• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 24 Następna »

W czwartek 18 września obchodziliśmy szczególne święto – św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

W dniach 19 – 21.08.2014 r. z naszej parafii wyruszyła autokarowa pielgrzymka do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Oświęcimia, Częstochowy i Gidli. Organizatorem i opiekunem duchowym był ks. Ryszard Kłosiński. Autokar prowadził doświadczony i pełen humoru pan Jurek.

W Wielki Piątek 19 Kwietnia 2019 r. od godziny 12:00 do godziny 13:00 przypadła mieszkańcom wsi Gleba adoracja Najświętszego Sakramentu . Czuwanie modlitewne było dla każdej osoby bardzo ważnym przeżyciem. Dziękowano Bogu za ten wspaniały dar - Boga Żywego i Prawdziwego w Tabernakulum ukrytego, za miłość jaką otacza każdego z nas, za możliwość uczestniczenia w Eucharystii, przyjmowaniu komunii świętej i przystępowaniu do sakramentów: pokuty i pojednania.

Niedziela Miłosierdzia Bożego, Święto Miłosierdzia – w Kościele katolickim uroczystość liturgiczna obchodzona w pierwszą niedzielę po Wielkanocy ku czci Miłosierdzia Bożego, ustanowiona w 2000 roku przez św. Jana Pawła II.

Mieszkańcy wsi Kuczyńskie pożegnali wędrujący po domach Obraz Jezusa Miłosiernego, który przejęli mieszkańcy Strzałk. Obraz "Jezu Ufam Tobie" nawiedza Wszystkie Rodziny Naszej Parafii.

Czym jest kurs Alpha? Kurs Alpha to składające się z 15 wykładów, trwające 10 tygodni praktyczne wprowadzenie do chrześcijaństwa. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, zazwyczaj w środy wieczorem i trwają około 1,5 godziny. Kurs jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które nie uczęszczają do kościoła oraz tych, które niedawno się nawróciły.

Data 27 kwietnia 2014 roku wpiszę się na stałe w historię nie tylko naszego kraju ale i całego świata. Tego dnia papież Franciszek ogłosił Świętym naszego Rodaka Jana Pawła II i Jana XXIII. W tak doniosłym wydarzeniu brała udział 22 osobowa grupa z naszej Parafii z ks. Marcinem Sobiechem. Pielgrzymi zanim dojechali do Rzymu od 22 kwietnia zwiedzili Padwę z sanktuarium św. Antoniego i św. Leopolda Mandića, Asyż – miejsce życia św. Franciszka i św. Klary, Cascie – sanktuarium św. Rity.

Ruch Światło – Życie rejonu Ostrołęka organizuje w Olszewie – Borkach Dzień Wspólnoty. Dlatego pragniemy zaprosić dzieci od klasy III, które uczęszczają na parafialną Oazę do przeżycia tego Dnia Wspólnoty z innymi dziecięcymi Oazami. Wyjazd w najbliższą niedzielę 23 marca o godz. 9:15. Koszt przejazdu to 10 złotych. Zapisy i szczegóły u ks. Tomasza.

Kochana młodzieży!

Już od blisko 30 lat młodzi Diecezji Łomżyńskiej spotykają się, aby przeżywać święto wiary i doświadczenie radosnego Kościoła. W tym roku spotkanie młodzieży będzie okazją do duchowego rozpoczęcia przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (2016).
    Z całego serca pragniemy zaprosić młodzież naszej parafii na przeżycie tych Dni w Zambrowie. Parafia Ducha Św. w Kadzidle organizuje autobus tylko na sobotę - 12 kwietnia. Koszt przejazdu - 20 złotych. Szczegóły u kapłanów i katechetów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem sobotniego spotkania w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

• Kolęda 2014 - cz. 4

19 sty 2014

20 styczeń 2014 (poniedziałek)

15:00 ul. Psarskiego i Myśliwska – 1 ks. /

ul. Kurpiowska – 2 ks.

• Ferie z Panem Bogiem

19 sty 2014

Ks. Tomasz Grala zaprasza dzieci z klas od III do VI na ferie z Panem Bogiem, które odbędą się w naszym domu parafialnym w I tygodniu ferii zimowych (od 17 lutego do 22 lutego).

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego była sprawowana w lesie między Glebą a Kierzkiem, o godz. 14:00 Msza Święta Polowa celebrowana przez Ks. bpa Stanisława Stefanka i Ks. Ryszarda Kłosińskiego - Proboszcza Parafii Kadzidło. We Mszy św. i poświęceniu schronów uczestniczyło bardzo liczne zebrane grono wiernych, kombatantów, żołnierzy, leśników i zaproszonych gości. Były też przemówienia odpowiednich osób, wczesniej delegowanych - sprawujących urzędy i związanych z historycznym wydarzeniem. To już 71 rocznica obrony przez 13 partyzantów schronów Dowództwa 16 Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Była też Rekonstrukcja bitwy żołnierzy, poczęstunek: napoje, grochówka, bułeczki, ciasto, kiełbaski.

W Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego Mszę Świętą odprawił Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński a homilię wygłosił Ks. Michał Konopka i udzielił Prymicyjnego błogosławieństwa. Wdzięczni za dar Eucharystii Ks. Proboszczowi a Ks. Michałowi za błogosławieństwo Prymicyjne i życzymy Mu zdroju łask i błogosławieństw Jezusa Miłosiernego, troskliwej opieki Matki Najświętszej na drodze Kapłaństwa.

KOMUNIKAT Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP

Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc.

Apel kard. Dziwisza:

Zapalmy świece w oknach i zjednoczmy się na modlitwie w 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca

Potrzebujemy siebie nawzajem, by wspólnie, za wstawiennictwem Świętego Papieża, wołać do miłosiernego Boga i błagać Go, by ustała pandemia koronawirusa – mówi kard. Stanisław Dziwisz, zachęcając do modlitewnej jedności 2 kwietnia, w 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Osobisty sekretarz papieża Polaka apeluje o duchową łączność o 21.37 i zapalenie o tej godzinie świec w naszych oknach.