Gość Roman Kempiński w naszej Parafii 2021

13 Czerwca 2021

Romcio Tomcio - Roman Kempiński 13 czerwca 2021 w naszej parafii.

Roman Kempiński jako autor romcio tomcio jest autorem Rymowanych Ewangelii pisanych z myślą o najmłodszych czytelnikach. Od kilkunastu lat stara się przybliżać dzieciom rymem życie naszego Zbawiciela.

To już 14 książek, które do tej pory się ukazały w tym 3 tomiki Rymowanych Ewangelii na rok liturgiczny A i na Rok B i na rok C. Wydał także 2 tomy Biblijnych Opowieści „ Początek" i „Abraham”, opartych na Księdze Rodzaju. Opublikował też radosną książeczkę pt. Rozbrykany zwierzyniec i Rozbrykane dinozaury. Drukował swoje utwory w tygodniku Niedziela w jego szczecińskiej edycji. Obecnie drukuje swoje utwory w dwutygodniku "Opiekun" Diecezji Kaliskiej. Obecny był także w TVP Szczecin, gdzie przez kilka lat w każdą niedzielę można było obejrzeć "Biblijne historie Romcia Tomcia."

Wraz ze swoimi książkami odwiedza parafie w całym kraju a także poza jego granicami, zachęcając dzieci do czytania Pisma Świętego. W naszej parafii będziemy gościli Romana Kempińskiego - romcia tomcia w niedzielę 13 czerwca 2021

Podpisywał swoje książki w ośrodkach polonijnych w Niemczech i w Anglii. Jest także autorem tekstu kilku piosenek napisanych dla zespołu „Serduszka” a także współautorem książki przygotowującej dzieci do I Komunii Świętej pt: „To nie takie trudne" wydanej przez Instytut Wydawniczy Św. Jakuba.

Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej zaświadcza że:

p. Roman Kempiński romcio tomcio od kilku lat współpracuje  z Wydziałem Wychowania Katolickiego. W swym przepowiadaniu jest wierny nauce Kościoła. W swych publikacjach w przystępny i ciekawy sposób przybliża dzieciom słowo Boże. Publikacje te są cenione i chętnie wykorzystywane w katechezie przez katechetów naszej Archidiecezji. Stanowią też bardzo dobrą pomoc dla rodziców w wychowaniu religijnym dzieci.

Ksiądz Jan Twardowski w 2003 roku wypowiedział się na temat jego twórczości:

Wiersze Romcia Tomcia czytałem ze wzruszeniem. Są dobre, ciekawe, bardzo ładnie rymowane. Autor posługuje się językiem bezpretensjonalnym, ale przecież uroczym w swojej prostocie. Myślę, że wiersze te trafią do serc dzieci. Niech Romcio Tomcio pisze dalej, bo ma talent.

Wszystkie jego publikacje sprawdzane są przez ks. dr hab. Cezarego Korca prof. US – Wydziału Teologicznego w Szczecinie, założyciela Ogrodu biblijnego w Rosow w Niemczech.

Swoją twórczością stara się zachęcić Rodziny do wspólnego czytania Pisma Świętego.

strona www.romciotomcio.pl

Można go też zobaczyć na kanale yuotube romciotomcio