NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2023

9 kwietnia 2023

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 09.04.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pragnę serdecznie podziękować za przygotowanie ciemnicy i grobu Panu Jezusowi w naszym Kościele: księżom, siostrze Cecylii, panu kościelnemu Markowi, Iwonie i Przemkowi Kulesik, Basi, Zbyszkowi i Kasi Sadłowskich, Markowi Gawrych. Wszystkim którzy się zaangażowali w przygotowanie Grobu i Ciemnicy składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Mieszkańcom wiosek i Kadzidła dziękuje bardzo gorąco i serdecznie za trwanie na adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i w grobie w wyznaczonych dla siebie godzinach.

3. Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia jutro przed Mszą św. o godz. 9:30, w następne dni od wtorku do soboty przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:45.

4. Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 9.30; 12.00; 17.00 i o 11.00 w Glebie.

5. Bóg zapłać za udział w procesji rezurekcyjnej: chórowi z Panem Józefem na czele, druhnom i druhom strażakom, harcerzom, ministrantom i tym, którzy przybyli w strojach ludowych, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, harcerzom, całej asyście procesyjnej,  niosącym chorągwie i feretrony. Dziękuję wszystkim.

6. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych – porządek Mszy 7.30; 9.30; 12.00 i 17.00 i o 11.00 w Glebie. Taca przeznaczona na KUL i  inne cele edukacyjne diecezji.

7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, odpust w kaplicy w Glebie. Msza św. o godz. 11.00. Zbiórka do puszek przed kościołem na Caritas.

8. W najbliższy piątek z racji oktawy wielkanocnej można spożywać pokarmy mięsne.

9. Najserdeczniejsze życzenia nadesłali dla nas Ksiądz Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, Wójt Gminy pan Dariusz Łukaszewski i przewodnicząca  Rady Gminy Kadzidło Barbara Bączek, Starosta Stanisław Kubeł, Posłowie i senatorowie na Sejm  Arkadiusz Czartoryski i Krzysztof Tchórzewski oraz Robert Mamontow, przełożona prowincji naszych sióstr Służek Mirosława Grunt, dyrektorzy naszych Szkół – Zespołu Szkół Powiatowych Ewa Duszak,  Zespołu Placówek Oświatowych Halina Prusaczyk, Szkoły Podstawowej w Jazgarce Marzena Pokora, Dyrektor Kształcenia zawodowego i  ustawicznego w Ostrołęce,  Dyrektor Biblioteki Wiesława Sobiech,  Dyrektor Gospodarki Komunalnej Adam Białobrzeski, Dyrektor Centrum Kultury Kurpiowskiej Grzegorz Parzych, Dyrektor Urzędu Pocztowego w Kadzidle Janusz Kubeł,  Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej i wiele osób, których nie sposób tu wymienić.

10. Życzenia ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego: NA WIELKANOC 2023 roku.

Drodzy Bracia i Siostry, umiłowani Diecezjanie!

Po czterdziestodniowej drodze na Świętą Górę Paschy przeżywamy na nowo pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, „który jest naszą Paschą i Pokojem”. Zmartwychwstały Pan obdarowuje nas nowym życiem z wody i z Ducha Świętego. Różne przestrzenie nędzy naszej codzienności zostają unicestwione przez Jego miłość i miłosierdzie. Poranek wielkanocny i odkrycie pustego Grobu zwiastują nam pokój i nadzieję, dzięki którym możemy, „odnowieni na duchu i ciele”, cieszyć się wolnością i radością życia z Bogiem i we wspólnocie Kościoła Chrystusowego.

Święta paschalne niech będą dla Was, Bracia i Siostry, doświadczeniem pokoju, miłości i nadziei. Chrystus, nasze Życie i Zmartwychwstanie, niech błogosławi Waszym rodzinom, niech opromienia światłem swojej łaski Waszą codzienność: dom rodzinny, miejsce pracy i nauki dzieci; niech będzie siłą i nadzieją dla osób chorych i cierpiących; niech pomnaża miłość narzeczonych i małżonków; niech w mocy swego Ducha towarzyszy młodzieży i dzieciom; niech pomnaża w nas wszystkich radość i wiarę, abyśmy w Kościele, którego On jest Głową, odnajdywali zawsze źródło pokoju i miłosierdzia. Bracia i Siostry! Na czas wielkanocnego świętowania przy stole Eucharystii, w gronie rodziny i przyjaciół, wraz z biskupem Tadeuszem z serca Wam błogosławię. + Janusz Stepnowski BISKUP ŁOMŻYŃSKI.

11. Z okazji Świąt Wielkanocnych, jako Wasz Proboszcz wraz z księżmi wikariuszami składam najserdeczniejsze życzenia, wszystkim kochanym Parafianom i drogim Gościom. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

12. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności odszedł śp. Tadeusz Ścibek lat 65 z Gleby pogrzeb jutro o 14.00. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…