Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Odpust 28.05.2023

28 maja 2023

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Odpust 28.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – Święto Matki Kościoła. Msze święte o godzinie 7.00, 9.30,  i o 18.00. Jest to święto kościelne.

2.     Za tydzień w uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi wielkanocnej, kto jeszcze nie spełnił tego obowiązku, to serdecznie zapraszamy w tym tygodniu do pojednania się z Panem Bogiem w sakramencie spowiedzi.

3.     Poświęcenie pól w tym tygodniu; we wtorek w Kierzku, Siarcza Łąka o godz. 19.00 i w środę w Klimkach, Tatarach, Sul o godz. 19.00.

4.     Lektorów, którzy posługują w parafii zapraszamy na wieczorny czas skupienia, który odbędzie się 9 czerwca (w piątek), rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18.00 w parafii w Kadzidle, po Mszy Świętej konferencja oraz godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej informacji u ks. Przemysława.

5.     Drodzy Lektorzy jest już do odbioru harmonogram czytań na miesiąc czerwiec.

6.     Nasza parafia organizuje wyjazd na 13 Festiwal Młodych do sanktuarium „Królowej Młodzieży” w Płonce Kościelnej, który odbędzie się w sobotę 17 czerwca, szczególnie zachęcamy do tego wyjazdu młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Więcej informacji i zapisy w zakrystii, u ks. Przemysława.

7.     W czasie ślubu, nie wolno strzelać konfetti na terenie przykościelnym.

8.     Stowarzyszenie artystów Kurpiowskich zaprasza na Ginące Zawody. Uroczyste otwarcie 30 maja o godz. 11.00 w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle.

9.     W czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

10.W czwartek rozpocznie się miesiąc czerwiec, w którym modlimy się szczególnie do Serca Jezusowego, nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele będzie odprawiane w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9.30. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w tym nabożeństwie w kościele to zachęcamy do odmawiania litanii w domu.

11.W tym tygodniu 1 czerwca Pierwszy Czwartek Miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 18.00 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta.

12.Drugiego czerwca  Pierwszy Piątek Miesiąca. O 6.00 wystawienie NS i Msza św. o godz. 7.00 – po niej wznowienie adoracji NS do Mszy świętej o godz.8.30. W Glebie Msza św. o godz. 15.00. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź, o 18.00 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta.

13.Trzeciego czerwca Pierwsza Sobota Miesiąca, nabożeństwo Pierwszej Soboty rano o 6.15 różaniec przed Najświętszym Sakramentem z tymi osobami, które codziennie odmawiają, 15 minutowe rozważnie, Msza Święta, a po Niej wznowienie adoracji, litania do Matki Bożej i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. O 18.00 Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe.

14.Z okazji 20-lecia nadania imienia kardynała Stefana Wyszyńskiego Zespołowi Placówek Oświatowych w Kadzidle ja jako Proboszcz tutejszej parafii, Pan Dariusz Łukaszewski wójt gminy Kadzidło, Halina Prusaczyk dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle,  oraz Rada Rodziców serdecznie zapraszamy w dniu 30.05.2023r. godz. 17.30 do CKK w Kadzidle na wykład dra Tadeusza Rózikowskiego poświęcony Patronowi kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu oraz koncert chóru nauczyciela z naszej szkoły. W dniu 1.06.2023r. o godz. 8.15. w kościele parafialnym  z okazji dnia Patrona bł. kard. Stefana Wyszyńskiego za Jego wstawiennictwem, zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem  Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Zostaną również uroczyście wniesione relikwie błogosławionego oraz poświęcenie dwóch nowych ołtarzy: Bł. kard. Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II.

15.Za tydzień zbiórka do puszek na świątynie Opatrzności Bożej.

16. Zapraszamy za tydzień ,w pierwszą niedzielę miesiąca na wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie, po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00.

17. Nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego zakończyło się w piątek na Wąglewie. Obraz przyjęli do siebie mieszkańcy Żytocha. W następnej kolejności nawiedzenie będzie na ul. Warszawskiej i wszystkich ulic przyległych.

18.Wójt Gminy Kadzidło informuje, iż właściciele nieruchomości prowadzący gospodarstwa rolne na terenie gminy Kadzidło mogą składać wnioski na odbiór folii rolniczych w Urzędzie Gminy Kadzidło, pokój nr. 32.

19.W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do domu Pana: śp. Stanisław Nalewajk lat 66 z Jazgarki, śp. Marek Pabich lat 59 z Wąglewa, śp. Daniel Dobkowski lat 46 z ul. Kościuszki, śp. Stanisław Hymkowski lat 68 z ul. Świerkowej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…