IV NIEDZIELA ADWENTU 2021

19 grudnia 2021

IV  NIEDZIELA ADWENTU 19.12.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

1.      W piątek, 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech będzie swoistym nabożeństwem przeżytym w rodzinie. Na stole niech zapłonie świeca wigilijna. Chociaż odrobinę sianka włóżmy pod obrus. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy, nie podając również alkoholu. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Obdarujmy się drobnymi, skromnymi prezentami. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

2.      Gdyby jeszcze ktoś nie posiadał opłatka to można zgłosić się do Pana Organisty lub Kancelarii Parafialnej. Przy tej okazji Pan Organista bardzo serdecznie dziękuje za życzliwe przyjęcie w trakcie roznoszenia poświęconego opłatka, wyrozumiałość ze względu na pandemię i złożone ofiary.

3.      Msze św. w Wigilię w piątek rano o godz. 7.00 i 7.30.

4.      Pasterka ze względu na pandemię tak jak w ubiegłym roku o godz. 22.00 i 24.00. Od godz. 23.30 będziemy śpiewać kolędy.

5.      Msze św. w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia tak jak w każdą niedzielę.

6.      W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i inne cele edukacyjne naszej diecezji.

7.      Od Wigilii odwołujemy Msze Święte wieczorne w dni powszednie o godzinie 17.00 do końca stycznia.

8.      Jest możliwość przeżycia indywidulanych domowych rekolekcji Maryjnych. Są to 33 dniowe rekolekcje  przygotowujące do aktu oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Zachęcamy i zapraszamy – warto skorzystać i przeżyć takie rekolekcje, aby wzmocnić swojego ducha w tym trudnym niepewnym czasie i powierzyć się Jezusowi przez serce Maryi. Wszystkie informacje będą dostępne u księży oraz za tydzień w zakrystii będzie możliwość nabycia książeczki z modlitwami i rozważaniami. Rekolekcje rozpoczynają się 1 stycznia i kończą się 2 lutego zawierzeniem się Maryi. Uroczyste zawierzenie będzie w Kościele podczas Mszy Świętej 2 lutego o godz. 17.00.

9.       Można  nabyć nasze parafialne kalendarze na 2022 rok po 10 zł.

10. Prosimy o zachowanie ostrożności, zasłaniając usta i nos maseczką.

11.W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli : śp. Eugenia Puławska lat 82 z Golanki, Jadwiga Gąska lat 56 z Jazgarki, Marek Suchecki lat 52 z Kadzidła. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…