VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 2023

14 maja 2023

VI Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 14.05.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu dzisiejszym pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii Św. na Mszy Św. o godzinie 10.00. Za tydzień 21  maja w niedzielę Wniebowstąpienia Pana Jezusa o godz. 10.00 druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii świętej. Msza święta o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 17.00

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, w naszej świątyni parafialnej jest ono odprawiane w dni powszednie po Mszy wieczorowej. Zachęcamy do odprawiania go we wioskach przy krzyżach, czy też w naszych rodzinach.

3. 19 maja w piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do udziału w nowennie podczas każdej Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00.

4. Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach na Wąglewie później na dzielnicy Żytocha.

5. Zostało kilka miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 03-12.07.2023. Więcej informacji na stronie parafii i Fejsbuku. Zgłoszenia u ks. Przemysława.

6. W DNIU 24.05.2023 (ŚRODA) OD GODZ 8:00, W PRZYCHODNI LEKARSKIEJ DOKTOR EWA", PRZY UL. KOŚCIUSZKI 15 W KADZIDLE, ODBĘDĄ SIĘ BADANIA USG DOPPLER PRZEPŁYWÓW SZYJNYCH I KOŃCZYN DOLNYCH, USG TARCZYCY, USG NEREK, USG PLUC, USG STAWÓW, USG PIERSI. BLIŻSZE INFORMACJE W PRZYCHODNI oraz na tablicy ogłoszeń. P.S.  ECHO SERCA. BADANIA SA ODPŁATNE.

7. Dziękujemy Gminie Kadzidło, Panu Wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu, za życzliwość i użyczenie świetlicy w Golance oraz firmie JBB Bałdyga za sponsorowanie kiełbasy na grilla dla młodzieży.

8. Zaprzyjaźniona osoba z parafią będzie w następną niedzielę w miejscu pamięci KL Dachau. Chce upamiętnić zmarłego tam  chrzestnego swego ojca - Franciszka Sobiecha, zapalając w kaplicy polskiej znicz biało czerwony w kształcie mapy Polski. Pragnieniem jej serca jest wspomnieć także innych więźniów z Kurpiowszczyzny, pojmanych z terenu Parafii Kadzidło, zamęczonych w KL Dachau. Jednym z pierwszych ofiar nazistów, był ksiądz proboszcz tutejszej parafii Antoni Gerwel. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o podanie w zakrystii po Mszy imion i nazwisk przodków oraz z jakiej miejscowości zostali pojmani lub pochodzili i którzy zginęli w obozie koncentracyjnym Dachau, niedaleko Monachium, w głębi Niemiec, w Bawarii. Pani Joanna zawiezie tam symbolicznie garść ziemi z kurpiowskich pól, ze wsi Jazgarka, skąd został pojmany chrzestny jej ojca. Przywiezie także garść ziemi z Dachau, by symbolicznie przekazać Kurpiom Parafii Kadzidło i rodzinom ofiar.

9. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do domu Pana; śp. Stanisław Sęk lat 81 z Gral, śp. Tadeusz Kur lat 72 z ul. Ogrodowej, śp. Joanna Pokora lat 68 z Ostrołęki z ul. Goworowska. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…