V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2023

26 marca 2023

5 Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś kończymy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, serdecznie dziękuję Ojcu Andrzejowi Makowskiemu za  poprowadzenie i głoszenie do nas pouczającego Słowa Bożego. Chcemy, aby zawiózł do Łomży, gdzie posługuje miłe wspomnienia z Ziemi Kurpiowskiej.

2. Od dziś w kościele zasłaniamy  krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

3. W najbliższy piątek 31 marca odbędzie się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w tym roku wyruszamy z Baranowa do Kadzidła 40 km. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej: www.edk.org.pl.

4. W tym tygodniu Pierwsza Sobota Miesiąca, nabożeństwo Pierwszej Soboty rano o 6.15 różaniec przed Najświętszym Sakramentem, 15 minutowe rozważnie, Msza Święta, a po Niej wznowienie adoracji, litania do Matki Bożej i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zapraszamy wszystkich mężczyzn na męski różaniec z rozważaniami oraz adorację NS do Mszy św. o godz. 17.00. Będziemy się modlić za nasze rodziny i uświęcenie rodzin.

5. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami po Mszy św. o godz. 9.30. Gorzkie Żale po Mszy świętej o godz. 12.00

6. W zakrystii jest do odbioru Harmonogram Czytań dla Lektorów Słowa Bożego, na miesiąc kwiecień.

7. Parafia pw. Ducha Świętego w Kadzidle zaprasza na wyjątkowe rekolekcje w drodze w ramach pielgrzymki Medjugorie z pobytem nad morzem adriatyckim w dniach 03 – 12 lipca 2023. Zostało kilka wolnych miejsc. Więcej informacji na stronie parafialnej oraz Fejsbuku. (Facebook). Zapisy u Ks. Przemysława Sasinowskiego.

8. Komunia Rocznicowa klas IV odbędzie się 7 maja 2023, o godz. 13.00.

9. Można jeszcze dziś zgłosić chorych, którzy pragną przystąpić do spowiedzi  wielkanocnej. Wyjazd do chorych jutro w poniedziałek i w środę 29 marca.

10. Prosimy o odnowienie figur i krzyży przydrożnych.

11. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia  z modlitwą o uzdrowienie.

12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Kowalczyk lat 84 z Piaseczni i śp. Zofia Augustowska lat 81 z Krobi. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…