NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

26 maj 2013

1.       30 maja Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 17.00. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy świętej z godziny 11.00. Trasa procesji – ul. Sportowa, Bema, 1-go Maja i Kościuszki. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy.

I ołtarz przy grocie – przygotowują Kółka Różańcowe z ul. Kościuszki, Sportowej i Ogrodowej.

II ołtarz przy wejściu do pomnika szwedzkiego – przygotowują siostry zakonne i katecheci.

III ołtarz na skrzyżowaniu ulic Kurpiowskiej i 1-go Maja – przygotowują mieszkańcy ulicy Kurpiowskiej i Kółko Różańcowe z ul. Kurpiowskiej.

IV ołtarz przy posesji państwa Białobrzewskich na ul Kościuszki – przygotowują mieszkańcy Tatar (Szczubełek Marcin, Bieluch Elżbieta, Szlachetka Krzysztof, Jechanowski Andrzej, Puławska Hanna, Bakuła Sebastian, Siwek Janina, Bakuła Janina).

Do udziału w procesji zapraszamy mieszkańców całej parafii i gości: dzieci pierwszo komunijne, dzieci do sypania kwiatków, chór, orkiestrę, biorących udział w procesji – feretrony z każdej wioski żeby wzięły udział – stroje ludowe.

2.      Oktawa Bożego Ciała o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.30. Zakończenie Oktawy 6 czerwca o godz. 17.00.

3.      Próba sypania kwiatów w środę 29 maja o godz. 17.00.

4.      Wioski które chciałyby w tym roku zaprosić kapłana na poświęcenie pól prosimy, aby zgłosić się do dnia 31 maja. Nie jest to obowiązkowe dla każdej wioski tylko tych które chcą.

5.      Bóg zapłać firmie Państwa Ciężar za przywóz darów z Caritasu i tym którzy je rozładowali i wydawali.

6.      Bóg zapłać wszystkim za czynny udział w odpuście parafialnym na Zesłanie Ducha Świętego.

7.      Bóg zapłać dla wszystkich, którzy wsparli i włączyli się w przygotowania na przyjazd Telewizji TRWAM i Radia Maryja do naszej parafii. W sposób szczególny pragnę podziękować dla: posła Arkadiusza Czartoryskiego, senatora Roberta Mamątowa, państwa Ewy i Krzysztofa Duszak, pani Apoloni Nowak, księży wikariuszy Marcina i Dariusza, księdza Marcina Sobiecha, naszym siostrom zakonnym, panu organiście Józefowi, panu kościelnemu Jackowi, chórowi, orkiestrze, młodzieży, ministrantom, paniom: z Odnowy w Duchu Święty, Caritasu, Rodziny Franciszkańskiej, Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle, Ewie i Marcie Szymańskim, państwu Białobrzewskim, sklepowi spożywczemu z Kadzidła.

8.     Bóg zapłać za prace przy sprzątaniu cmentarza grzebalnego panom z Brzozówki (Józefowi Dawid, Jerzemu Smolińskiemu, Piotrowi Sobiechowi, Henrykowi Kuleszy z ciągnikiem, Andrzejowi Zaniewskiemu, Wiesławowi Sucheckiemu, Józefowi Zglejc z ciągnikiem, Dariuszowi Brzozowemu, Wiesławowi Serowik i pani Marii Ciak), panom z Gral (Stanisławowi Mące, Janowi Kubeł, Eugeniuszowi Niedźwiedzkiemu, Mirosławowi Murach, Wiesławowi Grali, Władysławowi Lipce, Henrykowi Prętkiewiczowi Stanisławowi Murachowi z ciągnikiem i pani Urszuli Prusińskiej) i panu Kazimierzowi Rydel z Kadzidła.

9.     W poniedziałek zapraszam do pomocy w sprzątaniu cmentarza mieszkańców Golanki, we wtorek mieszkańców Gleby. Bardzo prosimy o ciągnik z przyczepą, widły, grabie, gable, szerokie łopaty.

10.W dzisiejszą niedzielę młodzież ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy naszym gimnazjum będzie zbierać ofiary przed kościołem do puszek na pomoc w leczeniu ich chorej koleżanki Izabeli Florek.

11.Nasza parafia organizuje letnie wakacje z Panem Bogiem nad morzem w dniach od 30.06 do 06. 07. 2013. serdecznie zapraszamy do takiej formy odpoczynku, modlitwy i zabawy dzieci i młodzież od klas trzecich szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej. W programie wiele  wycieczek i atrakcji turystycznych. Przy zapisach wpłacamy zaliczkę w wysokości 50 zł. Kolonie prowadzi, zapisy przyjmuje i bliższych informacji udziela ks. Marcin Ołtarzewski. Zgłoszenia do niedzieli 9 czerwca.

12.27 maja o godz. 17.30 pan wójt zaprasza na spotkanie do Centrum Kultury Kurpiowskiej z ojcem Pawłem Gużyńskim.

13.Próba chóru w poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym.

14.   Bóg zapłać za 1 ofiarę indywidualną na komunikanty.

15.  Życzenia dla wszystkich Mam.