• Zobacz wszystkie | Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 27 Następna »
  • Wielki Post 2021

19 Lutego 2021

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej parafii w piątki Wielkiego Postu o godzinie 16.30, natomiast Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9.30. Zachęcamy też do odprawiania Drogi Krzyżowej w naszych rodzinach i we wioskach.

• Środa Popielcowa 2021

17 Lutego 2021

17 lutego Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze Święte o godz. 7:00, 9:30, 12:00 i 17:00. W Glebie o godzinie 11. W czasie każdej Mszy Świętej posypanie naszych głów popiołem. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę i inne dobre uczynki. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia, pozostałe dwa posiłki muszą zostać ograniczone również co do ilości. Zachęcamy w Wielkim Poście do takich uczynków podjętych w duchu pokuty i umartwienia jak dobrowolne powstrzymanie się od picia alkoholu i palenia papierosów czy też zażywania narkotyków. Ściszmy muzykę. Pomyślmy o tych , którzy nadużywają alkoholu, w sposób szczególny pomyślmy o sytuacji polskiej młodzieży, która coraz częściej sięga po alkohol i narkotyki.

11 lutego 2021 r. (czwartek), we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obhodzimy XXIX Światowy Dzień Chorego. "Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście (Mt 23, 8). Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi."
    W tym dniu Msze Święte w Kościele o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Na Mszę Świętą o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chorych, starszych, których można dowieźć do kościoła. Będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.

We wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej poświęcenie świeć – Gromnic.

Od 1997 r. 2 lutego Kościół powszechny obchodzi ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w podczas naszej dzisiejszej modlitwy na Eucharystii.

Dziś - III Niedziela Zwykła - Niedziela Słowa Bożego. W Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie o godz. 11:00, była sprawowana Eucharystia w  intencji mieszkańców Gleby z racji Kolędy 2021. Mszę Św. celebrowało dwóch kapłanów: Ks. Proboszcz Ryszard Kłosinski i Ks. Andrzej Mikucki, który wygłosił Słowo Boże. Została pobłogosławiona woda przyniesiona przez Wiernych na Mszę Świętą a ma służyć do poświęcenia domów i ich mieszkańców, poprzedzona modlitwą domowników. Na Mszy Wierni modlili się za Rodziny całej wsi wraz z Kapłanami.

• Dzień Babci i Dziadka 2021

21-22 Stycznia 2021

W Czwartek i piątek będziemy przeżywali Dzień Babci i Dziadka, z tej okazji pragniemy złożyć w imieniu wszystkich wnucząt najserdeczniejsze życzenia żyjącym, a zmarłych ogarniamy modlitwą prosząc dla nich o radość wieczną.

W Święto Chrztu Pańskiego Mszę Świętą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie o godz. 11:00 sprawowali: Ks. Profesor Marian i Ks. Adam Tomaszewski.

Mszę Świętą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie o godz. 11:00 sprawowali: Ks. Profesor i Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński.

• Nowy Rok 2021

31 Grudnia 2020

Dziś dziękujemy Bogu za przeżyty Rok 2020. Na Nowy Rok 2021 życzymy Bożej opatrzności na każdy dzień, czułej i troskliwej opieki Matki Bożej i naszej Mamy,  wraz ze swoim Synem – Jezusem. Niech wspierają nas w trudnych chwilach życia, przyniosą pokój, radość, szczęście i zdrowie, napełnią nas swoją miłością i miłosierdziem, zjednoczą nas w Chrystusowym Kościele (w Adorowaniu Najświętszego Sakramentu i przyjmowaniu Ciała Chrystusa w Komunii Świętej).

W Niedzielę Świętej Rodziny w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie, o godz. 11:00 sprawował i wygłosił Słowo Boże Ks. Wiesław Chmielewski.

Dziś - drugi dzień Świąt, Świętego Szczepana - Mszę Świętą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie sprawował Ks. Adam Tomaszewski. Bóg zapłać za dar Eucharystii !!!

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, Mszę Świętą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie o godz. 11:00, sprawował Ksiądz Proboszcz Ryszard Kłosiński. Podziękował za dekoracje i złożył życzenia we Własnym i Wikariuszy imieniu a także przeczytał życzenia Ks. Bpa Janusza Stepnowskiego. Bóg zapłać.

Pięknie ozdobiona Nasza Świątynia na Boże Narodzenie. Bóg zapłać Wszystkim poświęcającym swój cenny czas, wspaniałe pomysły i wspólne przygotowanie Kościoła na Narodzenie Dzieciątka Jezus :)

Jako Wasz Proboszcz wraz z Księżmi Wikariuszami pragnę z całego serca złożyć Wam Najdrożsi Parafianie i Kochani Goście serdeczne życzenia, płynące od żłóbka betlejemskiego w tym czasie pandemii życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, Bożej opieki i nadziei wypływającej z betlejemskiej groty, w Nowym 2021 roku życzymy Wam i sobie zakończenia pandemii koronawirusa i powrotu do normalnego życia

Procesyjne wniesienie do Kościoła - do przygotowanego żłóbeczka -  Narodzonej Dzieciny przez Ks. Proboszcza Ryszarda Kłosińskiego w asyście Kapłanów: Ks. Adama i Ks. Wiesława oraz Ministrantów.

• Zobacz wszystkie | Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 27 Następna »