Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2021

4 Kwietnia 2021

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 04.04.2021

1. Pragnę serdecznie podziękować za przygotowanie pięknego grobu Panu Jezusowi w naszym kościele ks. Adamowi i ks. Wiesławowi, siostrze Elżbiecie, panu kościelnemu Markowi. Wszystkim którzy się zaangażowali w przygotowanie Grobu i Ciemnicy składam serdeczne Bóg zapłać.
  2. Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia jutro w drugi dzień świąt po Mszy św. o godz. 9:30, w następne dni wtorek, środę i aż do soboty przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:45.
  3. Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 9.30; 12.00; 17.00 i o 11.00 w Glebie.
  4. Bóg zapłać za udział w procesji rezurekcyjnej: służbie liturgicznej i tym, którzy w okrojonym składzie dziś przybyli. Dziękuje  naszemu Panu organiście Józefowi Dymerskiemu. Dziękuję wszystkim.
  5. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych – porządek Mszy 7.30; 9.30; 12.00 i 17.00 tak jak w niedzielę.
  6. W niedzielę 11.04.2020 Niedziela Miłosierdzia Bożego, odpust w kaplicy w Glebie. Msza św. o godz. 11.00.
  7. Serdeczne Bóg zapłać panu wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu, który przekazał na potrzeby naszych parafian maseczki ochronne, które znajdują się na stoliku na końcu kościoła, kto ma takie życzenie może sobie wziąć po kilka maseczek.
  8. Najserdeczniejsze życzenia nadesłali dla nas Ksiądz Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, Wójt Gminy pan Dariusz Łukaszewski i przewodnicząca  Rady Gminy Kadzidło pani Barbara Bączek, Starosta pan Stanisław Kubeł, Posłowie i senatorowie na Sejm pan Arkadiusz Czartoryski i Krzysztof Tchórzewski oraz pan Robert Mamontow, przełożona prowincji naszych sióstr, dyrektorzy naszych Szkół – Zespołu Szkół Powiatowych,  Szkoły Podstawowej z Kadzidła, z Jazgarki, z Gleby, Dyrektor Kształcenia zawodowego i  ustawicznego w Ostrołęce,  Dyrektor Biblioteki, Dyrektor Gospodarki Komunalnej pan Adam Białobrzeski, Dyrektor Centrum Kultury Kurpiowskiej, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, pielgrzymi z Giżycka i wiele osób, których nie sposób tu wymienić.
  9. Życzenia ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego: NA WIELKANOC 2021 roku.
    Umiłowani Bracia i Siostry,
    Wiadomość o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa przemieniła Apostołów i napełniła ich serca radością. Zrozumieli bowiem patrząc na pusty grób Zbawiciela, że ostatnie słowo nie należy do śmierci, ale do życia. Niech wielkanocna radość, pomimo różnych lęków, także powodowanych pandemią, stanie się udziałem nas wszystkich. Niech wielkanocny pokój, przyniesiony światu przez Syna Bożego, zagości na stałe w naszych sercach. Niech wielkanocny czas będzie okazją do wielbienia Boga i doświadczania  Jego miłości w codziennym życiu. Wraz z Biskupem Tadeuszem życzymy Wam – Umiłowani Diecezjanie  – błogosławionych Świąt Wielkanocnych oraz żywej wiary, która pozwoli z nową nadzieją patrzeć w przyszłość.
    Wasz Biskup + Janusz Stepnowski.
  10. Z okazji Świąt Wielkanocnych tak innych niż co roku, jako Wasz Proboszcz wraz z księżmi wikariuszami składam najserdeczniejsze życzenia, wszystkim kochanym Parafianom i drogim Gościom. Przesyłamy Wam życzenia, by Chrystus Zmartwychwstały umocnił Was w wierze, nadziei i miłości. Idźmy i głośmy z radością, że Chrystus zmartwychwstał i że doświadczyliśmy spotkania z Nim w Zgromadzeniu na Świętej Wieczerzy. Życzymy by Zmartwychwstały Jezus opromieniał Wasze życie osobiste, łaską i ojcowską miłością a Maryja najwierniejsza apostołka zmartwychwstałego Syna by  otaczała płaszczem swej Matczynej opieki nasze rodziny i nas samych w tych trudnych chwilach strachu przed pandemią.
  11. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli śp. Maria Majewska przeżyła lat 91 z ul. 1 Maja, pogrzeb we wtorek o godzinie 10.00 i śp. Edward Sobieski przeżył lat 76 z Ostrołęki pogrzeb u nas we wtorek o godzinie 13.00. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…