• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 28 Następna »

Ks. Marcin Sobiech organizuje pielgrzymkę na kanonizację bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII w dniach 22.04 – 02.05 poprzez sanktuaria Włoch: Padwa, Asyż, Cascia, Rzym, San Giovanni Rotondo, Góra św. Michała, Lanciano, Manopello, Loreto. Planowany jest również wypoczynek nad Morzem Śródziemnym. Szczegółowe informacje u księdza Marcina. Poniżej umieszczamy szczególowy program i kontakt do ks. Marcina.

W dniach 15 – 16.10.2014 r. odbyła się parafialna pielgrzymka do Trok i Wilna. Z wielką radością, pod opieką ks. proboszcza kan. Ryszarda Kłosińskiego, wyruszaliśmy na Litwę, aby zwiedzić miejsca bliskie każdemu z nas.

Pielgrzymka samolotowa do Portugalii i Hiszpanii

Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Portugalii i Hiszpanii, która odbędzie się w dniach 12 – 19 kwietnia 2024 roku. Odwiedzimy nie tylko malownicze miejsca, lecz także liczne sanktuaria i świątynie (m.in. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Sanktuarium św. Jakuba Santiago de Compostela, Lizbona, Porto).

Trasa Pielgrzymki:

FATIMA – VALINHOS – ALJUSTREL – BATALHA – OBIDOS – NAZARE – ALCOBACA – COIMBRA - SANTAREM– PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – SINTRA - CABO DA ROCA – ESTORIL&CASCAIS - LIZBONA

KLIKNIJ WIĘCEJ ABY ZOBACZYĆ PROGRAM PIELGRZYMKI

W dniach 19 – 21.08.2014 r. z naszej parafii wyruszyła autokarowa pielgrzymka do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Oświęcimia, Częstochowy i Gidli. Organizatorem i opiekunem duchowym był ks. Ryszard Kłosiński. Autokar prowadził doświadczony i pełen humoru pan Jurek.

Dnia 27 stycznia 2016 roku w dekanacie kadzidlańskim odbyło się Spotkanie Nauczycieli i Wychowawców z J. Eksc. Ks. Bp. Tadeuszem Bronakowskim oraz Ks. dr. Zbigniewem Pyskło – Diecezjalnym Duszpasterzem Nauczycieli i Wychowawców.

KOMUNIKAT Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP

Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc.

W dniu 23 października po raz pierwszy w Kadzidle zawiązała się wspólnota Oazy Dzieci Bożych na czele z Księdzem Tomaszem. Miejscowemu wikariuszowi pomagają animatorzy z pobliskiego Zespołu Szkół Powiatowych: Iwona, Natalia, Mateusz oraz Dominik.

To pierwsze spotkanie zgromadziło już 25 dzieci z klas 4 - 6.

Dnia 13 września w niedzielę odbyła się piesza pielgrzymka z Kadzidła do Sanktuarium w Dąbrówce. Matka Boża, do stóp której wędrowaliśmy nazywana jest „Królową Narodu Kurpiowskiego”. W tym roku było nas 250 osób. Mieliśmy do pokonania 17 km, dlatego wyruszyliśmy spod Kościoła o godzinie 8.00. Przewodnikiem grupy był ks. Marek Ulatowski – wikariusz parafii - wraz z dk. Maciejem Sztychem. Na trasie nie zabrakło modlitwy Różańcowej, Godzinek, Koronki do Bożego Miłosierdzia, wspólnego śniadania na trawie oraz tradycyjnie kurpiowskich przyśpiewek i wierszy.

We wrześniu, jak co roku, od roku 2010, z Kadzidła wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Św. Anny w Dąbrówce na Odpust Matki Bożej Siewnej.

Ks. Proboszcz wraz z Księżmi Wikariuszami i Młodzieżą naszej Parafii składają podziękowania za otrzymany Sakrament Bierzmowania.

Dnia 10.02.2015 roku w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb śp. ks. Jana Franciszka Urbana.

II dzień Świąt Wielkanocnych – porządek Mszy 7.30, 8.30, 9.30.10.30,12.00,13.00 i 17.00 tak jak w niedziele podczas epidemii.

Transmisja na żywo Mszy Św. o godz. 10:30 i 12:00 na Facebooku.

Mieszkańcy wsi Grale i Kuczyńskie pracowali owocnie na cmentarzu i wokół plebanii. Serdecznie dziękujemy za wykonane prace porządkowe.

W czwartek 1 maja rozpoczęliśmy najpiękniejszy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele i święta o 9.30, jak i w poszczególnych wioskach w świetlicach czy przydrożnych kapliczkach. Tego dnia w Godzinie Miłosierdzia odbyło się poświęcenie dwóch kapliczek, przydrożnych krzyży w Piaseczni. Bóg zapłać mieszkańcom Piaseczni za liczne przybycie oraz wspólną modlitwę. Krzyże poświęcił nasz ks. Proboszcz Ryszard.