III NIEDZIELA ADWENTU 2021

12 grudnia 2021

III  NIEDZIELA ADWENTU 12.12.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

1.      Dziś kończymy nasze rekolekcje adwentowe. Dziękuję w tym miejscu naszemu misjonarzowi, ks. Prof. dr hab. Piotrowi Kroczek, który poprowadził tegoroczne rekolekcje i Wam drodzy parafianie za Wasz udział.

2.      Trwamy jeszcze w okresie Adwentu, Mszę Św. roratnie o godzinie 7:00. Dzieci i młodzież zapraszamy dodatkowo z lampionami w każdy wtorek i czwartek na godz. 17:00.

3.      Chorych, których nie można było dowieść do kościoła odwiedzimy 16 grudnia w czwartek od godz. 9:00. Prosimy jeszcze o zgłaszanie chorych w zakrystii.

4.      Dziś  po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Rodziny Franciszkańskiej w kościele.

5.      Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – świece Caritasu na stół wigilijny są do nabycia w Kościele od wolontariuszy Caritas. Cena świecy 15 zł

6.      Jeśli ktoś chciałby ofiarować choinki do kościoła, to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

7.      Caritas Diecezji Łomżyńskiej zaprasza do wzięcia udziału w akcji charytatywnej pt. „Torba charytatywna” z przeznaczeniem dla naszych parafian znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Na każdej „torbie” wypisane są produkty, które można włożyć oraz wszelkie informacje związane z akcją. Torby można zabrać dzisiaj po Mszy Świętej, są wyłożone na końcu Kościoła. Natomiast wypełnione odnosimy w przyszłą niedzielę 19.12.2021 r.  Zapraszamy do pomocy najuboższym.

8.      Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowanie dla kierownictwa oraz pracowników sklepów: „Biedronka” i „Top Market” z Kadzidła za włączenie się w Ogólnopolską Bożonarodzeniową Zbiórkę Żywności Caritas „Tak Pomagam”.

9.      Zachęcamy do odwiedzania plantacji choinek w Lipnikach, gdzie można nabyć choinkę do na święta .

10. Prosimy o zachowanie ostrożności, zasłaniając usta i nos maseczką.

11.Przy wyjściu z Kościoła (od ministrantów) albo w zakrystii jest możliwość nabycia kalendarza parafialnego na rok 2022. Koszt kalendarza - 10 zł.

12. Drogie dzieci, zachęcamy Was do zrobienia ozdoby choinkowej z papieru na choinkę Bożonarodzeniową w naszej parafii. Jedna z choinek w Kościele będzie ozdobiona przez Was dzieci jako „Dar Serca”. Prosimy aby ozdoby podpisać, gdyż jest przewidziany drobny upominek za zajęcie 3 pierwszych miejsc, za udział w robieniu ozdób choinkowych. Ozdoby zakładamy od razu na choinkę, która będzie stała na prezbiterium.

13.W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki……… Gdyby ktoś nie miał opłatka z różnych przyczyn  np. nieobecności w domu z racji pracy można się zgłosić do Pana organisty lub do kancelarii.