• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 28 Następna »

Na naszej parafialnej witrynie internetowej została zaktualizowana galeria, która przedstawia najważniejsze wydarzenia z życia naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

Drodzy Parafianie! Zapraszamy do odwiedzin zaktualizowanej galerii, w której można obejrzeć fotografie z ostatnich uroczystości: z Niedzieli Palmowej, Triduum Paschalnego oraz z rezurekcji.

Drodzy Parafianie!

U progu Nowego Roku składamy najserdeczniejsze życzenia aby Boża Rodzicielka Maryja otaczała Każdego z Was swoją matczyną opieką i wypraszała u swego Syna potrzebne łaski.

"Niech Was Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku Wam oblicze swoje i niech Was obdarzy pokojem.Tak będą wzywać imienia mojego nad Izraelitami, a Ja im będę błogosławił".

Szczęść Boże na każdy dzień Nowego Roku 2019 - Wasi Duszpasterze :)

• Nowy Rok 2021

31 Grudnia 2020

Dziś dziękujemy Bogu za przeżyty Rok 2020. Na Nowy Rok 2021 życzymy Bożej opatrzności na każdy dzień, czułej i troskliwej opieki Matki Bożej i naszej Mamy,  wraz ze swoim Synem – Jezusem. Niech wspierają nas w trudnych chwilach życia, przyniosą pokój, radość, szczęście i zdrowie, napełnią nas swoją miłością i miłosierdziem, zjednoczą nas w Chrystusowym Kościele (w Adorowaniu Najświętszego Sakramentu i przyjmowaniu Ciała Chrystusa w Komunii Świętej).

1 września o godz. 8:00 uroczystą Mszą św. sprawowaną pod przewodnictwem księdza dziekana i proboszcza Ryszarda Kłosińskiego w naszej świątyni parafialnej w Kadzidle rozpoczęliśmy nowy Rok Katechetyczno – Szkolny 2016/2017. W tej uroczystości modlili się przedstawiciele Władz Powiatu Ostrołęckiego jak i naszej Gminy Kadzidło na czele z Panem Starostą Stanisławem Kubłem i Panem Wójtem Dariuszem Łukaszewskim. Byli obecni też dyrektorzy naszych szkół: Pani Ewa Dobkowska – Duszak, Pani Beata Piasta, Pan Michał Bogdański, Pani Halina Prusaczyk, Pani Ania Mikulska, Pani Lucyna Bakuła, Grono Pedagogiczne, katecheci, pracownicy szkół, rodzice oraz dzieci i młodzież naszej parafii.

Od najbliższej środy (23.10) w naszej parafii rozpoczniemy spotkania Oazy Dzieci Bożych dla klas 4 - 6 ze szkoły podstawowej. Spotkania w ramach Ruchu Światło - Życie to piękny czas wspólnej modlitwy, zabawy, radości przebywania ze sobą, radości przeżywania obecności Bożej w naszym życiu. Dlatego też te dzieci, które pragną radośnie spędzać czas oraz pogłębiać swoją więź z Jezusem, Jego i naszą Matką, Maryją zapraszamy na oazy w każdą środę o godzienie 18:00 w domu parafialnym. Spotkania poprowadzi ks. Marek Ulastowski wraz z animatorami.

• ODMAWIAJCIE RÓŻANIEC

1 paźdz 2013

Październik to miesiąc poświęcony modlitwie Różańcowej. Do tej modlitwy zachęca nas wielokrotnie Matka Najświętsza w licznych swoich objawieniach (Lourdes, Fatima, Gietrzwałd, Medjugorje). Odpowiedzmy na wezwanie naszej Matki. Nabożeństwo październikowe w naszym kościele po Mszy świętej wieczornej. Również odmawiajmy tę modlitwę w naszych rodzinach.

Jak co roku 2 sierpnia w naszej Parafii odbył się odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej, której obraz znajduje się w głównym ołtarzu zasłaniającym obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

2 lutego Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W polskiej tradycji jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej.

22-24 listopada pod hasłem „Bóg potrzebuje Ciebie” Ruch Światło - Życie diecezji łomżyńskiej organizuje oazę modlitwy dla dzieci z klas podstawowych (III - VI) w Cieciorach k/Turośli. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci, które uczęszczają na parafialną Oazę Dzieci Bożych.

6 stycznia 2020 r. (poniedziałek)–  Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach K + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2020, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom.

Matka Boża przekazała różaniec Św. Dominikowi, w roku 1213. Łączy się to wydarzenie z odniesieniem zwycięstwa na albigensami w południowej Francji. W czasach, w których żył św. Dominik, modlitwa "Ave Maria" składała się jedynie z pozdrowienia anielskiego i ze słów św. Elżbiety, a więc wyłącznie ze słów kierowanych do nas. Dopiero później, po Soborze Trydenckim, do modlitwy zostały dodane nasze słowa skierowane do Maryi.

Został poddany renowacji feretron procesyjny z Gleby. Można go podziwiać w kościele. Pięknie został wykonany - odnowiony. Teraz można nosić ten feretron w procesji z dumą.

Został odrestaurowany feretron procesyjny z Długiego Kątu. Został wykonany pięknie. To już drugi odnowiony feretron w naszej parafii. Renowacja została wykonana przez MarcellaArt Lukasz Sendlewski.

2 sierpnia 2021 r. parafianie przeżywali odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej. Uroczysta suma odpustowa była odprawiona o godz. 11.00 z procesją Eucharystyczną wokół Kościoła z asystą procesyjną w strojach kurpiowskich. Można było uzyskać z tej okazji odpust Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami: pobożne nawiedzenie Kościoła, odmówienie w nim „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, sakramentalna spowiedź, przystąpienie do Komunii Świętej, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego Franciszka. Bóg zapłac wiernym za gorliwe uczestnictwo w tej uroczystości.

Zdjęcia