• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Jak każdego roku na jesieni maturzyści diecezji łomżyńskiej zgromadzili się licznie na swojej pielgrzymce u tronu Matki Boskiej Częstochowskiej. Wśród nich byli także najstarsi uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle. Tego roku na Jasną Górę wybrało się 64 naszych maturzystów.

• Rodzina Bogiem silna!

21 paźdz 2013

Ks. Tomasz Grala zaprasza młode małżeństwa i rodziny z naszej parafii do tworzenia kręgów Domowego Kościoła. Taki krąg, który winien skupiać od
    6 do 8 rodzin spotyka się tylko raz w miesiącu, aby wspólnie się pomodlić, rozważyć Słowo Boże, porozmawiać ze sobą. Zapraszamy do przeczytania artykułu, czym jest Domowy Kościół.

Od najbliższej środy (23.10) w naszej parafii rozpoczniemy spotkania Oazy Dzieci Bożych dla klas 4 - 6 ze szkoły podstawowej. Spotkania w ramach Ruchu Światło - Życie to piękny czas wspólnej modlitwy, zabawy, radości przebywania ze sobą, radości przeżywania obecności Bożej w naszym życiu. Dlatego też te dzieci, które pragną radośnie spędzać czas oraz pogłębiać swoją więź z Jezusem, Jego i naszą Matką, Maryją zapraszamy na oazy w każdą środę o godzienie 18:00 w domu parafialnym. Spotkania poprowadzi ks. Marek Ulastowski wraz z animatorami.

Na naszej parafialnej witrynie internetowej została zaktualizowana galeria, która przedstawia najważniejsze wydarzenia z życia naszej parafii. W minionym czasie młodzież przeżywała adorację Krzyża Świętego, dzieci świętowały odpust ku czci św. Stanisława Kostki przy ognisku. Poza tym cieszymy się, iż około 200 parafian wybrało się na pieszą pielgrzymkę do Dąbrówki.

W łączności modlitewnej z Ojcem Świętym Franciszkiem, odmawiając modlitwę różańcową, udaliśmy się do groty Matki Bożej. W ten sposób w minioną niedzielę przeżywaliśmy Nabożeństwo Fatimskie.

XXVIII niedziela zwykła w naszej wspólnocie parafialnej upłynęła pod znakiem wdzięczności Bogu za niezwykły Jego dar w osobie błogosławionego Jana Pawła II. W tym dniu nasi gimnazjaliści przygotowali uroczystą akademię ku czci polskiego papieża.

• ODMAWIAJCIE RÓŻANIEC

1 paźdz 2013

Październik to miesiąc poświęcony modlitwie Różańcowej. Do tej modlitwy zachęca nas wielokrotnie Matka Najświętsza w licznych swoich objawieniach (Lourdes, Fatima, Gietrzwałd, Medjugorje). Odpowiedzmy na wezwanie naszej Matki. Nabożeństwo październikowe w naszym kościele po Mszy świętej wieczornej. Również odmawiajmy tę modlitwę w naszych rodzinach.

Zapraszamy do obejrzenia odcinka zabawnego programu "Puk Puk to my", który był nagrywany w naszej parafii. Gośćmi programu byli m.in. ksiądz proboszcz Ryszard Kłosiński oraz ks. Marcin Sobiech. Filmik można obejrzeć klikając w LINK.

• ROK WIARY

11 paźdz 2012

Rozpoczęliśmy ROK WIARY. Jest to wyjątkowy czas refleksji nad prawdami wiary, które do wierzenia podaje nam Kościół Święty oraz czas refleksji nad własną wiarą.

• ROK WIARY - ODPUSTY

13 paźdz 2012

Z okazji rozpoczynającego się 11 października Roku Wiary Stolica Apostolska udziela odpustu zupełnego.

• CREDO - WIERZĘ

12 pażdz 2012

Ojciec Święty Benedykt XVI zachęca nas do codziennego odmawiania Wyznania Wiary, dlatego też umieszczamy tekst Składu Apostolskiego w języku polskim, łacińskim i w tym, w którym powstała ta modlitwa, czyli greckim.

Zapraszamy naszą kochaną i wspaniałą młodzież do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Grajewie.

W Wielki Piątek nie ma Mszy Świetej. Jest czytana Męka Pana Naszego. Kapłani byli w czerwonych ornatach. Następnie był adorowany Krzyż trzymany przez Kapłana. Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament został procesyjnie przeniesiony do przepięknie wykonanego Gróbu Pańskiego, przy którym trwała adoracja w Wielki Piątek po Mszy Świętej do godziny 22 i w Wielką Sobotę cały dzień aż do Mszy Świętj Wigilii Paschalnej.