Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2021

21 listopada 2021

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia duszpasterskie 21-11-2021

1.      Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, z tej racji za publiczne odmówienie aktu poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa możemy uzyskać odpust zupełny.

2.   Dziś swoje imieniny przeżywa Pasterz naszej diecezji, Biskup Janusz Stepnowski, dostojnego solenizanta otoczmy naszymi modlitwami.

3.    Jutro wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, przez jej wstawiennictwo módlmy się za tych, którzy upiększają liturgię w naszej parafii swoim śpiewem, a więc pana organistę, chóry parafialny i tworzących scholę dziecięcą i młodzieżową. Najlepsze życzenia imieninowe składamy też Siostrze Cecylii.

4.    Dziś naszą służbę liturgiczną ministrantów, na Mszy Świętej o godz. 12.00 zasiliło 6 kandydatów. Gratulujemy i życzymy aby Wasza posługa rozwijała waszą relację z Bogiem. Zapraszamy również do służby liturgicznej ministrantów, osoby dorosłe. Mężczyźni, którzy mają takie pragnienie służyć przy ołtarzu i dla Boga, zapraszamy do zapisów w Zakrystii.

5.    Za tydzień rozpoczniemy Adwent nowy rok liturgiczny, starajmy się go godnie przeżyć i dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

6.    Można nabyć świecę Caritas na stół wigilijny w cenie 15 zł.

7.    W ramach przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy rodziców na Dzień Skupienia, 4 grudnia (sobota). Początek spotkania rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 17.00. Spotkanie będzie trwało ok. 2,0 h.

8.  W naszej Parafii będzie możliwość założenia przez nowe osoby szkaplerza karmelitańskiego i odnowienia przyrzeczeń przez te osoby, które już przyjęły szkaplerz. Z tej okazji zapraszamy na ostatnią już konferencje w piątek, po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00. Serdecznie zachęcamy do przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego i zawierzenia się Maryi. Każdy kto przyjmie i odnowi przyrzeczenia szkaplerza karmelitańskiego, zapraszamy do wpisania się do parafialnej Księgi Rodziny Szkaplerza. Przyjęcie Szkaplerza 8 grudnia na Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00 w Święto Niepokalanego Poczęcia NMP.

9.   Ojciec Święty Franciszek w niedzielę 10 października 2021 r. zainaugurował 16. Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: Ku Kościołowi Synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja, który potrwa do 2023 r. Synod jest podzielony na trzy etapy: lokalny, kontynentalny i powszechny w Rzymie. Pierwszym etapem Synodu jest faza diecezjalna, której uroczyste otwarcie w naszej diecezji nastąpi dziś w niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Katedrze Łomżyńskiej oraz w kościołach dekanalnych i parafialnych. Uformowani animatorzy poprowadzą w każdej parafii trzy spotkania synodalne na spotkaniach w grupach formacyjnych ruchów i stowarzyszeń, wspólnotach modlitewnych, wśród młodzieży i wiernych świeckich.

10.          W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janina Dobkowska z ul. Kościuszki lat 65; śp. Arkadiusz Krzysztof Madrak z Jeglijowca lat 48; śp. Stanisława Trzcińska z Piaseczni lat 92, pogrzeb jutro o godz. 10. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…