XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

04 września 2022

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.09.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Święto Narodzenia NMP popularnie zwane Matki Bożej Siewnej w czwartek 8 września. Msze Św. w tym dniu o godz. 7.00; 9.30 i o 18.00. Zachęcamy rolników do przyniesienia ziarna do poświęcenia na tegoroczne zasiewy.

2. Odpust ku czci Matki Bożej Królowej Ludu Kurpiowskiego w Dąbrówce w przyszłą niedzielę 11 września o godz. 13.00. Z naszej parafii o godz. 8.00, wyruszy piesza pielgrzymka. Zapraszamy.

3. Spotkanie Rodziny Franciszkańskiej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie w kościele .

4. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 25 września po Mszy Świętej o godzinie 12.00.

5. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży, która w przyszłym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w niedzielę 18 września po Mszy Świętej o godzinie 17.00.

6. Zbiórka ministrantów 17 września w każdą sobotę o godz. 10.00 przy Kościele. Prosimy rodziców, aby przypomnieli swoim synom o spotkaniu. Służba ministranta przy ołtarzu jest wielkim zaszczytem.  Zapraszamy również chętnych chłopców do służby przy ołtarzu Pańskim. Zapisy u ks. Przemysława.

7. Drogie dzieci, a szczególnie dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii świętej zapraszamy was na spotkania scholii dziecięcej „ Promyczki Pana” , które będą odbywać się we wtorki o godz. 19.00, w Domu Parafialnym.

8. Ks. Adam zaprasza młodzież na spotkania KSMu, które odbywać się będą w każdy piątek o godzinie 19 w Domu Parafialnym.

9. Ks. Przemysław zaprasza dzieci do 12 roku życia na spotkania Oazy w każdą środę. Oprócz rozważania Słowa Bożego, są również integracje i zabawy. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę (14 września). o godz. 19.00  w Domu Parafialnym. Zapraszamy.

10. Spotkania Wspólnoty Odnowy w Duch Świętym, będą odbywały się w poniedziałki po Mszy Świętej wieczorowej w Domu Parafialnym. Pierwsze spotkanie po przerwie wakacyjnej odbędzie się w Kościele w ramach Mszy Świętej.

11. Zapraszamy młodzież od 13 do 18 roku życia na spotkania Oazy w każdy czwartek. Rozważamy Słowo Boże, są również integracje, wspólne wyjazdy. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek (15 września). o godz. 19.00  w Domu Parafialnym. Zaprasza ks. Przemysław.

12. 11 września dożynki diecezjalne w Zuzeli. Msza św. o godz. 12.00. Z naszej parafii pojedzie delegacja na te uroczystości. Zachęcam kto tylko może by pojechać do miejsca urodzenia Wielkiego Prymasa Tysiąclecia błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

13.  W tygodniu rozpoczęliśmy uzupełnianie ubytków tynku w Kościele.

14. Drodzy Parafianie. Jesteśmy w trakcie prac remontowych dzwonnicy cmentarnej, mauzoleum: część górna dzwonnicy już została zrealizowana pozostało jeszcze zabezpieczenie balkonów wraz z górnymi gzymsami przed destrukcyjnym działaniem wody, prace w części parteru oraz naprawą i wymianą dzwonów. Jak widzimy po lewej stronie ołtarza, znajduje się jeden z trzech dzwonów.  Ja ze swojej strony, dziękuję za każdą pomoc przy realizacji tego dzieła. Bóg zapłać.