• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 24 Następna »

Dziś 14 kwietnia 2019 r. w Niedzielę Palmową Mszę Świętą odprawił i poświęcił przyniesione przez wiernych palmy Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński. Kaplica była wypełniona Wiernymi. Cieszy tak liczny udział w Eucharystii - w uczcie Pana Jezusa i spożywaniu Jego Ciała - przystępowaniu do Komunii Świętej. Jesteśmy dumni z naszej Świątyni i wdzięczni Kapłanom za Ich dobre serca i ochoczy przyjazd do Gleby aby sprawować Mszę Świetą - pokarm dla duszy a także posługiwać w konfesjonale.

Bóg zapłać!

Niech Wam Pan błogosławi i szczodrze obdarza dobrym zdrowiem, radością, szczęściem i wszelkimi potrzebnymi łaskami :)

W dzisiejszą V Niedzielę Wielkiego Postu zakończyły się Rekolekcje Wielkopostne. Mszę Świętą sprawował i słowo Boże wygłosił Ojciec Wiesław - Rekolekcjonista. Serdecznie Ojcu Wiesławowi dziękujemy za Eucharystię, wygłoszone słowo i błogosławieństwo krzyżem misyjnym. Niech Go Pan błogosławi, strzeże i obdarza pokojem. Posługę w konfesjonale dziś pełnił nasz Ks. Łukasz Ładyżyński - Bóg zapłać. Ks. Diakon pomodlił się wypominkami za zmarłych i przeczytał ogłoszenia parafialne. Po owocnych rekolekcjach będziemy oczekiwać z czystymi sercami Zmartwychwstania Pańskiego.

Dziś w sobotę 6 kwietnia 2019 r. - pierwszą sobotę miesiąca - Mszę Świętą rekolekcyjną celebrował i słowo Boże wygłosił Ojciec Wiesław Bajor misjonarz - Redemptorysta. Bóg zapłać Ojcu za pierwsze rekolekcyjne (wielkopostne) słowo wygłoszone w naszej Świątyni w Glebie. Nasz Ks. Wiesław Chmielewski wspomagał ks. Rekolekcjonistę - Bóg zapłać za współudział w tej Eucharystii. Księżom posługującym w konfesjonałach - spowiednikom - serdeczne wyrazy podziękowania i wdzięczności. Parafianie z Gleby.

Księże Proboszczu - nasz Solenizancie Drogi!

Dziś są Twoje Imieniny,

więc z głębi serc naszych Ci życzymy:

aby Jezus Miłosierny opromieniał Cię światłem Swej miłości,

Matka Boża otaczała nieustanną opieką,

Duch Święty napełniał Twe serce Pokojem.

Dużo zdrowia i pogody ducha,

radości i ludzkiej życzliwości.

Szczęść Boże na każdy dzień !!!

Parafianie z Gleby

Droga Krzyżowa Uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jazgarce godz. 10:30. W tej Drodze Krzyżowej wziął udział ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński. Dziękujemy Wszystkim za czynny udział.

Dziś 3 kwietnia (środa) o godz. 9:00 Droga Krzyżowa ulicami Kadzidła dla szkół - Zespół Szkół Powiatowych oraz Szkoły Podstawowej z Kadzidła. Początek od Kaplicy Dylewskiej, ul. Leśna, Parkowa, Ks. Mieszki i Sportowa. Zakończenie przy pomniku bł. Jana Pawła II. Wszystkim uczestnikom tej Drogi Krzyżowej serdeczne podziękowania za trud i poświęcenie. Bóg zapłać.

Droga Krzyżowa 3 kwietnia 2019 r. (środa) o godz. 9:00 w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie z udziałem Uczniów, Rodziców i Pani Katechetki ze Szkoły Podstawowej w Glebie. Serdeczne podziękowanie za czynny udział, modlitwę i poświęcony czas.

• Rekolekcje Wielkopostne 2019

3-7 Kwietnia 2019

Rekolekcje Wielkopostne połączone z renowacją misji w naszej parafii będą w dniach od 03 do 07 kwietnia. Rekolekcje prowadzić będzie Ojciec Zbigniew Podlecki. Prosimy o modlitwę o jak najowocniejsze przeżycie tych rekolekcji.

Mieszkańcy wsi Grale i Kuczyńskie pracowali owocnie na cmentarzu i wokół plebanii. Serdecznie dziękujemy za wykonane prace porządkowe.

Mieszkańcy wsi Gleba w niedzielę 31 marca 2019 r. wzięli czynny udział w Drodze Krzyżowej przez wieś, poprowadzonej przez Ks. Łukasza Ładyżyńskiego.

W dniu 30 marca 2019 r. już po raz czwarty przeżywaliśmy Wielkopostny Dzień Skupienia  w grupie Odnowy w Duchu Świętym. Słowem przewodnim dla tego wydarzenia  był fragment Ps. 34, wersety 14-15, który brzmi następująco „Powściągnij swój język od złego a twoje wargi od słów podstępnych! Odstąp od złego, czyń dobro szukaj pokoju i idź za nim!”  Do Domu Parafialnego przyjechały delegacje wraz ze swymi opiekunami z Dylewa, Myszyńca i Chorzel. Jak w każdym Dniu Skupienia centralnym punktem była Msza św. celebrowana przez opiekuna grupy odnowy z Kadzidła – ks. Łukasza Ładyżyńskiego. Towarzyszył mu ks. Albert z Myszyńca, który wygłosił kazanie.

Mieszkańcy wsi Kuczyńskie pożegnali wędrujący po domach Obraz Jezusa Miłosiernego, który przejęli mieszkańcy Strzałk. Obraz "Jezu Ufam Tobie" nawiedza Wszystkie Rodziny Naszej Parafii.

Nasza parafia też wzięłą czynny udział w tym dniu skupienia wraz z Ks. Proboszczem Ryszardem Kłosińskim. Autokar z Kadzidła wyruszył o 9:30 bo o godz. 10:00 rozpoczęło się już spotkanie członków Kół Żywego Różańca w parafii Św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce. Był to pierwszy diecezjalny dzień skupienia.

• Dzień Kobiet 2019

8 Marca 2019

Drogie Panie!

W Dniu Waszego Święta życzymy samych radosnych chwil w życiu. Abyście zawsze były uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe. Niech dobry Bóg wspiera Was i umacnia, dodaje sił i wytrwałości, zlewa na Was zdroje swych łask i błogosławieństw a Duch Święty niech czuwa by w Waszych sercach zawsze gościła wiara, nadzieja i miłość.

Szczęść Wam Boże !!!

• Wielki Post 2019

6 Marca 2019

Środa Popielcowa (6 marca 2019 r.) rozpoczyna Wielki Post. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę i inne dobre uczynki i post. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli jak najlepiej wejść w misterium świąt wielkanocnych.