• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Niedziela Miłosierdzia Bożego, Święto Miłosierdzia Bożego – w Kościele katolickim święto obchodzone w II Niedzielę wielkanocną (Niedziela Przewodnia, Biała) ku czci Bożego Miłosierdzia (1. niedziela po Wielkanocy), ustanowione w 2000 roku przez św. Jana Pawła II.

• DZIEŃ KOBIET 2018

8 Marca 2018

Wszystkim niewiastom składamy serdeczne życzenia i  ogarniamy modlitwą. Niech Wam Bóg błogosławi, obdarza dobrym zdrowiem, radością i Pokojem!

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w naszej parafii gościliśmy ponad 150 osób, które należą do Domowego Kościoła oraz Oaz dzięcięcych i młodzieżowych. Tego dnia bowiem przeżywaliśmy adwentowy dzień wspólnoty w ramach Ruchu Światło - Życie. Nasi mali Oazowicze, którzy przybyli w liczbie 40 osób, czynnie, radośnie i z wielkim zapałem podjęli różne zadania, pełniąc obowiązki gospodarza Dnia wspólnoty.

8 grudnia Kościół obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Poprzez tę uroczystość pragniemy oddać cześć Matce Boga.

W czwartek 1 maja rozpoczęliśmy najpiękniejszy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele i święta o 9.30, jak i w poszczególnych wioskach w świetlicach czy przydrożnych kapliczkach. Tego dnia w Godzinie Miłosierdzia odbyło się poświęcenie dwóch kapliczek, przydrożnych krzyży w Piaseczni. Bóg zapłać mieszkańcom Piaseczni za liczne przybycie oraz wspólną modlitwę. Krzyże poświęcił nasz ks. Proboszcz Ryszard.

W naszej parafii nie tylko Oaza miała okazję świętować majówkę 2014. Grupa ministrantów oraz młodzież z naszego KSM wybrała się 2 maja wraz z ks. Tomaszem na finał Pucharu Polski w piłce nożnej. Mecz odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Już ponad 30 lat trwa w naszej diecezji tradycja Światowych Dni Młodzieży przeżywanych w wymiarze Kościoła lokalnego. Kontynuujemy tę wieloletnią młodzieńczą manifestację wiary, dając szansę kolejnym pokoleniom młodych, aby we wspólnym spotkaniu mogli dać świadectwo przynależności do Jezusa i doświadczyć radosnego Kościoła.

W tym roku w naszym kościele została przygotowana szopka przez ks. Marcina Sobiecha przypominająca obecnie wyglądające miejsce Narodzenia Pana Jezusa w Betlejem. Na miejscu Narodzenia jest umieszczona przez franciszkanów w 1717 roku srebrna gwiazda z napisem HIC DE VIRGINE MARIA IESUS CHRISTUS NATUS EST (Tu z Dziewicy Maryi narodził sie Jezus Chrystus). Wokół gwiazdy wiszą lampiony a na brzegu zawieszany jest ozdobny materiał. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

W niedzielę 9 września w Dąbrówce odbył się odpust ku czci Matki Bożej i jednocześnie dożynki diecezjalne. Z naszej parafii, sprzed koscioła o godz. 8 rano wyruszyła piesza pielgrzymka z Ks. Łukaszem Ładyżyńskim - przewodnikiem. Na pielgrzymi szlak pobłogosławił nam i pomodlił sie z nami Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński. Cała grupa Patników była zdyscyplinowana, rozmodlona, rozśpiewana z uśmiechem na twarzach. Siostry Służki NMP Niepokalanej szły w grupie, prowadziły też śpiewy i modlitwy wraz z młodzieżą, Ks. i Pątnikami. Do Dąbrówki doszła grupa licząca 328 Pątników.Na dożynki diecezjalne zawieziono wieniec z Kadzidła. Dziękujemy za zorganizowanie tak wspaniałej pieszej pielgrzymki. Czekamy na kolejną w przyszłym roku :)

Pod koniec maja 2015 roku cały świat obiegła radosna wiadomość, iż papież Franciszek mianował Polaka – ks. kan. dra Witolda Mroziewskiego biskupem pomocniczym diecezji Brooklyn w Nowym Jorku. Tym bardziej wiadomość ta dla parafii pw. Świętego Ducha w Kadzidle była radosna, ponieważ ks. Biskup rozpoczął swoją posługę duszpasterską jako wikariusz w Kadzidle w roku 1991 i to właśnie z naszej parafii wyjechał w daleki świat głosić Słowo Boże Polonii amerykańskiej.

• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9