• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 24 Następna »

ORĘDZIE PAPIEŻA FRANCISZKA

NA XXVI ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO 2018 r.

Mater Ecclesiae: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja”.
    I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27)

• ROK WIARY

11 paźdz 2012

Rozpoczęliśmy ROK WIARY. Jest to wyjątkowy czas refleksji nad prawdami wiary, które do wierzenia podaje nam Kościół Święty oraz czas refleksji nad własną wiarą.

• Bierzmowanie 2018

12 Czerwca 2018

Dziś o godz. 17.00 ks. bp Janusz Stepnowski Pasterz Diecezji udzieli naszej młodzieży klas II Gimnazjum sakramentu bierzmowania. Ogarnijmy Ich swoją modlitwą.

Nadanie imienia Strzelców Kurpiowskich Technikum i Liceum Ogólnokształcącemu w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle.

Słowami: "Przyszłość lepszą budować, a z przeszłości brać siły" kierowaliśmy się podczas poszukiwania patrona. Słowa Adama Chętnika przyświecały uroczystości, która odbyła się w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle 12 kwietnia 2018 r. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli i przybyłych gości jako jeden z najważniejszych. Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski poświęcił tablicę pamiątkową znajdującą się na holu, a później przewodniczył Mszy Świętej, podczas której został poświęcony sztandar Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle wykonany ręcznie przez siostrę zakonną Barbarę Kołodziejczyk ze Zgromadzenia Sióstr w Zarębach Kościelnych. Eucharystię swoim śpiewem wzbogaciła zaprzyjaźniona schola Roch&Roll z Białegostoku. Przedstawiciele uczniów, nauczycieli i rodziców, a wraz z nimi cała społeczność szkolna złożyli ślubowanie, którego słowami potwierdzili, że będą służyć ojczyźnie rzetelną nauką, pracą i wzorowym zachowaniem, będą wierni ideałom Strzelców Kurpiowskich, będą kierowali się w życiu odpowiedzialnością, szacunkiem i zrozumieniem, będą dbali o sztandar szkoły - symbol najwyższych wartości, wiary, honoru i patriotyzmu. Po Mszy Świętej uczniowie technikum poprzez część artystyczną przenieśli wszystkich zgromadzonych w czasie. Każdy miał okazję przypomnieć sobie, jak powstał świat, a wraz z nim rozwijał się człowiek oraz ponadczasowe wartości, które towarzyszyły patronowi i są tak samo ważne dla nas dzisiaj. Po przedstawieniu przyszedł czas na zabranie głosu przez szanownych gości i podziękowania.

• Wielkanoc 2020

12 Kwietnia 2020

WIELKANOC – rezurekcja o godz. 6.00, w tym roku procesja tylko wewnątrz kościoła. Następne Msze Święte o godz. 9.30, 10.30, 12.00, 13.00 i 17.00, w Glebie o 11.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 5.30 rano, przed Rezurekcją.Transmisja na żywo na Facebooku o godz. 6:00 rano - Msza Rezurekcyjna i o godz. 12:00 Msza Święta.

Z okazji Świąt Wielkanocnych tak innych niż co roku, jako Wasz proboszcz wraz z księżmi wikariuszami składam najserdeczniejsze życzenia, wszystkim Parafianom i Gościom. Przesyłamy Wam życzenia, by Chrystus Zmartwychwstały umocnił Was w wierze, nadziei i miłości.

Mszę Świętą w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w Kaplicy "iłosierdzia Bożego" sprawował Ks. Ryszard Kłosiński - Proboszcz.

Dziś mija 11 Rocznica wyświęcenia Kaplicy " Miłosierdzia Bożego" w Glebie, przez Księdza Biskupa Stanisława Stefanka. Dziękujemy Bogu Najwyższemu za dar jakim obdarzył naszą wioskę - za Naszą wiejską Świątynię. Jesteśmy dumni, że Pan Jezus zamieszkał wśród nas i wdzięczni Kapłanom za dar Eucharystii i Sakramentów: pokuty i pojednania.Niech Jezus Miłosierny zlewa na Kapłanów zdroje swych łask i błogosławieństw, napełnia Ich serca Bożym Pokojem , obdarza dobrym zdrowiem i wytrwałością w służbie Bogu i nam ludziom. :)

Wdzięczni Parafianie !!!

Kościół katolicki obchodzi dziś w liturgii święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono okres Bożego Narodzenia, choć w polskiej tradycji jeszcze do 2 lutego śpiewa się kolędy i nie rozbiera się szopki. Święto Chrztu Pańskiego obchodzone jest w pierwszą niedzielę przypadającą po uroczystości Objawienia Pańskiego.

W Uroczystość Chrztu Pańskiego, Mszę Świętą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie o godz. 11:00 odprawił i homilię wygłosił Ks. Tomasz Pawłowski. Odnowiliśmy przyrzeczenie chrzcielne i zostaliśmy pokropieni wodą święconą na znak odnowienia Chrztu.

• Domowy Kościół

12 mar 2014

W dniu 11 marca w naszej parafialnej wspólnocie został zawiązany I krąg Domowego Kościoła. Bardzo cieszymy się i obiecujemy modlitwę za te małżeństwa, które pozytywnie odpowiedziały na nasze zaproszenie. Jednocześnie informujemy, iż rodziny, które zechciałyby zawiązać kolejny krąg mogą zgłaszać się do ks. Tomasza lub ks. Proboszcza Ryszarda.

• CREDO - WIERZĘ

12 pażdz 2012

Ojciec Święty Benedykt XVI zachęca nas do codziennego odmawiania Wyznania Wiary, dlatego też umieszczamy tekst Składu Apostolskiego w języku polskim, łacińskim i w tym, w którym powstała ta modlitwa, czyli greckim.

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, Wydział Nauczania i Wychowania Katolickiego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej oraz Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców, zapraszają Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców na Mszę św. w intencji nauczycieli o Boże błogosławieństwo dla żyjących i dar nieba dla tych, którzy odeszli już do wieczności. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie kolędowe z Bp Tadeuszem Bronakowskim, Biskupem Pomocniczym Diecezji Łomżyńskiej.

Dziś z racji środy były modlitwy wynagradzajace, prośby i podziękowania Matce Bożej Nieustajacej Pomocy. Po modlitwach trzech Kapłanów sprawowało Eucharystię.

II dzień Świąt Wielkanocnych – porządek Mszy 7.30, 8.30, 9.30.10.30,12.00,13.00 i 17.00 tak jak w niedziele podczas epidemii.

Transmisja na żywo Mszy Św. o godz. 10:30 i 12:00 na Facebooku.