XXII Niedziela Zwykła 2021

29 Sierpnia 2021

XXII niedziela zwykła 29. 08. 2021 r.

1. Bardzo serdecznie i gorąco witamy nowe siostry zakonne ze Zgromadzenia Niepokalanego Serca Maryi. Siostra przełożona Cecylia Rypino i siostra Anna Mikołajczuk katechetka.
  2. Za tydzień 5 września pierwsza niedziela miesiąca, dożynki Parafialno – Gminne. Uroczysta Msza święta z poświęceniem wieńców o godzinie 9.30. W czasie składania darów do ołtarza zostaną przyniesione wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za jego dary i prośba o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii i naszych rodzin. Po Mszy Świętej uroczysty korowód dożynkowy do Zagrody Kurpiowskiej. Z racji I niedzieli miesiąca 5 września wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 9.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W środę 1 września rozpoczęcie roku szkolno- katechetycznego 2021/2022. Msza Święta dla naszych dzieci i młodzieży na rozpoczęcie w Kadzidle o godz. 8.00 – po Mszy Świętej wspominając 82 rocznica wybuchu II wojny światowej pójdziemy na cmentarz grzebalny, by przy Mauzoleum pomodlić się za tych którzy zginęli w obronie Ojczyzny.
  4. Zachęcamy w tym tygodniu do skorzystania ze spowiedzi codziennie na pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Rozpocznijmy nowy rok szkolny z czystym sercem, radością i nowym zapałem, które daje Bóg. Warto zerwać z wakacyjnym lenistwem i zacząć wszystko na nowo.
  5. W niedzielę 12 września o godz. 13.00 w Dąbrówce będzie odpust ku czci Matki Bożej. Z naszej parafii wyruszy pielgrzymka piesza. Zapraszamy. Wyjście o godz. 8.00, sprzed kościoła.
  6. W czwartek 2 września I czwartek miesiąca. O godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godzinie 18.00.
  7. 3 września przypada I piątek miesiąca, Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 18. o godz. 15 Msza Święta w kaplicy w Glebie. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja do Mszy św. o godz. 8.30. Najświętszy Sakrament adoruje Rodzina Franciszkańska. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja do Mszy św. o godz. 18.
  8. 4 września I sobota miesiąca. O godz. 6.15 różaniec z tymi, którzy modlą się codziennie,  15 minutowe rozważanie. Msza św. Po Mszy św. wznowienie adoracji, litania do Matki Bożej, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i zakończenie nabożeństwa. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja do Mszy św. o godz. 18.
  9. Zapraszamy bardzo serdecznie młodzież na spotkanie KSMu, które odbywać się będzie w każdy piątek o godz. 19 w Domu Parafialnym. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 3 września.
  10. Zachęcamy chłopców do zapisywania się na ministranta. Prosimy rodziców, aby przypomnieli o spotkaniu. Służba ministranta przy ołtarzu jest wielkim zaszczytem. Ks. Przemysław przyjmuje zgłoszenia na ministranta. Serdecznie zapraszamy na pierwszą zbiórkę ministrantów, która odbędzie się w I sobotę miesiąca 4 września o godz. 10:00.
  11. Spotkanie katechetów w poniedziałek 30 sierpnia 2021 po Mszy wieczornej.
  12. KOMENDA MIEJSKA POLICJI W OSTROŁĘCE uczula mieszkańców na oszustów podszywających się pod rzekomych wnuczków, policjantów, urzędników, hydraulików, czy pielęgniarki. Wciąż pojawiają się nowi naciągacze, którzy pod pozorem nadzwyczajnej okazji, nieszczęścia, podając się za krewnych będących w potrzebie, pracowników społecznych, urzędników lub funkcjonariuszy publicznych, wprowadzają w błąd swoje ofiary, zyskują ich zaufanie i okradają. Informujmy nasze babcie, dziadków i samotnie mieszkających sąsiadów o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Tylko rozsądek i rozwaga w tym przypadku mogą uchronić nas przed utratą oszczędności życia.
  13. Na Nowy Rok 2022można zgłaszać msze św. gregoriańskie.
  14. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedł śp. Stanisław Sadłowski lat 81 pogrzeb w poniedziałek o godz. 13:00 i śp. Marianna Brzozowa lat 84 z Siarczej Łąki pogrzeb w poniedziałek o godz. 15:00. Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu…