• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Już ponad 30 lat trwa w naszej diecezji tradycja Światowych Dni Młodzieży przeżywanych w wymiarze Kościoła lokalnego. Kontynuujemy tę wieloletnią młodzieńczą manifestację wiary, dając szansę kolejnym pokoleniom młodych, aby we wspólnym spotkaniu mogli dać świadectwo przynależności do Jezusa i doświadczyć radosnego Kościoła.

WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej  o godzinie 18.00 Spowiedź od godz. 17.30. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia i adoracja do godz. 21.00.

W tym dniu szczególnie ogarniamy modlitwą Naszych Wspaniałych Kapłanów, z podziękowaniem za Ich obecność wsród nas, za Ich gorliwą posługę duszpasterską, sprawowane Eucharystie i Sakramenty (sakrament pokuty i pojednania, sakrament namaszczenia chorych, sakrament małżeństwa, komunia święta i posługa w ostatiej drodze). Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie nagradza Ich dobrym zdrowiem i potrzebnymi łaskami, Matka Najswietsza niech tuli Ich do Swego Matczynego Serca a Jezus Miłosierny opromienia Ich drgi życia Kapłańskiego.

Szczęść Im Boże na każdy dzień :)

Ołtarz wystawienia Najświętszego Sakramentu. Wymowny i piękny. Radość w sercu na wyjątkowe symbole, odpowiednie do Uroczystości. Bogu niech będą dzięki za ludzi posiadających takie dary :)

Dziś w naszej Parafii rozpoczynają się I Komunie Święte dla dzieci, które będą uroczyście przyjmowały do Swoich serc Pana Jezusa przez cztery Msze Święte 09.05.2021 o godz. 10:00 i 13:00, 16.05.2021 o godz. 10:00 i 13:00 (czyli w czterech grupach). Piękny miesiąc maj - miesiąc Maryjny a dziś bardzo słoneczny i radosny dzień.

Uroczysty dzień komunii
    Jest największą mą radością,
    Jezus żywy w moim sercu,
    Dziś objawił miłość swą

W tym roku w naszym kościele została przygotowana szopka przez ks. Marcina Sobiecha przypominająca obecnie wyglądające miejsce Narodzenia Pana Jezusa w Betlejem. Na miejscu Narodzenia jest umieszczona przez franciszkanów w 1717 roku srebrna gwiazda z napisem HIC DE VIRGINE MARIA IESUS CHRISTUS NATUS EST (Tu z Dziewicy Maryi narodził sie Jezus Chrystus). Wokół gwiazdy wiszą lampiony a na brzegu zawieszany jest ozdobny materiał. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

W niedzielę 9 września w Dąbrówce odbył się odpust ku czci Matki Bożej i jednocześnie dożynki diecezjalne. Z naszej parafii, sprzed koscioła o godz. 8 rano wyruszyła piesza pielgrzymka z Ks. Łukaszem Ładyżyńskim - przewodnikiem. Na pielgrzymi szlak pobłogosławił nam i pomodlił sie z nami Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński. Cała grupa Patników była zdyscyplinowana, rozmodlona, rozśpiewana z uśmiechem na twarzach. Siostry Służki NMP Niepokalanej szły w grupie, prowadziły też śpiewy i modlitwy wraz z młodzieżą, Ks. i Pątnikami. Do Dąbrówki doszła grupa licząca 328 Pątników.Na dożynki diecezjalne zawieziono wieniec z Kadzidła. Dziękujemy za zorganizowanie tak wspaniałej pieszej pielgrzymki. Czekamy na kolejną w przyszłym roku :)

Kalendarz z wydarzeń parafialnych - piękny, kolorowy, estetycznie wykonany (upiększony kolorowymi zdjęciami) i najważniejsze, że nasz - Parafii Kadzidło :)

Pod koniec maja 2015 roku cały świat obiegła radosna wiadomość, iż papież Franciszek mianował Polaka – ks. kan. dra Witolda Mroziewskiego biskupem pomocniczym diecezji Brooklyn w Nowym Jorku. Tym bardziej wiadomość ta dla parafii pw. Świętego Ducha w Kadzidle była radosna, ponieważ ks. Biskup rozpoczął swoją posługę duszpasterską jako wikariusz w Kadzidle w roku 1991 i to właśnie z naszej parafii wyjechał w daleki świat głosić Słowo Boże Polonii amerykańskiej.

Zdjęcia z pięknej Uroczystości I Komunii Świętych w Parafii. Dzieci cudownie ubrane w białe alby i stroje kurpiowskie. Kapłani i katechetki otrzymują wdzięczność od dzieci pierwszokomunijnych. Tryska radość u Wszystkich uczestników tej Uroczystości.

Mieszkańcy wsi Grale i Kuczyńskie pracowali owocnie na cmentarzu i wokół plebanii. Serdecznie dziękujemy za wykonane prace porządkowe.

• WIECZÓR UWIELBIENIA I UZDROWIENIA

PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA

Wznawiamy w naszej parafii WIECZORY UWIELBIENIA i UZDROWIENIA, na które zapraszamy w każdą pierwszą niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00. Człowiek po to jest stworzony, aby Boga, Pana naszego, chwalił, czcił i Jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją. (św. Ignacy Loyola Zasada pierwsza i podstawowa. Fundament). Wieczory Uwielbienia zrodziły się z pragnienia serca, by Bogu oddawać chwałę.Podczas tej modlitwy przez śpiew i rozważanie Bożego Słowa chcemy dziękować Bogu za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Przyzywając mocy Ducha Świętego będziemy prosić o Jego dary i obecność w naszym życiu. Jeśli chcesz razem z nami mówić Bogu i do Boga– koniecznie przyjdź w niedzielę 3 października  na Mszę o godz. 17.00,a po Mszy wspólne uwielbienie Pana Boga.

Oficjalnie zaczynamy zapisy na 35. Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej które odbędą się w Zambrowie 20 listopada 2021. Zachęcamy młodzież, powyżej 13 roku życia. Zapisy do 18 listopada. Koszt 50 zł w którym zawiera się przejazd autokarem, ubezpieczanie, obiad i pakiet uczestnika. Zapisy w Zakrystii lub u ks. Przemysława Sasinowskiego (możliwość zapisów na Fejsbuku).