II NIEDZIELA ADWENTU 2022

4 grudnia 2022

II  NIEDZIELA ADWENTU, 04.12.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Trwamy w okresie Adwentu. Roraty codziennie o godz. 7:00, dzieci i młodzież zapraszamy dodatkowo na Msze Święte roratnie we wtorki i czwartki o godzinie 17.00.

2. Dziś przy Kościele zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Sytuacja Kościoła na wschodzie jest bardzo trudna. Bóg zapłać za wsparcie modlitwą i ofiarą.

3. Za tydzień  po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Rodziny Franciszkańskiej w kościele.

4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii  w tym tygodniu w piątek, sobotę i niedzielę. Msza św. roratnia o godz. 7:00, a później 9:30, 12:00 i 18:00. W sobotę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę Świętą z sakramentem Namaszczenia Chorych osoby starsze i chore, które można przywieźć do kościoła. Prosimy kogoś z rodziny aby pomóc dotrzeć do świątyni. W niedzielę porządek niedzielny. W tych dniach rekolekcyjnych zapraszamy wszystkich do spowiedzi. Rekolekcje poprowadzi ks. bp. Antoni Długosz, biskup senior archidiecezji częstochowskiej, znany, jako biskup od dzieci, współprowadzący program telewizyjny „Ziarno”. Prosimy o modlitwę w intencji uproszenia łask na czas rekolekcji dla nas samych, a także dla misjonarza i spowiedników. Ofiary tradycyjnie składane w niedzielę na zakończenie rekolekcji będą przeznaczone dla misjonarza jako dowód naszej wdzięczności. W Glebie Msza św. i spowiedź rekolekcyjna w sobotę o godz. 15.00.

5. Chorych, których nie można dowieść do kościoła odwiedzimy w ich domach. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

6. Jeśli ktoś chciałby ofiarować choinki świerkowe do kościoła, to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

7. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – świece Caritas na stół wigilijny są do nabycia  w Kościele od wolontariuszy Caritas. Cena świecy 20 zł.

8. Można już  nabyć nasze parafialne kalendarze na 2023 rok po 10 zł.

9. Radio Maryja przeżywa w tych dniach 31 rocznicę powstania. Dziękujemy Bogu i Matce Najświętszej Królowej Polski za ten wielki dar. Słuchajmy Radia Maryja.

10. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki. Ofiary składane mu przy tej okazji są naszym podziękowaniem za jego codzienną całoroczną pracę i posługę na rzecz naszej parafii…

11. Znosząc zmarznięte kwiaty nie wrzucajmy ich do kontenera tylko położyć je obok kontenera.

12. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa. Dzieci naszej parafii zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem w sobotę 10 grudnia, drugiego dnia rekolekcji na Msze św. o godz. 9.30.

13. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Święte o godzinie 7.00; 9.30 i o 17.00.

14. Drogie dzieci, rozpoczynamy konkurs adwentowy, który polega na wykonaniu dekoracji choinkowej. Należy wykonać dekorację na choinkę, którą trzeba PODPISAĆ IMIENIEM I NAZWISKIEM, a następnie powiesić na choince w Kościele przeznaczonej dla Was kochane dzieci. Trzy wylosowane dekoracje będą nagrodzone nagrodami, a pozostałe upominkami. Zachęcamy Was drogie dzieci.

15. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabrać folderki z kuponem na zakup choinki z  plantacji choinek w Lipnikach, cena choinki 30 zł.

16. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 WIECZÓR UWIELBIENIA i UZDROWIENIA, zapraszamy.