V NIEDZIELA WIELKANOCNA

15 maja 2022

V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 15.05.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.    W dniu dzisiejszym dzieci klas III przystąpią do I Komunii Św. na Mszach Św. o godzinie 10.00 i 12.00, stąd też Msza Święta o godzinie 9.30 będzie przesunięta na godzinę 9.00. W tym tygodniu do niedzieli 22 maja dzieci pierwszokomunijne będą przeżywały Biały Tydzień.

2.    Za tydzień 22 maja na Mszy Świętej o godz. 13.00 Rocznica I Komunii św. Spotkanie i próba z uczniami klas IV w środę 18 maja o godz. 19.00. Spowiedź dla dzieci Komunii Rocznicowej i ich rodziców w piątek 20 maja o godzinie 16.00

3.    W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski i patrona naszej diecezji. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

4.    Przeżywamy miesiąc maj, zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, w naszej świątyni parafialnej jest ono odprawiane w dni powszednie po Mszy wieczorowej. Zachęcamy do odprawiania go we wioskach przy krzyżach, czy też w naszych rodzinach.

5.    Za tydzień 22 maja Mszą Świętą o godz. 9.30 rozpoczniemy gminne uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Serdecznie zapraszamy.

6.    Drodzy kandydaci do Sakramentu Bierzmowania, przypominamy o obowiązkowym spotkaniu dziś po Mszy św. o godz. 17.00.

7.    Drodzy kandydaci do Sakramentu Bierzmowania, w środę 18 maja o godz. 17.00 w kościele, obowiązkowe WYZNANIE WIARY, przed delegatem Biskupa. „Wyznanie Wiary” jest koniecznym etapem do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

8.    Za tydzień taca przeznaczona na WSD w Łomży.

9.    Caritas Diecezji Łomżyńskiej serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 9 do 16 lat na kolonie pt. SAFARI , które odbędą się w Ptakach koło Nowogrodu. Kolonie będą trwały 9 dni od 18 do 26 sierpnia 2022. W programie turnusu: Rejs statkiem: Ruciane - Nida / Mikołajki, Warszawa ZOO i stare Miasto, warsztaty animatora zabaw "Drużyna RR", ognisko, dyskoteki,  odkryty basen, boisko. Cena dla dzieci osób ubezpieczonych w KRUS 300 zł + zaświadczenie (wystarczy aby jeden rodzic był ubezpieczony w KRUS), natomiast dzieci ubezpieczone  w ZUS płacą 1100 zł. (za kolonie można również płacić bonami turystycznymi). Chętne osoby proszę o zgłaszanie się do p. Marty  Szymańskiej celem uzyskania szczegółowych informacji i zgłoszenia swojego udziału w koloniach.

10.                      Zapraszamy na I Diecezjalne Spotkanie Dzieci, które będzie przebiegać w duchu dziękczynienia za dar Pierwszej Komunii Świętej w sobotę 4 czerwca 2022 r. w Myszyńcu. Pragniemy również, aby była to pielgrzymka nie tylko dzieci pierwszokomunijnych, ale wszystkich dzieci. Program:

Bazylika Mniejsza w Myszyńcu:

10.00 - Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego połączona z błogosławieństwem dzieci.

12.00 - wyjazd do Kurpiowskiej Krainy w Wykrocie

Przedstawienie atrakcji przygotowanych dzieciom:

Alpaki

Pokaz motocyklowy

Posiłek (kiełbaska)

Zjeżdżalnie dmuchane

Popcorn, wata cukrowa

Zabawowy Bus

Bańki mydlane

Malowanie twarzy

Rozdawanie cukierków przez dinozaura z bajki (dobrze znanej dzieciom)

Świadectwo aktora Darka Kowalskiego

Koncert Zespołu Małe TGD

Losowanie nagród niespodzianek

Zgłoszenia i więcej informacji w zakrystii.

11.  W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do domu Pana; śp. Mirosław Sul lat 57 z Golanki, Hanna Romanowska lat 60 z Piaseczni, Halina Kamińska lat 69 z Ostrołęki. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…