• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Następna »

Na naszej parafialnej witrynie internetowej została zaktualizowana galeria, która przedstawia najważniejsze wydarzenia z życia naszej parafii. W minionym czasie młodzież przeżywała adorację Krzyża Świętego, dzieci świętowały odpust ku czci św. Stanisława Kostki przy ognisku. Poza tym cieszymy się, iż około 200 parafian wybrało się na pieszą pielgrzymkę do Dąbrówki.

Drodzy Parafianie!

Już wkrótce 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Msza Św. o godz. 7:30, o godzinie 9:10 akademia w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Kadzidle i Msza Św. o godz. 9:30. Po Mszy Świętej złożenie wieńców przy Mauzoleum. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą kochaną Ojczyznę oraz do śpiewów pieśni patriotycznych w czasie wyżej wspomnianej akademii.
    Tego dnia Msza Św. jeszcze o godz. 17:00

• Zapraszamy na Oazę

10 cze 2014

Nasza diecezja organizuje rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży w czasie wakacji. Wybór turnusu, stopnia oazy i miejsca rekolekcji odbywa się przez internet. Można jednak uzyskać niezbędne informacje u nas księży.

28 maja odbyło się ostatnie oazowe spotkanie dla dzieci z naszej parafii przed wakacjami. Ks. Tomasz podziękował 8 animatorom, tegorocznym maturzystom za posługę na spotkaniach. Na parafialną oazę zapraszamy po wakacjach.

Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle zaprasza do nagrania Wesela Kurpiowskiego wszystkie osoby chętne w strojach kurpiowskich w niedzielę 2 sierpnia na godzinę 14 do kościoła parafialnego w Kadzidle.

31 maja Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i  17.00. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy świętej z godziny 11.00. Trasa procesji – ul. Sportowa, Bema, 1-go Maja i Kościuszki. Do udziału w procesji zapraszamy mieszkańców całej parafii i gości: dzieci z Komunii Świętej, dzieci do sypania kwiatków, chór, orkiestrę, biorących udział w procesji – feretrony z każdej wioski, druhny i druhów strażaków. Zapraszamy w strojach ludowych.

Nasza parafia organizuje wyjazd na Festiwal Młodych do Płonki Kościelnej na 16 czerwca 2018 r. Zapisy u ks. Łukasza i siostry Bożeny.

Zapraszamy chętną młodzież do wyjazdu.

Zapisy na 34 PPŁ na Jasną Górę trwają od niedzieli 22 lipca 2018 r. w parafiach. Pątnicy z naszej parafii wędrują z grupą czerwoną.

Wymarsz Grupy Czerwono-Zielonej z Ostrołęki: 1 sierpnia po mszy św. sprawowanej o godz. 6.00 w kościele pw. Nawiedzenia NMP (farnym). Przewodnikiem jest Ks. Łukasz Gołaszewski.

W grupie pielgrzymują pątnicy z dekanatów: Różan, Kadzidło, Krasnosielc, Ostrołęka Nawiedzenia NMP, Ostrołęka św. Antoniego, Myszyniec, Chorzele i Rzekuń.

Pasterka w tym roku wyjątkowo ze względu na pandemię o godz. 22.00 i 24.00. Od godz. 23.30 będziemy śpiewać kolędy.

W przyszłą niedzielę 24 czerwca na godzinę 13.00 zapraszamy na Mszę Świętą polową pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Stefanka w lesie między Glebą a Kierzkiem z okazji 70 rocznicy obrony przez 13 partyzantów schronów Dowództwa 16 Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.

31 Maja 2018 r. o godzinie 20:00 w naszym kościele wystąpi Kwartet Wokalny TEMPUS "Jadą goście jadą" czyli renesansowa polifonia na starej puszczy kurpiowskiej.

Serdecznie Wszystkich zapraszamy !!!

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Ducha w Kadzidle ogłasza Zapytanie ofertowe na zadanie inwestycyjne: Ratunkowe prace remontowo - konserwatorskie zabytkowego ogrodzenia z końca XIX w. okalającego neobarokowy parafialny Kościół p.w. Świętego Ducha w Kadzidle. Dokumentacja Zapytania ofertowego dostępna będzie od 27 lipca na stronie internetowej: www.parafiakadzidlo.pl Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Ducha Świętego w Kadzidle ogłasza Zapytanie ofertowe na zadanie inwestycyjne: „Wymiana pokrycia dachowego na nawach bocznych i zakrystiach budynku kościoła p.w. Świętego Ducha w Kadzidle”. Dokumentacja zapytania ofertowego:  Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania. Kliknij więcej> reszta dokumnetacji

ZARZĄDZENIE BISKUPA ŁOMŻYŃSKIEGO

Z powodu wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego i ze względu na obowiązujące wraz z nim przepisy prawa państwowego jesteśmy w tym wyjątkowym czasie zobligowani do dostosowania naszego życia religijnego do zaleceń władz świeckich. Wprowadzone regulacje prawne mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa poprzez ograniczenie kontaktów między obywatelami. Nawiązując do mojego listu pasterskiego z dnia 13 marca br., udzielonej już dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz zachęty do osobistych i rodzinnych form życia duchowego, niniejszym wprowadzam w życie następujące postanowienia:

27 maja w poniedziałek Odeszła do Pana nasza Siostra zakonna Siostra Aleksandra Grabowska. Długie lata pracowała w Kadzidle w naszej parafii. Pogrzeb w środę o godz. 12.00. Polecamy duszę Siostry Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym. Amen

Zdjęcia z pięknej Uroczystości I Komunii Świętych w Parafii. Dzieci cudownie ubrane w białe alby i stroje kurpiowskie. Kapłani i katechetki otrzymują wdzięczność od dzieci pierwszokomunijnych. Tryska radość u Wszystkich uczestników tej Uroczystości.