XXXI Niedziela Zwykła 2021

31 października 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  1 listopada, w poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, uroczysta suma o godz. 11.00 i po Mszy Św. uroczysta wspólna razem procesja na cmentarz. Po zajściu do kaplicy różaniec, kazanie i żałobna procesja do pięciu stacji na cmentarzu grzebalnym. W czasie różańca będą zbierane ofiary na cmentarzu na Msze Św. za zmarłych. Po południu Msza św. o godz. 17.00.

2.  2 listopada we wtorek Dzień Zaduszny. Msza Św. o godzinie 7:00, 9:30, 12:00 i 17:00. Procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych po Mszy Św. o godzinie 12:00.  O godz. 11.30 w kościele różaniec za zmarłych.

3.    Można zamawiać wypominki roczne za zmarłych w zakrystii, lub u Sióstr Zakonnych w zakrystii ks. Mieszki i kancelarii parafialnej.

Do koszyczka pod ołtarzem można składać wypominki jednorazowe z dobrowolną ofiarą za zmarłych za których będziemy modlili się na różańcu o godzinie 16.30 przez oktawę Wszystkich Świętych.

4.  Przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

(Możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych, wypełniając zwykłe warunki jego uzyskania: przyjęcie Komunii św., odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego i brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu.)

5.  W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu na pół godziny przed Mszami Świętymi.

6.  Od jutra w listopadzie rusza nowy harmonogram czytania Słowa Bożego w naszej Parafii. Osoby które się zapisały mogą odebrać grafik w Zakrystii. Osoby które są chętne czytać Słowo Boże w kolejnych miesiącach mogą się zapisać w Zakrystii.

7.  Oficjalnie zaczynamy zapisy na 35. Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej które odbędą się w Zambrowie 20 listopada 2021. Zachęcamy młodzież, powyżej 13 roku życia. Zapisy do 15 listopada. Koszt 50 zł w którym zawiera się przejazd autokarem, ubezpieczanie, obiad i pakiet uczestnika. Zapisy w Zakrystii lub u ks. Przemysława (możliwość zapisów na Fejsbuku).

8.  W tym tygodniu został zamontowany ołtarz błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego, a ołtarz  św. Jana Pawła II został odnowiony. W opinii wielu parafian ołtarze są piękne i zachęcamy do modlitwy do współczesnych nam świętych. Będę wdzięczny za złożoną ofiarę na ten cel.

9.  Zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA i UZDROWIENIA, w każdą pierwszą niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00. Jeśli chcesz razem z nami mówić Bogu i do Boga– koniecznie przyjdź w niedzielę 7 listopada  na Mszę o godz. 17.00, a po Mszy wspólne uwielbienie Pana Boga.

10. Za tydzień ofiary do puszek na akcje „Kościół w potrzebie”.

11.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Władysława Mróz lat 82 z Golanki; Edward Domurat lat 76 z Jeglijowca; Wiesław Śnietka lat 58 z Klimk. .Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…