XIX Niedziela Zwykła 2023

13 Sierpnia 2023

XIX Niedziela Zwykła 13.08.2023 r.

1. Do 15 sierpnia o godz. 21 zapraszamy do groty Matki Bożej na Apel Jasnogórski. Dziś 13 dzień miesiąca nabożeństwo fatimskie połączone będzie z apelem Jasnogórskim. O godz. 20.00 Różaniec Fatimski przy grocie i zakończenie Apelem. Zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie rodziny franciszkańskiej.
  3. Dziś taca na KUL i cele edukacyjne diecezji.
  4. 15 sierpnia we wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w tradycji polskiej nazywaną Matką Bożą Zielną oraz Dzień Wojska Polskiego. Msze święte jak w niedzielę o 7.30, 9.30, 12.00, 17.00. W Glebie o godz. 11.00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie wiązanek ziół, owoców, zbóż i kwiatów. Tego dnia po każdej Mszy świętej również będziemy błogosławić dzieci jako owoc miłości rodziców.  Również w tym dniu będziemy modlić się za wojsko Polskie wspominając cud nad Wisłą w 1920 roku. Wywieśmy flagę biało-czerwoną.
  5. W środę 16 sierpnia odpust świętego Rocha. Msze św.  o godz. 7.00, uroczysta suma o 11.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 11.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do czynnego i licznego udziału w czasie sumy w strojach regionalnych- kurpiowskich, dziewczynki do sypania kwiatków, do niesienia chorągwi i feretronów. W tym dniu święci się zwierzęta domowe i dobytek. Woda święcona będzie przed kościołem. Z radością informujemy, że próbujemy przywrócić tradycję święcenia zwierząt podczas odpustu świętego Rocha. Podczas odpustu zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniej przystrojone cielęta -"byśki". O godzinie 10.00 rozpoczniemy zapisy na najpiękniej przystrojonego „byśka". Prosimy chętnych o przywiezienie zwierząt na parking pomiędzy plebanią a cmentarzem. Święcenie zwierząt nastąpi po Mszy Świętejza kościołem -krów, koni, psów, kotów i innych zwierząt domowych. Komisja konkursowa przyzna następujące nagrody: I nagroda - 500 zł. II nagroda - 300 zł.  III nagroda - 200 zł. Nagrody zostaną wręczone na dożynkach gminnych.
  6. W Odpust św. Rocha tak jak w ubiegłym roku zachęcamy do procesji wokół ołtarza z figurkami woskowymi. Procesje z figurkami woskowymi to bardzo stara tradycja chrześcijańska, która była praktykowana w naszym kościele. Przed ołtarzem na stoliku są wystawione figurki woskowe, z którymi  obchodzimy ołtarz, modląc się do św. Rocha w intencji opieki nad inwentarzem, zwracając je po procesji. Przy tej okazji Bóg zapłać za złożone ofiary.
  7. Trwa nawiedzenie Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego na Podtatrzu, ul. Tatarskiej i  całym Osiedlu  ul. Witosa, ul. Wieniawskiego, ul. Chopina, ul. Kompozytorów, ul. Szymanowskiego. Ogarniamy te rodziny naszą modlitwą. Niech każda rodzina postara się przygotować swoje serce na spotkanie z Miłosiernym przez skorzystanie ze spowiedzi. Również niech to będzie dzień szczególnej modlitwy w rodzinie. Takie spotkanie bezpośrednie nie powtórzy się tak szybko. Msza święta 1 października  o godz. 12.00 w intencji mieszkańców ul. Warszawskiej i przyległych. Bóg zapłać mieszkańcom tych ulic za złożoną ofiarę na Kościół 1510 zł.
  8. Została zakończona przebudowa drogi powiatowej przy kościele, co wiązało się z różnymi niedogodnościami. Przebudowa związana była z ułatwieniem ludziom starszym i niepełnosprawnym poruszania się w okolicy kościoła. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Ostrołęce, na czele z Panem starostą Stanisławem Kubłem.
  9. Prosimy aby w montowaniu nowych ławek na cmentarzu grzebalnym przemyśleć czy ta ławka jest potrzebna i konieczna, aby nie przeszkadzała w dojściu do drugiego grobu, nie zastawiała drogi w czasie pogrzebu, oraz aby nie była problematyczna dla ludzi starszych i  niepełnosprawnych.
  10. Spotkanie Rady parafialnej 20 sierpnia o godz. 15.00 na plebanii.
  11. Wyjazd na Kolonie Caritas do Ptaków 18.08.2023 o godz. 11.00 z parkingu przy Kościele.
  12. Dziękuje serdecznie za złożoną ofiarę na pracę przy naszej świątyni: Janina i Czesław Błaszczyk z Jeglijowca 56 200 zł.  Bóg zapłać.
  13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Marianna Tyc lat 75 z ul. Źródlanej; Anna Śliziewska lat 62 z ul. Piłsudskiego. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.