• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 28 Następna »
  • IV Niedziela Adwentu 2019

22 Grudnia 2019

Dziś już ostatnia Niedziela Adwentu. Kończy się czas oczekiwania na narodziny Bożej Dzieciny. We wtorek zasiądziemy do stołu wigilijnego po wspólnej modlitwie,  podzielimy się opłatkiem poświęconym, złożymy sobie szczere i płynące z serca życzenia. O pólnocy w Kościele Pasterka - piękna szopka ze Świętą Rodziną, pastuszkami, zwierzętami i aniołami, ustrojone choinki i śpiew kolęd a najważniejsza będzie Eucharystia. Jeszcze trochę czasu aby dobrze przygotować własne serce na Boże Narodzenie. Nich w naszych sercach i Rodzinach zapanuje zgoda, jedność, miłość i wzajemna życzliwość.

Pasterka w tym roku wyjątkowo ze względu na pandemię o godz. 22.00 i 24.00. Od godz. 23.30 będziemy śpiewać kolędy.

Drodzy Kapłani naszej Parafii.

My wierni tej Parafii z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dziękujemy, za Waszą  gorliwą posługę duszpasterską, za Wasze Miłosierne serca przepełnione Bożą miłością, za ratowanie dusz naszych od zguby, za najważniejszą Ucztę dla grzeszników – Eucharystię i za Wasze Kapłaństwo – bez Kapłanów nie byłoby ani Mszy Świętej , ani żadnych sakramentów. Za to, że Jesteście z nami. Życzymy Wam aby dobry Bóg bogaty w miłosierdzie hojnie Wam wynagradzał dobrym zdrowiem, wszelkimi potrzebnymi łaskami a Najświętsza Matka Boża – Matka Kapłanów by tuliła Was do swego serca z taką miłością z jaką tuliła własnego Syna – Jezusa.

Bądźcie silni Bożą mocą, niech narodzona Boża Dziecina wspiera i umacnia Was Bożym Pokojem, oświeca drogi Waszego, Kapłańskiego życia.

Szczęść Wam Boże !!!

Solenizantem Dnia Wigilijnego jest

Nasz Drogi Duszpasterz

Ks. Adam Tomaszewski.

Życzymy Księdzu obfitych łask i błogosławieństw wypływających ze źródła Miłosierdzia Bożego, czułej i troskliwej opieki Matki Najświętszej i Jezusa Miłosiernego, życzliwości i wdzięczności ludzkiej, dobrego zdrowia i pełni szczęścia.

Szczęść Boże na każdy dzień życia Kapłańskiego :) :) :)

Życzą Parafianie.

Niedziela Dobrego Pasterza – w Kościele katolickim IV Niedziela Wielkanocna, dzień szczególnej modlitwy o powołania. Podczas mszy czytany jest fragment Ewangelii Jana, w której Jezus nazywa siebie Dobrym Pasterzem (J 10,1-10)[1].

Został poddany renowacji feretron procesyjny z Gleby. Można go podziwiać w kościele. Pięknie został wykonany - odnowiony. Teraz można nosić ten feretron w procesji z dumą.

W sobotę 22.02.2020 r. odbył się w Szczuczynie koło Grajewa finał Diecezjalnych rozgrywek w piłce nożnej ministrantów w kategorii Orłów do klas 8-ych, nasi ministranci zwyciężyli w tych rozgrywkach. Gratulujemy im z powodu tego zwycięstwa.

• Bierzmowanie 2021

22 Maja 2021

Dziś w sobotę 22 maja 2021 r. (w pięknie ozdobionej Świątyni) Ksiądz Biskup Ordynariusz Janusz Stepnowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży na Mszy Świętej o godzinie 10.00,

W Niedzielę - 29 Marca 2020 r. w Kościele (zwiększona ilość Mszy Św.) będą sprawowane Msze św. w godzinach:

7:30, 8:30, 9:30, 10:30, 12:00, 13:00 i 17:00

w Kaplicy w Glebie godz. 11:00.

Opłatkowe spotkanie wszystkich grup oraz wspólnot dziecięcych i młodzieżowych działających w naszej parafii, miało miejsce 22 grudnia 2021 w Domu Parafialnym. Przed jego rozpoczęciem dzieci, młodzież, zaśpiewały kolędę. Poprowadzona przez ks. Proboszcza modlitwa rozpoczęła właściwe spotkanie. Podczas swojego przemówienia ks. Proboszcz podziękował wszystkim za przybycie.

Dnia 22 kwietnia 2015 roku o godzinie 18.00 odbyła się przejażdżka rowerowa dzieci z Oazy Dzieci Bożych.Grupą opiekowały się animatorki: Oliwia,Wiola i Ewa. Spotkaliśmy sie przed domem parafialnym. Oazę rozpoczeliśmy modlitwą i poprosiliśmy Pana Jezusa o szczęśliwą drogę. Po zakończonej modlitwie dzieci dostały słodką niespodziankę.Następnie ruszyliśmy na wycieczkę. Zakończyliśmy nasze spotkanie rozmową z Panem Bogiem. Ks.Marek Ulatowski udzielił wszystkim uczestnikom wspólnoty Błogoslawieństwa Bożego.

Animatorka Ewa Duszak :)

• Święto Cecylii

22 lis 2013

Wspomnienie świętej Cecylii, która patronuje muzyce kościelnej, ma w naszej parafii swoje szczególne miejsce. W tym roku wspominaliśmy św. Cecylią w piątek, dlatego parafialne uroczystości zostały przeniesione na sobotni wieczór - 23 listopada. Tego dnia wieczornej Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz Ryszard, a obecni byli chór parafialny oraz nasza parafialna orkiestra. We wstępie do Mszy Świętej ks. Proboszcz podziękował oraz zapowiedział modlitwę za naszego organistę, pana Józefa.

W środowy poranek nasz dekanat odwiedził Jego Ekscelencja Ks. Biskup Janusz Stepnowski, pasterz diecezji łomżyńskiej. Spotkanie to odbyło się w ramach kolędowego spotkania Ksiedza Biskupa z kapłanami naszego dekanatu. Wizyta ta odbyła się, jak każdego roku, na naszej plebanii.

Spotkania dla narzeczonych w formie nadzwyczajnej tzw. weekendowej, kierowane są do narzeczonych, którzy z różnych, ważnych przyczyn, nie mogą uczestniczyć w Spotkaniach dla narzeczonych w formie tygodniowej bądź w Studium Życia Rodzinnego. (kliknij więcej).

Od dziś tj. 22 stycznia 2019 r. do 27 stycznia 2019 r. odbywają sie w Panamie 34  Światowe Dni Młodzieży pod hasłem: „Niech mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1,38). Ci ,którzy nie mogą być w Panamie w sobotę 26 stycznia 2019 roku mogą uczestniczyć w Diecezji Łomżyńskiej w wydarzeniu nawiązującym do ŚDM pod hasłem „Panama w Wyszkowie”. Duszpasterze i młodzi z Wyszkowa zapraszają do udziału w nim wszystkich chętnych.