• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 24 Następna »

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych o godz. 11:00 Mszę Świętą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" sprawował Ks. Adam Tomaszewski.

• XIX Dzień Papieski 2019

13 Października 2019

W dzisiejszą XXVIII Niedzielę Zwykłą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Papieski. Hasłem przewodnim tego dnia jest tytuł książki napisanej przez Św. Jana Pawła II w 2002 r. - "Wstańcie, chodźmy!". Jest to zarazem czterdziesta rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 r.

(Łk 3,15-16.21-22)
    Gdy lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest on Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: „Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem”. Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił na Niego w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”.

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego.

13 maja obchodzimy 100 rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej. W naszej parafii uczcimy to Procesją Fatimską w sobotę 13 maja i w niedzielę 14 maja. W ten sposób nasza parafia podziękuje Matce Bożej za opiekę nad nami i wstawiennictwo u swojego syna – Jezusa Chrystusa. Przypominamy treść objawień fatimskich z 1917 r.

• ROK WIARY - ODPUSTY

13 paźdz 2012

Z okazji rozpoczynającego się 11 października Roku Wiary Stolica Apostolska udziela odpustu zupełnego.

XXVIII niedziela zwykła w naszej wspólnocie parafialnej upłynęła pod znakiem wdzięczności Bogu za niezwykły Jego dar w osobie błogosławionego Jana Pawła II. W tym dniu nasi gimnazjaliści przygotowali uroczystą akademię ku czci polskiego papieża.

W łączności modlitewnej z Ojcem Świętym Franciszkiem, odmawiając modlitwę różańcową, udaliśmy się do groty Matki Bożej. W ten sposób w minioną niedzielę przeżywaliśmy Nabożeństwo Fatimskie.

Dnia 13 września w niedzielę odbyła się piesza pielgrzymka z Kadzidła do Sanktuarium w Dąbrówce. Matka Boża, do stóp której wędrowaliśmy nazywana jest „Królową Narodu Kurpiowskiego”. W tym roku było nas 250 osób. Mieliśmy do pokonania 17 km, dlatego wyruszyliśmy spod Kościoła o godzinie 8.00. Przewodnikiem grupy był ks. Marek Ulatowski – wikariusz parafii - wraz z dk. Maciejem Sztychem. Na trasie nie zabrakło modlitwy Różańcowej, Godzinek, Koronki do Bożego Miłosierdzia, wspólnego śniadania na trawie oraz tradycyjnie kurpiowskich przyśpiewek i wierszy.

13 września wyjechaliśmy dużym autokarem sprzed Kościoła w Kadzidle o godz. 6:00 rano na kolejną w tym roku pielgrzymkę, zorganizowaną przez Ks. Dziekana Ryszarda Kłosińskiego – Proboszcza parafii pw. Św. Ducha w Kadzidle i pod Jego czujnym okiem i troskliwą opieką. Była to pielgrzymka jednodniowa. Pierwszym miejscem jakie odwiedziliśmy była Bazylika Mniejsza Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie. Trwała Msza św. i tylko każdy cichutko pokłonił się Jezusowi i udaliśmy się w dalszą drogę. Pan kierowca dowiózł nas do przystani skąd statkiem popłynęliśmy do Studzienicznej.

Sobota 14 grudnia 2019 r. w naszej kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie przeżyliśmy pierwszy dzień Rekolekcji Adwentowych. Mszę Świętą Sprawował nasz Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński i Ks. dr Marek Kumór z Sandomierza - Rekolekcjonista, który wygłosił do nas Słowo Boże. W konfesjonale zaś posługę pełnił Ks. Szymon Pieńkowski (Proboszcz par. Baranowo). Dziękujemy za dar Eucharystii i Sakrament Pokuty i Pojednania :)

14 czerwca w czwartek o godz. 10.oo była sprawowana Msza św. za księdza śp. Mieczysława Mieszko z udziałem Ks. Tomasza Pokornowskiego, Ks.Jana Krupkę, Ks. Dziekana Ryszarda Kłosińskiego - Proboszcza Parafii Kadzidło, Ks. Prałata Mariana Niemyjskiego - byłego Proboszcza.

Dziś 14 kwietnia 2019 r. w Niedzielę Palmową Mszę Świętą odprawił i poświęcił przyniesione przez wiernych palmy Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński. Kaplica była wypełniona Wiernymi. Cieszy tak liczny udział w Eucharystii - w uczcie Pana Jezusa i spożywaniu Jego Ciała - przystępowaniu do Komunii Świętej. Jesteśmy dumni z naszej Świątyni i wdzięczni Kapłanom za Ich dobre serca i ochoczy przyjazd do Gleby aby sprawować Mszę Świetą - pokarm dla duszy a także posługiwać w konfesjonale.

Bóg zapłać!

Niech Wam Pan błogosławi i szczodrze obdarza dobrym zdrowiem, radością, szczęściem i wszelkimi potrzebnymi łaskami :)

Drodzy Parafianie od dziś w dni powszednie Msze Święte transmitowane na żywo przez internet - na Facebooku- o godz. 18:00 (do odwołania). Zapraszamy do czynnego uczestniczenia w Eucharystii łącząc się duchowo z Kościołem Parafialnym.

• XV Niedziela Zwykła 2019

14 Lipca 2019 r.

Dziś naszą Kaplicę "Miłosierdzia Bożego" w Glebie odwiedził i sprawował Eucharystię oraz wygłosiłł Słowo Boże Ks. Tomasz Grala - od pięciu lat studiujący w Hiszpanii. Dziękujemy Ks. Tomkowi za wygłoszone Słowo Boże, odprawioną Mszę Świętą i życzymy Księdzu sukcesów w dalszym studiowaniu, zdroju łask Jezusa Miłosiernego, troskliwej opieki Matki Kapłanów i Św. Tomasza - Patrona, dużo zdrowia, sił i wyrwałości w głoszeniu Chrystusowej Ewangelii.

Szczęść Boże na dalsze lata gorliwej posługi duszpasterskiej :) Parafianie :)