III NIEDZIELA WIELKANOCNA

01 maja 2022

III Niedziela Zmartwychwstania – 01.05.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

3. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

4. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

5. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

6. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane jak w każdą niedziele, o godz. 9:30 uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle wprowadzą nas przed Mszą św. w atmosferę patriotyczno - narodową akademią.  Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku i pokój na świecie.

7. W tym tygodniu 5 maja Pierwszy Czwartek Miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 18.00 nabożeństwo majowe i Msza Święta.

8. 6 maja Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 – po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o 8.30. W Glebie o godz. 15.00. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź, o 18.00 nabożeństwo majowe i Msza Święta.

9. 7 maja Pierwsza Sobota Miesiąca, nabożeństwo Pierwszej Soboty rano o 6.15 różaniec przed Najświętszym Sakramentem z tymi osobami, które codziennie odmawiają, 15 minutowe rozważnie, Msza Święta, a po Niej wznowienie adoracji, litania do Matki Bożej i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu o 18.00 nabożeństwo majowe i Msza św.

10. Drodzy kandydaci do Sakramentu Bierzmowania, przypominamy o obowiązkowym spotkaniu w pierwszy piątek miesiąca 6 maja po Mszy Świętej wieczornej i w 3 niedzielę miesiąca 15 maja. Na spotkaniach będzie omówienie zbliżającego się Bierzmowania i potwierdzenie osób które przystąpią do tego sakramentu.  Termin Sakramentu Bierzmowania to 5 czerwca, niedziela.

11. Drodzy lektorzy Słowa Bożego, jest do odbioru harmonogram czytań na miesiąc maj w Zakrystii. Zapraszamy.

12. Zapraszamy osoby, które chciałby czytać Pismo Święte podczas liturgii na kurs lektora. Odbędzie się w parafii w Baranowie 14 i 28 maja (w sobotę) od godz. 19.00 do 21.00. Będzie on poświęcony ćwiczeniom z mikrofonem, zmniejszaniem stresu podczas wystąpień publicznych, wykładom na temat Słowa Bożego i zapoznaniem się z księgami liturgicznymi. Lektorów, którzy już posługują w parafii zapraszamy na dekanalny dzień skupienia, który odbędzie się 10 czerwca (piątek) od godz. 18.00 w parafii w Kadzidle.

13. Drodzy Parafianie zapraszamy dziś na WIECZÓR UWIELBIENIA z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej o godz. 17.00.

14. Pani Agnieszka Oleśkiewicz z Łodzisk organizuje wycieczkę spływ Dunajcem Zakopane, Kalwaria Zebrzydowska Wadowice, Oświęcim, Częstochowa Wyjazd 10,11,12 czerwca koszt 600zł. Tel.:796 578 054