XIX Niedziela Zwykła 2021

8 Sierpnia 2021

XIX Niedziela Zwykła, 08.08.2021 r.

1. Codziennie do 15 sierpnia o godz. 21 zapraszamy do groty Matki Bożej na Apel Jasnogórski. W piątek 13 dzień miesiąca nabożeństwo fatimskie połączone będzie z apelem Jasnogórskim. O godz. 20.15 Różaniec przy grocie i zakończenie Apelem. Zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi.
  2. Dziś po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie rodziny franciszkańskiej.
  3. Jutro (09.08) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, we wtorek (10.08) wspomnienie św. Wawrzyńca męczennika, diakona a w środę (11.08) wspomnienie św. Klary.
  4. W sobotę 14 sierpnia wspomnienie świętego Maksymiliana Maryi Kolbego, kapłana i męczennika.
  5. Za tydzień 15 Sierpnia w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w tradycji polskiej nazywaną Matką Bożą Zielną oraz Dzień Wojska Polskiego. Na każdej Mszy świętej poświęcenie wiązanek ziół, owoców, zbóż i kwiatów. Prosimy również o wieńce dożynkowe. Tego dnia po każdej Mszy świętej również będziemy błogosławić dzieci jako owoc miłości rodziców.  Również w tym dniu będziemy modlić się za wojsko Polskie wspominając cud nad Wisłą w 1920 roku. Wywieśmy flagę biało-czerwoną.
  6. W poniedziałek 16 sierpnia odpust świętego Rocha. Msze św.  w porządku niedzielnym. Uroczysta suma  o godz. 12.00 z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy do czynnego i licznego udziału w czasie sumy w strojach regionalnych, kurpiowskich, dziewczynki do sypania kwiatków, do niesienia chorągwi i feretronów.  W tym dniu święci się zwierzęta domowe i dobytek. Woda święcona będzie przed kościołem. Zachęcamy do procesji ofiarowania siebie i swoich bliskich za głównym ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej wychodząc przed ołtarzem św. Rocha.Za tydzień ofiary zbierane na tace z racji 3 niedzieli miesiąca będą przeznaczone na nasze cele parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  7. Osoby, które skończyły szkołę średnią (matura nie jest wymagana) i chciałby zdobyć zawód lub dodatkowe kwalifikacje, mogą zapisać się do bezpłatnej szkoły policealnej, tj. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce mieszczącego się przy ul. Parkowej 6. Szkoła oferuje kształcenie w systemie dziennym,  wieczorowym lub zaocznym. Nie ma ograniczeń wiekowych kandydatów.  Istnieje też możliwość uczestniczenia w płatnych stażach. Szczególnie polecana jest nauka w zawodach: opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy, kosmetyczka, masażysta. Na stoliku leżą ulotki. Więcej informacji w ulotce i na plakacie.
  8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Jan Gosiewski lat 85 z ul. Kościuszki ; śp. Łukasz Tomczak lat 36 z Gleby. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…