzin, Kuria Diecezjalna Łomżyńska, ul. Sadowa 3, 18-400 Łomża, ks. Jacek Kotowski kom. +48 698 761 737, Pani Agnieszka kom. + 48 510 085 979 (najlepiej dzwonić po 15:00), bądź drogą e-mail podając imiona, nazwisko, numer poziomu Studium (Narzeczeni) i kontakt telefoniczny: jkotowski@diecezja.lomza.pl.                                    Przygotowanie do ślubu - jedno spotkanie w miesiącu!!! (duszpasterstworodzin.lomza.pl)

7. Ofiary zbierane dziś do puszek przed kościołem będą przeznaczone na Diecezjalne Radio Nadzieja.

8. Spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się dziś po Mszy Świętej o godzinie 12.00.

9. Wznawiamy w naszej parafii WIECZORY UWIELBIENIA, na które zapraszamy w każdą pierwszą niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy w niedzielę 1 października  na Mszę o godz. 17.00, a po Mszy wspólne uwielbienie Pana Boga.

10. Drodzy lektorzy Słowa Bożego, jest do odbioru w Zakrystii harmonogram czytań na miesiąc październik. Zapraszamy.

11. W piątek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

12. W sobotę, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.