XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

03 października 2021

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 03.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu jutrzejszym przypada święto św. Franciszka z Asyżu, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich działającego przy naszej parafii, zachęcamy do wstępowania w jego szeregi, by uświęcać się duchowością franciszkańską w życiu codziennym.  Spotkanie modlitewne w Kościele o 16.15.

2. W czwartek 7 października wspomnienie w liturgii kościoła Matki Bożej Różańcowej, zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej. O godzinie 16.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji pierwszego czwartku. O godz. 17.00 różaniec a po nim  Msza Święta. Kto nie może dotrzeć na różaniec do kościoła to zachęcamy do jego odmawiania na wioskach czy w naszych rodzinach.

3. Dziękujemy siostrze Cecylii za przygotowanie dekoracji różańcowej na miesiąc październik w naszym kościele.

4. Za tydzień w niedzielę 11 października będziemy obchodzili Niedzielę Papieską. Po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek przed kościołem na Papieski Fundusz Stypendialny jako pomoc dla ubogiej lecz utalentowanej młodzieży.

5. Dziś ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na Caritas. Bóg zapłać za te ofiary.

6. Wznawiamy spotkania Chóru Parafialnego. Pan Organista zaprasza nowe osoby do Chóru Parafialnego. Spotkania będą odbywały się w każdy czwartek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.

7. Powoli rozpoczynamy sprzątanie na grobach naszych bliskich na cmentarzu grzebalnym. Mamy serdeczną prośbę, aby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, ziemi, żywych kwiatów, ale na osobne miejsce obok kontenerów. Nie wrzucajmy również dużych, plastikowych wieńców, ale składajmy je obok. Do kontenerów natomiast wrzucajmy szkło i pojedyncze śmieci.

8. Zapraszamy dziś na Modlitwę Uwielbienia i Uzdrowienia, po Mszy Świętej o godzinie 17.00.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Aleksandra Kaliszewska lat 85 z Miedlenice Klasztorne, śp. Krzysztof Płocharczyk lat 47 z Surowego; śp. Czesław Mamajek lat 69 z ul. Prusa; śp. Stanisław Lesiński lat 62 z Jazgarki. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

Drodzy Parafianie,

Kończymy prace budowlane związane z ogrodzeniem przykościelnym.

Nasz wzrok kierujemy teraz, ku dzwonnicy cmentarnej i dzwonom, które tam się znajdują.

To one żywych zwołują, zmarłych opłakują, bohaterów sławią, wszystkim przypominają o obowiązku względem Boga.

Pragniemy nawiązać do pięknej tradycji, kiedy bicie dzwonów cmentarnych wpisywało się w nasze codzienne życie parafialne.

Na spotkaniach Rady Parafialnej została podjęta decyzja o rozpoczęciu prac remontowych na dzwonnicy.

Prace będą wykonane w dwóch etapach:

I etap – prace obejmującą część górną, drewnianą dzwonnicy obejmujące między innymi odtworzenie żaluzji w elewacji oraz zabezpieczenie balkonów wraz z górnymi gzymsami przed destrukcyjnym działaniem wody.

W wyniku zapytania cenowego, został wyłoniony, solidny i sprawdzony wykonawca, firma BORKOWSKI.

Po zrealizowaniu tych prac przystąpimy do kolejnego etapu, który będzie obejmował prace w części parteru oraz naprawą i wymianą dzwonów.

Ja ze swojej strony, dziękuję za każdą pomoc przy realizacji tego dzieła.