XVII Niedziela Zwykła 2021

25 Lipca 2021

XVII Niedziela Zwykła 25.07.2021 r.

1. Jutro w poniedziałek  w liturgii wspomnienie świętych Joachima i Anny rodziców Maryi pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych babciachi dziadkach prosząc o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla żyjących natomiast dla zmarłych o radość życia wiecznego w niebie.
  2. W tym tygodniu w niedzielę rozpoczynamy miesiąc sierpień jest to miesiąc trzeźwości. Podejmijmy z radością abstynencję, szczególnie osoby nałogowo nadużywające alkoholu, żeby najbliżsi choć przez ten miesiąc odpoczęli od alkoholika w domu.
  3. 1 sierpnia przypada 77 rocznica Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o bohaterskiej postawie naszych rodaków prosząc dla nich o życie wieczne w niebie.
  4. 1 sierpnia to również pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.30  wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego
  5. Od 1 do 15 sierpnia apel Jasnogórski przy grocie Matki Bożej o godzinie 21.00. Można nabyć znaczki i karty pielgrzyma Grupy Białej im. św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.
  6. 2 sierpnia w poniedziałek w naszej parafii odpust Matki Bożej Anielskiej zwany Porcjunkuli.
  7. Co roku tysiące dzieci giną w Polsce w wyniku aborcji. Im więcej osób włączy się w inicjatywę, tym większe będą szanse, że Sejm uchwali prawo chroniące dzieci przed siewcami deprawacji i dewiantami. Podpisy do ustawy można złożyć na stoliku przy wyjściu z Kościoła. Należy podać następujące dane: imię i nazwisko; Adres zamieszkania; numer ewidencyjny PESEL; i podpis.
  8. Choć trwają kosztowne prace związane z ogrodzeniem naszego kościoła pragniemy z wdzięczności za dar bliskiej już (12 Września br) beatyfikacji Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz obecność Księdza Kardynała w naszej parafii 4 czerwca 1972r. pragniemy ufundować ołtarz poświęcony ku czci Prymasa Tysiąclecia. Podobnie jak poświęciliśmy ołtarz św. Janowi Pawłowi II – papieżowi. Mam nadzieję, że dzięki zaangażowaniu całej naszej wspólnoty parafialnej – uda się wykonać to wotum wdzięczności. Przewidywany koszt około 27 tys. zł.
  9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Józef Brzozowy, lat 78 z Brzozówki; śp. Irena Cichoń lat 78 z ul. Trasa Mazurska Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…