Od Wielkanocy do ostatniej niedzieli września godz.: 7.00 i 18.00
Od października do Wielkanocy godz.: 7.00 i 17.00.

I NIEDZIELA MIESIĄCA

Wieczór Uwielbienia i Uzdrowienia, rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 17.00

• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 27 Następna »

Rozpoczął się miesiąc październik. W Kościele różaniec odmawiać będziemy w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17:00, w niedzielę i święta po Mszy Świętej o godzinie 9:30. W Kaplicy w Glebie w dni powszednie o godz. 15:00, w Niedziele po Mszy Św. z godz. 11:00. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach naszych i naszych wioskach.

Różaniec na wioskach:

• w Klimkach - 8 października o godz. 19:00;
    • w Krobii - 10 października o godz. 14:00;
    • w Golance - 15 października o godz. 13:00;
    • w Siarczej Łące - 15 października o godz. 19:00
    • w Strzałkach - 22 października o godz. 19:00

Jego mottem są słowa:„Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”.
    Papież zaznaczył, że ma się on przyczynić do rozbudzenia świadomości misji ad gentes i podjęcia z nową energią misyjnej przemiany życia i duszpasterstwa. Chodzi o to, aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne; aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących „umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu”.

Został poddany renowacji feretron procesyjny z Gleby. Można go podziwiać w kościele. Pięknie został wykonany - odnowiony. Teraz można nosić ten feretron w procesji z dumą.

Już po raz 37 wyruszyła z Przasnysza Piesza Pielgrzymka młodzieży i dzieci do Sanktuarium Św. Stanisława Kostki - miejsca Jego urodzenia - do  Rostkowa.

• Złote Gody 2019

10 Września 2019

Dwadzieścia siedem Dostojnych Par Jubilatów wraz z Rodzinami wzięło udział w Uroczystej Eucharystii, celebrowanej przez Ks. Dziekana Ryszarda Kłosińskiego, o godz. 10:00 w Kościele parafialnym i odnowieniu ślubów poprzez założenie stuły na dłonie par, w dniu 10 września 2019 r.

We wrześniu, jak co roku, od roku 2010, z Kadzidła wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Św. Anny w Dąbrówce na Odpust Matki Bożej Siewnej.

Dziś 1 września pierwsza niedziela miesiąca, dożynki parafialno – gminne tzw. Niedziela Kadzidlańska. Uroczysta Msza święta z poświęceniem wieńców była sprawowana przez Ks. Proboszcza Ryszarda Kłosińskiego o godzinie 9.30. W czasie składania darów do ołtarza przyniesiono wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za jego dary i prośba o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii i naszych rodzin.

• Pielgrzymka autokarowa 2019

20 Sierpnia 2019

Ks. Dziekan Ryszard Kłosiński zorganizował we wtorek 20 sierpnia 2019 r. autokarową pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych na Warmi i Mazurach.

Decyzją księdza biskupa Ordynariusza Janusza Stepnowskiego z dniem 25 sierpnia br. ks. Łukasz Ladyżyński kończy posługę w naszej parafii jako wikariusz i zostaje przeniesiony do parafii Rutki. W dniu dzisiejszym pragniemy podziękować mu za jego  posługę w naszej parafii i życzymy mu wielu Bożych łask w nowej parafii, opieki Matki Najświętszej zdrowia i radości w sercu.

• Boże Ciało 2019

20 Czerwca 2019

Dziś w czwartek 20 czerwca 2019 r. , w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Kapłani z Wiernymi wyruszyli po Eucharystii z godz. 11:00 na ulice Kadzidła.

• Wesele Kurpiowskie 2019

16 Czerwca 2019

W Niedzielę Trójcy Przenajświętszej Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński udzielił ślubu Parze Młodej:Annie Koziatek i Jakubowi Grabka, tradycyjnie podczas Wesela Kurpiowskiego. Para Młoda = w strojach kurpiowskich. Na zakończenie Panna Młoda obeszła Obraz Matki Boże na pożegnanie z panieństwem. Państwu Młodym życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Marki Bożej i szczęśliwego życia na wspólnej drodze małżeńskiej. Szczęść Im Boże !

W sobotę 15 czerwca 2019 r. odbyła się Msza Święta koncelebrowana przez Ks. Proboszcza Ryszarda Kłosińskiego w Jeglijowcu na pożegnanie Obrazu Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Św. mieszkańcy Jeglijowca pożegnali obraz a delegacja mieszkańców wsi Gleba z Sołtysem na czele powitała Obraz "Jezu Ufam Tobie", który już dziś rozpoczął nawiedzanie Rodzin wsi Gleba. Początek nawiedzenia w kolonii Góry Glebowskie, następnie przewieziony zostanie do centrum wsi a następnie powędruje do kolonii - Nad Kanałem. Na zakończenie peregrynacji obrazu w Glebie, obraz Ten przejmą mieszkańcy Kierzka.

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego była sprawowana w lesie między Glebą a Kierzkiem, o godz. 14:00 Msza Święta Polowa celebrowana przez Ks. bpa Stanisława Stefanka i Ks. Ryszarda Kłosińskiego - Proboszcza Parafii Kadzidło. We Mszy św. i poświęceniu schronów uczestniczyło bardzo liczne zebrane grono wiernych, kombatantów, żołnierzy, leśników i zaproszonych gości. Były też przemówienia odpowiednich osób, wczesniej delegowanych - sprawujących urzędy i związanych z historycznym wydarzeniem. To już 71 rocznica obrony przez 13 partyzantów schronów Dowództwa 16 Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Była też Rekonstrukcja bitwy żołnierzy, poczęstunek: napoje, grochówka, bułeczki, ciasto, kiełbaski.

27 maja w poniedziałek Odeszła do Pana nasza Siostra zakonna Siostra Aleksandra Grabowska. Długie lata pracowała w Kadzidle w naszej parafii. Pogrzeb w środę o godz. 12.00. Polecamy duszę Siostry Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym. Amen

Za  tydzień  w niedzielę 02 czerwca na godzinę 14.00 zapraszamy na Mszę Świętą polową pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Stefanka w lesie między Glebą a Kierzkiem z okazji 71 rocznicy obrony przez 13 partyzantów schronów Dowództwa 16 Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Rekonstrukcja bitwy żołnierzy. Poczęstunek żołnierski.