XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

10 września 2023

XXIII (23) Niedziela Zwykła 10.09.2023

Ogłoszenia parafialne

1. W środę 13 września  o godz. 17.30 nabożeństwo Fatimskie – Różaniec, Msza Święta                   i procesja z figurą MB Fatimską.

2. 14 września, w czwartek w całym Kościele powszechnym obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza Święta o godz. 7.00 i 18.00 o Krzyżu Świętym. Pamiętajmy o wartości i znaczeniu Krzyża Chrystusa w naszym życiu.

3. W następną niedzielę 17 września na Mszy Świętej o godz. 12.00 w liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży, będzie  poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Zawierzmy Bogu, nasz Rok Szkolny.

4. W roku 2024 w dniach 29.01-04.02. nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej – Izraela. Zostało jeszcze 20 miejsc wolnych. Całkowity koszt pielgrzymki przy tym kursie dolara wynosi 5300 zł. Zapisy u ks. Przemysława. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń przy Kościele i Fejsbuku.

5. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży, która w przyszłym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 17 września po Mszy Świętej o godz. 17.00.

6. Spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się 24 września po Mszy Świętej o godzinie 12.00.

7. Ks. Przemysław zaprasza ministrantów na spotkania w każdą sobotę na godzinę 10.00.

8. 15 października o godz.9.30 będzie odprawiona Msza Święta w intencji o zdrowie  i Boże Miłosierdzie z okazji nawiedzenia Jezusa Miłosiernego dla rodzin i mieszkańców, z ul. Tatarskiej, Strzelców Kurpiowskich, Witosa, Wieniawskiego, Kochanowskiego.

9. Zapraszamy do udziału w Diecezjalnej , 34 Pielgrzymce Żywego Różańca do Sanktuarium Królowej Polski w Nowej Osuchowej, która odbędzie się w dniu 7 października 2023, rozpoczęcie o godz. 10.00.

10. Za tydzień ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na misje , będzie ks. Jan z Kamerunu, a 24 września na zbierane do puszek będą przeznaczone na Diecezjalne Radio Nadzieja.

11. Parafialny Zespól Caritas informuje, ze można jeszcze skorzystać z pomocy żywnościowej w formie paczek. Zapraszamy wszystkie osoby, które w tym roku nie korzystały z żywności Caritas. Kryterium dochodowe: osoba samotnie gospodarująca 1823,60 osoba w rodzinie 1410 zł. Aby otrzymać paczkę żywnościową należy pobrać skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kadzidle. Żywność będzie wydawana 16 września 2023 (sobota) w godz. 8.00 -12.00 w domu parafialnym w Kadzidle.

12. SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy do kolejnej edycji programów pomocy potrzebującym. Od ilości wolontariuszy zależy skala pomocy z jaką program dotrze do ubogich rodzin w potrzebie. Wolontariusz może zyskać nie tylko satysfakcje, z niesienia pomocy, ale również możliwość zyskania kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy. Pomagając W SZLACHETNEJ PACZCE, można mieć wpływ na losy rodzin i osób samotnych z najbliższej okolicy. Szukamy ludzi, którzy nie potrafią być obojętni na historie najbardziej potrzebujących. Także w naszej miejscowości można zostać Wolontariuszem Paczki. Zgłoszenia dokonuje się przez stronę www.superw.pl lub www.szlachetnapaczka.pl. Podczas zgłaszania się należy wybrać rejon GMINA KADZIDŁO. Czekamy na Was, wolontariusze tegorocznego zespołu SZLACHETNEJ PACZKI Gminy Kadzidło.

13. Drodzy Parafianie. Jesteśmy w trakcie prac remontowych dzwonnicy cmentarnej, mauzoleum które powoli się kończą. W ubiegłym tygodniu zostały zawieszone NOWE DZWONY, na dzwonnicy, które zostały już uruchomione i można było usłyszeć. Bóg zapłać, za wszelką pomoc i ofiarę.

14. W ubiegłym tygodniu, do wieczności odeszli: śp. Krystian Henryk Chrostek lat 40 z Jazgarki, śp. Witold Syrowik lat 84 z ul. Bema 5. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.