XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

26 września 2021

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Dziś o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji generała Aleksandra Krzyżanowskiego ps. „Wilka” byłego patrona Publicznego Gimnazjum w Kadzidle zamordowanego 29 września 1951 roku przez komunistów.

2.     Tydzień temu w niedziele 19 września w Katedrze łomżyńskiej odbyły się dożynki diecezjalne, dziękujemy bardzo wszystkim, którzy reprezentowali naszą Parafie na tegorocznych dożynkach diecezjalnych. Niech Wam Pan Bóg błogosławi.

3.     W piątek rozpoczynamy miesiąc październik. W dni powszednie różaniec po Mszy Świętej o godz. 17:00, w niedzielę i święta po Mszy Świętej o godzinie 9:30. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach i naszych wioskach.Za tydzień 3 października pierwsza niedziela miesiąca. Różaniec po Mszy św. o godz. 9.30.

4.     W tym tygodniu 1 października I Piątek Miesiąca. W tym dniu uczniowie klasy VIII  i IV Szkoły Podstawowej korzystają z Sakramentu Pokuty. Msza św. o godz. 7.00 – po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o 8.30. W Glebie o godz. 15.00. O 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź, o 17.00 różaniec i Msza Święta.

5.     2 października Pierwsza Sobota Miesiąca, nabożeństwo Pierwszej Soboty rano o 6.15 różaniec przed Najświętszym Sakramentem z tymi osobami, które codziennie odmawiają, 15 minutowe rozważnie, Msza Święta, a po Niej wznowienie adoracji, litania do Matki Bożej i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu o 17.00 różaniec i Msza św.

6.     Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie modlitewne w święto św. Franciszka z Asyżu 4 październikao godz. 16.15. O 17.00  Msza Święta w intencji Rodziny Franciszkańskiej i po Mszy św. Różaniec.

7.     Za tydzień ofiary zbierane przed kościołem przeznaczone będą na Caritas.

8.     Ksiądz Rektor naszego Seminarium zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w postaci płodów rolnych. Można złożyć ofiarę pieniężną.

9.     Wójt Gminy Kadzidło przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisowi podlegają wszyscy mieszkańcy naszej gminy zameldowani na stałe oraz czasowo przebywające na jej terenie. Udział w spisie jest obowiązkowy, ale spisujemy się przede wszystkim we własnym interesie i w interesie naszej gminy. To właśnie w oparciu o wyniki spisowe przyznawane są dotacje gminne czy podejmowane są decyzje o inwestycjach w edukację, ochronę zdrowia, transport lokalny dostosowany do realnych potrzeb mieszkańców. Dlatego udział w spisie jest tak ważny, liczy się każdy wypełniony formularz spisowy i każda odpowiedź. Można się spisać przez Internet, telefon, w urzędzie lub przy pomocy rachmistrza, który będzie się kontaktował z osobami jeszcze nie spisanymi. Spis kończy się 30 września, zostało już więc niewiele czasu. Nie należy odkładać tego obowiązku na ostatnią chwilę. Biorąc udział w spisie powszechnym pozwalacie rozwijać się naszej gminie, zmieniać na lepsze otoczenie i warunki do życia dla siebie i swoich bliskich.

10.                       Wznawiamy w naszej parafii WIECZORY UWIELBIENIA i UZDROWIENIA, na które zapraszamy w każdą pierwszą niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00. Człowiek po to jest stworzony, aby Boga, Pana naszego, chwalił, czcił i Jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją. (św. Ignacy Loyola Zasada pierwsza i podstawowa. Fundament). Wieczory Uwielbienia zrodziły się z pragnienia serca, by Bogu oddawać chwałę.Podczas tej modlitwy przez śpiew i rozważanie Bożego Słowa chcemy dziękować Bogu za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Przyzywając mocy Ducha Świętego będziemy prosić o Jego dary i obecność w naszym życiu. Jeśli chcesz razem z nami mówić Bogu i do Boga– koniecznie przyjdź w niedzielę 3 października  na Mszę o godz. 17.00,a po Mszy wspólne uwielbienie Pana Boga.

12.  W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszła: śp. Eugenia Mróz lat 85 z Rososzy. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu…