• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 28 Następna »
  • Boże Ciało 2019

20 Czerwca 2019

Dziś w czwartek 20 czerwca 2019 r. , w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Kapłani z Wiernymi wyruszyli po Eucharystii z godz. 11:00 na ulice Kadzidła.

Pięknie ozdobiona Nasza Świątynia na Boże Narodzenie. Bóg zapłać Wszystkim poświęcającym swój cenny czas, wspaniałe pomysły i wspólne przygotowanie Kościoła na Narodzenie Dzieciątka Jezus :)

Drodzy Parafianie!
    Mamy dobre wiadomości,😊😊 wynik testu na COVID-19 Kapłana z podejrzeniem możliwości zarażenia się okazał się negatywny. Zgodnie z wytycznymi Sanepidu pozostanie na kwarantannie przez dzisiejszy dzień do godziny 24, od jutra może normalnie pełnić obowiązki duszpasterskie. Mamy nadzieję, że ta sytuacja nauczy NAS WSZYSTKICH (księży i wiernych) lepszego przestrzegania wymogów sanitarnych zarówno w kościele jak i innych miejscach jak chociażby w sklepach i nie będzie problemów z noszeniem maseczek ochronnych. Pandemia koronawirusa nie skończyła się, więc bądźmy bardziej odpowiedzialni za siebie i za drugiego człowieka, naszego bliźniego. Wdzięczni ❤❤ Panu Bogu ❤❤ i naszym parafianom, którzy się modlili o szczęśliwe rozwiązanie tej sprawy.
    Pozdrawiamy serdecznie.
    Wasi Duszpasterze

• CREDO - WIERZĘ

12 pażdz 2012

Ojciec Święty Benedykt XVI zachęca nas do codziennego odmawiania Wyznania Wiary, dlatego też umieszczamy tekst Składu Apostolskiego w języku polskim, łacińskim i w tym, w którym powstała ta modlitwa, czyli greckim.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęła się Mszą Świętą Roratnią o godz. 7:00. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do Mszy Św. o godz. 9:30 a po Mszy wznowienie Adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy Św. o godz. 17:00. Po Mszy kontynuacja Adoracji Najświętszego Sakramentu ąz do rana dnia następnego do Mszy Św. Roratniej o godz. 7:00. Przez całą dobę gorliwie czuwali Wierni, pod czujnym okiem Kapłanów, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.  Wspaniała inicjatywa, przepiękny pomysł na Adorację dziękczynno błagalną za zniewagi i bluźnierstwa przeciwko Matce Najświętszej w naszej Ojczyźnie. W czasie Apelu Jasnogórskiego Wierni Parafii wystawili w oknach swoich domów zapalone świece - światło nadziei. Znak modlitwy w intencji ładu moralnego, społecznego i pokoju w naszej Ojczyźnie.

Dziękujemy Naszym Ukochanym Duszpasterzom za wsparcie duchowe i wspólne czuwanie. Dobrze, że Jesteście. Oby nigdy nie zabrakło Eucharystii i Kapłanów. Bóg zapłać za Waszą nieocenioną Posługę.

Parafia pod wezwaniem Św. Ducha w Kadzidle należy do tych, w których chór parafialny istniał ” od zawsze”. Wspomnienia ludzi sędziwych oraz dokumenty fotograficzne i piśmiennicze świadczą, że w okresie między wojennym istniał chór mieszany, złożony z młodzieży szkolnej i dorosłych. W tym czasie prowadzony był przez ówczesnego organistę Cyryla Gawrońskiego, a po II wojnie światowej przez jego ucznia Stanisława Kosińskiego

Kościół z zewnątrz wygląda pięknie a ozdobiony świątecznie jeszcze piękniej. Już niedługo i wewnątrz Kościoła będzie świąteczny wystrój, znając możliwości i super pomysły będzie wyjątkowy :)

DEKANALNE CZUWANIE WSPÓLNOT, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwca 2022 – Parafia pw. Ducha Świętego w Kadzidle
    Parafia pw. Ducha Świętego w Kadzidle, zaprasza na Dekanalne Czuwanie Wszystkich Wspólnot działających przy parafiach w Dekanacie Kadzidło w Wigilię Zesłania Ducha Świętego.
    Czuwanie rozpocznie się 4 czerwca, o godz. 19.45 w Kościele, powitaniem gości przez ks. Kan. Ryszarda Kłosińskiego.
    Zapraszamy wszystkich księży z Dekanatu, wraz z przedstawicielami wspólnot działających przy Parafii, bądź jeśli jest taka chęć wszystkich chętnych, na wspólne czuwanie z modlitwą do Ducha Świętego.
    Niech nie zabraknie nikogo. Niech Duch Święty napełnia nas wszystkich!
    Plan:
    19.45 – Rozpoczęcie Wigilii Zesłania Ducha Świętego (powitanie gości przez Ks. kan. Ryszarda Kłosińskiego)
    20.00 – 20.30 – Blok Modlitwy
    20.30 – 21.00 – Konferencja „Duch Święty we Wspólnocie” – ks. Emil Sasinowski
    21.00 – 21.30 – Przerwa i spowiedź
    21.30 – 22.30 – Msza Święta Wigilii Zesłania Ducha Świętego
    22.30 – Uwielbienie po Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem (Zakończenie przewidziane o 23.30)

• DZIEŃ KOBIET 2018

8 Marca 2018

Wszystkim niewiastom składamy serdeczne życzenia i  ogarniamy modlitwą. Niech Wam Bóg błogosławi, obdarza dobrym zdrowiem, radością i Pokojem!

Wymowny symbol na przeżywanie Wielkiego Postu.

W pobliżu Ołtarza wystawiony obraz Jezusa Miłosiernego, ozdobiony barwami Narodowymi - wymowny symbol jedności z Ojczyzną. Bóg zapłać pomysłodawcom :)

Ks. Proboszcz Parafii pw. Św. Ducha w Kadzidle zorganizował kolejną, udaną pod każdym względem, pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Osuchowej Nowej abyśmy mogli czynnie uczestniczyć w Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca. Wyjechaliśmy autokarem z Panem kierowcą Leszkiem Tycem sprzed kościoła w Kadzidle o godzinie 8:00 rano.

W dniu 23 lutego 2019 r. (sobota) na salach gimnastycznych w Kadzidle odbyły się Finały Diecezjalnych rozgrywek w piłce nożnej ministrantów i parafialnych drużyn sportowych w dwóch kategoriach, nasi chłopcy w kategorii Wróbli zwyciężyli po raz drugi z rzędu, natomiast w kategorii Orłów chłopcy byli bardziej gościnni.