Uroczystość Wszystkich Świętych 2020

1 Listopada 2020

Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2020

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych, dziękując Panu Bogu za piękne i pobożne życie tych wszystkich, którzy już osiągnęli chwałę nieba, do której my jeszcze podążamy. Msze Święte dziś jeszcze o godzinie 9.30; 11.00 i 17.00. Z racji trwającej pandemii i kolejnych restrykcji wprowadzonych przez Rząd nie będzie tradycyjnej procesji po cmentarzu, zostanie ona odprawiona w kościele po Mszy Świętej o godzinie 11.00.
  2. Jutro Wspomnienie Wszystkich Zmarłych tak zwany Dzień Zaduszny, Msze Święte jak w każdą niedzielę, po Mszy Świętej o godzinie 12.00 również procesja żałobna w kościele.
  3. Można zamawiać wypominki roczne za zmarłych w zakrystii, lub u Sióstr Zakonnych w zakrystii ks. Mieszki. Do koszyczka pod ołtarzem można składać wypominki jednorazowe z dobrowolną ofiarą za zmarłych za których będziemy modlili się na różańcu o godzinie 16.30 przez oktawę Wszystkich Świętych.
  4. Od 1 listopada, a więc od dziś w tym roku wyjątkowo ze względu na pandemię do końca listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła lub cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu na pół godziny przed Mszami Świętymi.
  6. W dniach od 1 do 8 listopada będzie druga edycja modlitwy Różaniec do Granic, w tym roku modlitwa różańcowa przeżywana w ramach tego wydarzenia ma na celu wypraszanie ochrony życia nienarodzonych i zadośćuczynienie za profanację świątyń w naszej Ojczyźnie. W obliczu kryzysu szerzącej się pandemii oraz wobec niepewności, jaka może zagościć w sercach wielu osób, zachęcamy by podnieść głowy ku Niebu, prosić o Miłosierdzie i łaskę wiary. Różaniec do Granic Nieba ma leczyć rany, oddalać lęk i służyć pojednaniu. W naszej parafii przez te 8 dni będziemy modlili się na różańcu w tych intencjach w naszym kościele o godzinie 15.00, kto nie będzie mógł uczestniczyć w kościele to zachęcamy do tej modlitwy w naszych rodzinach.
  7. W związku z podsuszeniem drzew na cmentarzu przez nieznanych sprawców, sprawą zajęła się Prokuratura w Ostrołęce, która toczyła się przez półtora roku. Mazowiecki Konserwator Zabytków w Ostrołęce wydał pozwolenie na usunięcie tych drzew, przewidywany koszt tego usunięcia to suma około 6 tysięcy złotych. W miejsce tych czterech drzew będziemy musieli posadzić 8 nowych drzewek. Sprawą kolejnych dwóch podsuszonych drzew przez nieznanych sprawców zajmuje się Policja.
  8. W związku z eskalacją napięcia społecznego i agresji oraz trudnego czasu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa Ksiądz Biskup prosi wszystkich wierzących o post, jałmużnę i modlitwę o pokój społeczny w intencji ochrony życia i ustania rozwijającej się pandemii. Stąd szczególna modlitwa na zakończenie Mszy Świętej.
  9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Władysław Prusaczyk z Golanki przeżyła lat 83. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu…