• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 28 Następna »

Ks. Proboszcz wraz z Księżmi Wikariuszami i Młodzieżą naszej Parafii składają podziękowania za otrzymany Sakrament Bierzmowania.

• Dzień Ojca 2020

23 Czerwca 2020

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Tatusiom naszej parafii składamy najserdeczniejsze życzenia i dziękujemy za ojcowską miłość, ciężką pracę i delikatność. Zmarłych Ojców polecamy natomiast Miłosierdziu Bożemu.

W naszym Kościele piękny żłóbek w oczekiwaniu na Narodzenie Bożej Dzieciny. Już jutro narodzi się nam Zbawiciel, tego świata Odkupiciel. Czekamy z sercami czystymi,  napełnionymi miłością do Boga i Bliżnich. Niech codziennie na nowo rodzi się w naszych sercach i czyni nas wrażliwymi na potrzeby bliżnich. Panie Jezu - my z utęsknieniem czekamy na Twoje Narodziny :)

Zapisy na 34 PPŁ na Jasną Górę trwają od niedzieli 22 lipca 2018 r. w parafiach. Pątnicy z naszej parafii wędrują z grupą czerwoną.

Wymarsz Grupy Czerwono-Zielonej z Ostrołęki: 1 sierpnia po mszy św. sprawowanej o godz. 6.00 w kościele pw. Nawiedzenia NMP (farnym). Przewodnikiem jest Ks. Łukasz Gołaszewski.

W grupie pielgrzymują pątnicy z dekanatów: Różan, Kadzidło, Krasnosielc, Ostrołęka Nawiedzenia NMP, Ostrołęka św. Antoniego, Myszyniec, Chorzele i Rzekuń.

W dniu 23 lutego 2019 r. (sobota) na salach gimnastycznych w Kadzidle odbyły się Finały Diecezjalnych rozgrywek w piłce nożnej ministrantów i parafialnych drużyn sportowych w dwóch kategoriach, nasi chłopcy w kategorii Wróbli zwyciężyli po raz drugi z rzędu, natomiast w kategorii Orłów chłopcy byli bardziej gościnni.

W Zesłanie Ducha Świętego w naszej parafii Odpust. Uroczystej Mszy Świętej z procesjąprzewodniczył Ks. Artur Szurawski.

Nasza parafia też wzięłą czynny udział w tym dniu skupienia wraz z Ks. Proboszczem Ryszardem Kłosińskim. Autokar z Kadzidła wyruszył o 9:30 bo o godz. 10:00 rozpoczęło się już spotkanie członków Kół Żywego Różańca w parafii Św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce. Był to pierwszy diecezjalny dzień skupienia.

W Wigilię Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, nasza młodzież zgromadzona w KSM'ie gościła rówieśników z Katolickiego Stowarzyszenia z Myszyńca. Spotkanie to zaplanowano już miesiąc temu na wspólnej radzie okręgu Kadzidło, które odbyło się w Myszyńcu, dzięki uprzejmości miejscowych kapłanów oraz młodzieży. W sobotni wieczór 30 młodych osób modliło się podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Okolicznościową katechezę wygłosił ks. Tomasz Grala. W sposób szczególny podkreślał, iż zawierzenie naszych dróg i młodości Chrystusowi Królowi to szansa, byśmy naszej młodości nie przegrali, ale właśnie wygrywali, odkrywając z Bożą pomocą, czym jest prawdziwe szczęście oraz radość i pokój serca.

W dniach 17.02 – 22.02.2014 r. 45 dzieci uczestniczyła w parafialnych „Feriach z Panem Bogiem” w Kadzidle.  Inicjatorem zajęć był nasz wikariusz, ks. Tomasz Grala. Pomagało mu 8 animatorów z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Półkolonie parafialne rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią, której przewodniczył ks. Ryszard Kłosiński – proboszcz parafii pw. Świętego Ducha w Kadzidle. Spotkaniom towarzyszyło wiele gier i zabaw integracyjnych m. in. "You can dance", "Jaka to melodia", „Mam talent”. Ponadto animatorzy prowadzili także spotkania w małych grupach.

W dniu 23 października po raz pierwszy w Kadzidle zawiązała się wspólnota Oazy Dzieci Bożych na czele z Księdzem Tomaszem. Miejscowemu wikariuszowi pomagają animatorzy z pobliskiego Zespołu Szkół Powiatowych: Iwona, Natalia, Mateusz oraz Dominik.

To pierwsze spotkanie zgromadziło już 25 dzieci z klas 4 - 6.

Pod hasłem „Idźcie i głoście” w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia rozpoczął się Tydzień Miłosierdzia. Jego celem jest budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich. To okazja do modlitwy i pomocy potrzebującym.

Ks. Biskup skierował do naszej parafii diakona Łukasza Dawidowicza na praktyki duszpasterskie. Diakon Łukasz pochodzi z parafii pw. NMP Częstochowskiej w Łomży.

24 czerwca 2018 r. o godz. 13:00 Uroczystą Mszą Świętą polową celebrowaną przez Ks. bpa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka i Ks. Proboszcza Parafii Kadzidło Ryszarda Kłosińskiego oraz innych kapłanów, z udziałem licznie zgromadzonych wiernych, uczczono pamięć poległych i pomordowanych żołnierzy  XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego i całego podziemia niepodległościowego w 70 rocznicę bohaterskiej obrony przez 13 partyzantów „Lasa” schronów dowództwa. Obchody odbyły się w miejscu schronów partyzanckich z 1948 r. , w lasach państwowych, między Kierzkiem a Glebą.

"Oto wielka tajemnica wiary"

"Bóg się rodzi, moc truchleje"

Podnieś rękę, Boże Dziecię!
    Błogosław Ojczyznę miłą!
    W dobrych radach, w dobrym bycie
    Wspieraj jej siłę swą siłą,
    Dom nasz i majętność całą
    I wszystkie wioski z miastami!
    A Słowo ciałem się stało
    I mieszkało między nami.

• Pasterka w Kościele 2019

24 Grudnia 2019

W Noc Wigilijną o godz. 24:00 Ks. Proboszcz w asyście Ministrantów i Kapłanów wniósł Dzieciątko Jezus do Kościoła i położył w przygotowanym żłóbku, pilnowanym przez Kurpianeczki w strojach ludowych. Od tej chwili rozpoczęła się Uroczysta Eucharystia - Pasterka -najważniejsza Uczta dla dusz ludzkich, gdzie na głos Kapłana zjawił się Pan Jezus pod postaciami Chleba i Wina. Ta Eucharystia rozpoczęła czas Bożego Narodzenia i śpiewu kolęd.