XXX (33) Niedziela Zwykła 2021

14 listopada 2021

Ogłoszenia duszpasterskie 14.11.2021

1.Możemy jeszcze zamawiać wypominki roczne za bliskich zmarłych, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

2.We wtorek święto Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, prośmy przez Jej przyczyną o ustanie panującej pandemii.

3.Za tydzień w niedzielę swoje imieniny będzie przeżywał Pasterz naszej diecezji, Biskup Janusz Stepnowski, dostojnego solenizanta w tym dniu otoczmy naszymi modlitwami.

4.Pan Organista rozpoczął już roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny, ze względu na panującą pandemię będzie to wyglądało trochę inaczej niż zazwyczaj, Pan Organista będzie przemieszczał się w obowiązkowej maseczce i nie będzie wchodził do mieszkań, tylko zadzwoni domofonem lub dzwonkiem do drzwi i będziemy mogli na schodach domu odebrać od niego opłatek, tak jak list od listonosza. Ofiary składane mu przy tej okazji swą naszym podziękowaniem za jego codzienną całoroczną pracę i posługę na rzecz naszej parafii.

5.Za tydzień będziemy przeżywali Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w tym dniu będziemy mogli uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa pod zwykłymi warunkami. O godz. 12.00 nastąpi Uroczyste przyjęcie posługi na ministranta.

6.Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Rodziny Franciszkańskiej.

7.Zapraszamy na 35. Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, które odbędą się w Zambrowie 20 listopada 2021. Zachęcamy młodzież, powyżej 13 roku życia. Dziś ostatni dzień zapisów. Koszt 50 zł w którym zawiera się przejazd autokarem, ubezpieczanie, obiad i pakiet uczestnika. Zapisy w Zakrystii lub u ks. Przemysława (możliwość zapisów na Fejsbuku).

8.W naszej Parafii będzie możliwość założenia przez nowe osoby szkaplerza karmelitańskiego i odnowienia przyrzeczeń przez te osoby, które już przyjęły szkaplerz. Z tej okazji zapraszamy na 3 konferencje na temat Szkaplerza, oraz obietnicach Maryi danych tym którzy Go noszą. Konferencja w każdy piątek listopada, po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00. Serdecznie zachęcamy do przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego i zawierzenia się Maryi. Każdy kto przyjmie i odnowi przyrzeczenia szkaplerza karmelitańskiego, zapraszamy do wpisania się do parafialnej Księgi Rodziny Szkaplerza.

9. Są świece na Stół wigilijny. Koszt 15 zł.

10.Dziś do puszek będą zbierane ofiary na półtoraroczną Julię Kierzkowską, która ma poważna wadę serca, tylko operacją za granicą daje szanse na przywrócenie zdrowia, a zarazem wiąże się z wielkimi kosztami, potrzeba będzie około trzech mln na operację. Prosimy w imieniu rodziców o pomoc.

11.W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedli: śp. Stefania Zera lat 90 z Golanki; śp. Zygmunt Kuzia lat 76 z Gleby; śp. Stanisław Olk lat 83 z Gleby