IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

30 kwietnia 2023

IV Niedziela WIELKANOCY – 30.04.2023 r.

(Ogłoszenia duszpasterskie)

1. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

2. Jutro 1 maja, przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

3. 2 maja we wtorek, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

4. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna (232 lat) rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane jak w każdą niedziele, o godz. 9:30 uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle wprowadzą nas przed Mszą św. w atmosferę patriotyczno - narodową akademią.  Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku i pokój na świecie.

5. W tym tygodniu 4 maja Pierwszy Czwartek Miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 18.00 nabożeństwo majowe i Msza Święta.

6. 5 maja Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 – po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o 8.30. W Glebie o godz. 15.00. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź, o 18.00 nabożeństwo majowe i Msza Święta.

7. 6 maja Pierwsza Sobota Miesiąca, nabożeństwo Pierwszej Soboty rano o 6.15 różaniec przed Najświętszym Sakramentem z tymi osobami, które codziennie odmawiają, 15 minutowe rozważnie, Msza Święta, a po Niej wznowienie adoracji, uroczyste nabożeństwo do  Matki Bożej i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

8. 6 maja w Sobotę o godz. 18.00 będziemy gościć w naszej parafii Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego, który udzieli Sakramentu Bierzmowania, wszystkim kandydatom do tego Sakramentu. Nabożeństwo majowe w czasie udzielania Sakramentu Bierzmowania. Przypominamy o obowiązkowym próbach w czwartek i piątek po Mszy Świętej wieczornej.

W tym dniu Ks. Biskup, poświęci również dzwony, które zostaną zawieszone niebawem na Dzwonnicy Cmentarnej. Imiona Dzwonów Matki Bożej Częstochowskiej Pod Twoją obronę uciekamy się i błogosławionego Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia Soli Deo. Drugi imieniem świętego Jana Pawła II Wielkiego Papieża Polaka Totus Tuus. Trzeci dzwon imieniem Św. Józefa Patrona Rodziny. Dar parafian za posługę w kościele Powszechnym Ojca świętego Franciszka z błogosławieństwem Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego Pasterza Kościoła Diecezji Łomżyńskiej i Ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego

9. Drodzy lektorzy Słowa Bożego, jest do odbioru harmonogram czytań na miesiąc maj w Zakrystii. Zapraszamy.

10. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się za tydzień 7 maja o godz. 13.00. Próba z dziećmi w czwartek 4 maja o godz. 16.30 w Kościele.

11. Zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania, do pomocy przy sprzątaniu terenu wokół Kościoła i w Kościele, przed Sakramentem Bierzmowania w sobotę o godz. 9.00.

12.  Drodzy Parafianie zapraszamy za tydzień na WIECZÓR UWIELBIENIA z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej o godz. 17.00.

13. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedł: śp. Danuta Mielnicka lat 87 z Brzozówki. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu…