• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 28 Następna »

Kościół z zewnątrz wygląda pięknie a ozdobiony świątecznie jeszcze piękniej. Już niedługo i wewnątrz Kościoła będzie świąteczny wystrój, znając możliwości i super pomysły będzie wyjątkowy :)

• II Niedziela Adwentu 2020

6 Grudnia 2020

W dzisiejszą Niedzielę w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie Mszę świętą sprawował Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński.

Pierwsza Niedziela Adwentu - Niedzielą Seminaryjną - Mszę Św. sprawowali Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński i Ks. Michał Cherubin z Seminarium Duchownego w Łomży, który wygłosił także Słowo Boże.

Są to 33 dniowe rekolekcje internetowe przygotowujące do aktu oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Zachęcamy i zapraszamy – warto skorzystać i przeżyć takie rekolekcje, aby wzmocnić swojego ducha w tym trudnym niepewnym czasie i powierzyć się Jezusowi przez serce Maryi.

www.oddanie33.pl

• Adwent w Kościele 2020

27 Lipca 2020

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent pod hasłem „ Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Jest to  czas radosnego  oczekiwania na narodziny Pana. Starajmy się poczynić dobre postanowienia na czas Adwentu: nie pić alkoholu, nie palić papierosów, zerwać z hazardem. Zapraszamy na roraty, codziennie o godz. 7:00; dodatkowo dla dzieci roraty będą we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Na Msze roratnie starajmy się przynieść ze sobą lampiony.

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 11-13 grudnia (piątek – sobota – niedziela). Msze św. w godz.: 7, 9.30, 12 i 17.

• Adwent 2020

29 Listopada 2020

Adwent (łac. adventus – przyjście) – w Kościołach chrześcijańskich okres trwający od I nieszporów czwartej z kolei poprzedzającej Święto Bożego Narodzenia niedzieli do zmierzchu 24 grudnia, okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Jednocześnie jest to czas poprzedzający pamiątkę pierwszego przyjścia – wcielenia, znanego pod nazwą narodzin Chrystusa.

List Ks. Bpa Janusza Stepnowskiego

W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata , kończącą Rok Liturgiczny, Mszę Świętą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie, o godz. 11:00, celebrował i wygłosił Słowo Boże Ks. Adam Tomaszewski.

W Pierwszy Piątek Listopada Mszę Św. w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie sprawował Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński i jednocześnie przyuczał Ministrantów do służby przy Ołtarzu.

• Miesiąc Październik 2020

1 Października 2020

We czwartek rozpoczynamy miesiąc październik. W dni powszednie różaniec po Mszy Świętej o godz. 17:00, w niedzielę i święta po Mszy Świętej o godzinie 9:30. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach naszych i naszych wioskach.

W Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie w dni powszednie modlitwa różańcowa o godz. 15:00.

W Pierwszą Niedzielę Września 2020 r. Eucharystię w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie sprawował Ks. Wiesław Chmielewski a Homilię wygłosił Ks. dr Karol Vianney Tanke z Kamerunu.

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Msze Święte o godzinie 7.00, 9.30 i o 18.00.

Uroczystość, obchodzona 26 sierpnia, ma przede wszystkim charakter dziękczynienia za szczególną rolę Maryi w dziejach naszego Narodu, jest też wyrazem czci dla jasnogórskiego obrazu Matki Bożej.

W XXI Niedzielę Zwykłą , w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie, Mszę Swiętą odprawił i Homilię wygłosił Ks. Michał Cherubin.

W niedzielę 16 sierpnia odpust świętego Rocha. Msze św.  w porządku niedzielnym.  Uroczysta suma  o godz. 12.00 z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy do czynnego i licznego udziału w czasie sumy w strojach regionalnych, kurpiowskich, dziewczynki do sypania kwiatków, do niesienia chorągwi i feretronów.  W tym dniu święci się zwierzęta domowe i dobytek. Woda święcona będzie przed kościołem. Zachęcamy do procesji ofiarowania siebie i swoich bliskich za głównym ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej wychodząc przed ołtarzem św. Rocha.

15 Sierpnia w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP w tradycji polskiej nazywana Matki Bożej Zielnej oraz Dzień Wojska Polskiego. Msze święte jak w niedzielę o 7.30, 9.30, 12.00, 17.00. W Glebie o godz. 11.00.  Na każdej Mszy świętej poświęcenie wiązanek ziół, owoców, zbóż i kwiatów. Prosimy również o wieńce dożynkowe. Tego dnia po każdej Mszy świętej również będziemy błogosławić dzieci jako owoc miłości rodziców. Jest to święto nakazane a więc mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. Również w tym dniu będziemy modlić się za wojsko Polskie wspominając cud nad Wisłą w 1920 roku. Wywieśmy flagę biało-czerwoną.

Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle zaprasza do nagrania Wesela Kurpiowskiego wszystkie osoby chętne w strojach kurpiowskich w niedzielę 2 sierpnia na godzinę 14 do kościoła parafialnego w Kadzidle.