Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2023

21 maja 2023

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa do nieba, starajmy się i my wznosić coraz częściej nasze myśli ku niebu.

2. W dniu dzisiejszym druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii Św. na Mszy Św. o godzinie 10.00. Msze święte dziś o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnym z pierwszej i drugiej grupy, oraz rodzicom młodzieży przystępujących do bierzmowania za posprzątanie Kościoła i terenu wokół niego i wszelką bezinteresowną pomoc w dekoracji kościoła.

3. Trwamy na modlitwie Nowenny do Ducha Świętego, jest ona odmawiana codziennie po nabożeństwie majowym. Nabożeństwo majowe, w naszej świątyni parafialnej jest odprawiane w dni powszednie po Mszy wieczorowej. Zachęcamy do odprawiania go we wioskach przy krzyżach, czy też w naszych rodzinach.

4. W najbliższą  niedzielę 28 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – główny odpust w parafii. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny. Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 12.00, i 17.00. Suma odpustowa o godz. 12.00 z procesją eucharystyczną, zapraszam do procesji w strojach kurpiowskich. Mszy św. w Glebie z racji odpustu nie będzie. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

5. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 7.00 i 18.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

6. Nasza parafia organizuje wyjazd na 13 Festiwal Młodych do sanktuarium „Królowej Młodzieży” w Płonce Kościelnej, który odbędzie się w sobotę 17 czerwca, szczególnie zachęcamy do tego wyjazdu młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Więcej informacji i zapisy u ks. Przemysława.

7. Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach na Wąglewie później na dzielnicy Żytocha.

8. Dyrektor i pracownicy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Myszyńcu serdecznie zapraszają na Powiatowy Dzień Rodziny pod patronatem Starosty Ostrołęckiego Stanisława Kubła, który odbędzie się 27 maja o godzinie 13.00 w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle. Przewidujemy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

9. Zostało kilka miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 03-12.07.2023. Więcej informacji na stronie parafii i Fejsbuku. Zgłoszenia u ks. Przemysława.

10. W DNIU 24.05.2023 (ŚRODA) OD GODZ 8:00, W PRZYCHODNI LEKARSKIEJ DOKTOR EWA", PRZY UL. KOŚCIUSZKI 15 W KADZIDLE, ODBĘDĄ SIĘ BADANIA USG DOPPLER PRZEPŁYWÓW SZYJNYCH I KOŃCZYN DOLNYCH, USG TARCZYCY, USG NEREK, USG PLUC, USG STAWÓW, USG PIERSI. BLIŻSZE INFORMACJE W PRZYCHODNI oraz na tablicy ogłoszeń. P.S.  ECHO SERCA. BADANIA SA ODPŁATNE.

11. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do domu Pana: Czesław Zapert lat 87 z Klimk, pogrzeb jutro o godz.10.00. Wieczny odpoczynek…