XIV Niedziela Zwykła 2023

9 Lipca 2023

14 Niedziela Zwykła 09.07.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Kanonika Witolda Kamińskiego, naszego ziomka, w ostatnim czasie przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Kadzidle. Ostatnio był proboszczem i budowniczym kościoła parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce. Ks. Kanonikowi Witoldowi życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, obfitości Bożego błogosławieństwa, darów Duch Świętego i opieki Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy do współpracy i pomocy w naszej parafii.Szczęść Boże.

2.       Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Zwróćmy też uwagę, aby nasza postawa w czasie pobytu w świątyni wyrażała należną cześć dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy zatem, niezależnie od rodzaju pogody, o odpowiednio godnym stroju, w którym przychodzimy do kościoła.

3.     Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.30 spotkanie Rodziny Franciszkańskiej w Kościele.

4.     W środę 12 lipca w Diecezji Łomżyńskiej Uroczystość głównego patrona naszej diecezji św. Brunona z Kwerfurtu.

5.     W czwartek 13 lipca – Dzień fatimski. Po Mszy Świętej o godz. 18.00  Różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

6.     Pan Organista zaprasza na próbę Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

7.     Zapraszamy na 39 Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Pielgrzymka wyrusza z Łomży i Ostrołęki 1 sierpnia. Szczegóły dotyczące pielgrzymki i zapisy na pielgrzymkę odbywają się droga internetową poprzez stronę: www.pielgrzymkalomzynska.org

8.     Konserwacja zabytków po decyzji Sądu  wydała pozwolenie na wycięcie dwóch drzew na cmentarzu grzebalnym. Sprawa trwała ponad 1,5 roku. W najbliższym czasie drzewa zostaną usunięte. Wycięcie drzew metodą alpinisty jest skomplikowane i dosyć kosztowne.

9.     Nasza Parafia organizuję pielgrzymkę do Częstochowy, Krakowa i Kalwarii Zebrzydowskiej w dn. 8 - 10 sierpnia. 3 dni 650. Można się zapisywać.

10.Starajmy się zachować porządek na naszym cmentarzu grzebalnym. Cmentarz i kościół jest własnością całej parafii i wszyscy starajmy się dbać o czystość i  piękno tych miejsc. Jest serdeczna prośba, żeby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, plastikowych wieńców oraz gruzu. Składamy je obok. Do kontenerów wrzucamy szkło i pojedyncze śmieci.

11.Składamy serdeczne podziękowanie dla firm: "KTM EKSPRES" p. Jarosława Sucheckiego z Kadzidła i "DSR DOBRY SKLEP ROLNICZY" p. Bogdana Rozieckiego z Kadzidła oraz dla wolontariuszy z Parafialnego Zespołu Caritas za przywoź i rozładunek darów żywnościowych z Caritas w Łomży.

12. Parafialny Zespól Caritas informuje, że w sobotę 15 lipca 2023 r. w godz. 8.00 -14.00 w domu parafialnym w Kadzidle będą wydawane dary żywnościowe dla osób które złożyły zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kadzidle.

Informuje również, ze są jeszcze wolne miejsca na odbiór żywności. Należy tylko pobrać zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kadzidle i przynieść je w sobotę 15 lipca. Dochód na osobę samotnie gospodarująca 1707.20 zł, natomiast na osobę w rodzinie 1320 zł.

13.Planujemy termin I Komunii świętej w przyszłym roku 2024 na 26 maja.

14.W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności: śp. Aleksandra Mazierkowska lat 79 z Ostrołęki, pochodziła z Jazgarki.Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…